Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...10
Dolů
Téma: Strach z recidivy závislosti
#51648
Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
Dnes abstinuji 60. den a začínám mít pořád větší strach z recidivy. Kdysi dávno v minulosti už jsem podobnou dobu vydržel abstinovat, ale začal jsem zase pít, protože jsem začal mít pocit, že nejsem alkoholik a mám to pod kontrolou. Podvědomí mi argumentovalo tím, že když jsem tak dlouho vydržel nepít, tak nejsem alkoholik a už bych dokázal pít kontrolovaně. Spisovatel Formánek tomu říká, že k nám mluví náš drak a snaž se nás přelstít. Já vím, že pokud se napiju, budu toho strašně moc litovat, protože skončit to, když sem se dostal tak daleko, by byla hrozná škoda. Přesto mám strach, že mi rupne v bedně. Jak se nenechat obelhat svým drakem?
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51649
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
Neposlouchej ho. Prostě se s ním nebav. Ignoruj ho
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51650
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
Myslím, že na to ideš zle. Že si v hlave tým strachom z recidívy, rozmýšľaním nad ňou, tú recidívu privolávaš. Ty sa v tých myšlienkach na recidívu doslova rochníš a to nie je dobré.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51651
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
..pošli ho dnes do háje a zítra uvidíš,co už.. Nejtěžší alkoholici jsou přesně ti,co řeší to,co ty dnes.Kua dneska si prostě nedáš,bez něco dělat
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51652
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
Krtek, píše:
Myslím, že na to ideš zle. Že si v hlave tým "strachom z recidívy, rozmýšľaním nad ňou, tú recidívu privolávaš." Ty sa v tých myšlienkach na recidívu doslova rochníš a to nie je dobré.
M.S.,

...svojím "opakovaným uvažovaním a premýšľaním o prípadnej recidíve a zlyhaní si ju sám aj privolávaš a zhmotňuješ", podobne → ako šaman, ktorý privoláva dážď...
(...toto už aj Krtko odpozoroval.)

M.S.,
"dôveruj si a svoj strach pomenuj a definuj!"

(..."vezmeš mu tak vietor z plachiet a ovládneš Ty jeho!")... [...rozhodneš o sebe a za seba!]
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51653
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
To je sila, práve som vonku na prechádzke premýšľal o veľmi podobných veciach, a chystal sa napísať že:

Ako tak vidím okolo seba recidívy aj po dlhšej dobe abstinencie (rok, roky), nerozumiem - prečo sa to nestalo mne? Som v niečom lepší? Abstinovať je taká pohoda, možno som nebol závislý keď mi to ide tak dobre? No a to je práve ten zákerný drak vo mne, ktorý trpezlivo čaká. A vieš ty čo, dráčik môj, mám ťa rád aj keď ma chceš zabiť, poďme do lesa na prechádzku.

A ešte iná téma, pamätám raz po záťahu ako som si ľahol a vyslovene ma akoby šteklili nohy že som mal strach že zrazu vstanem a ako námesačný si pôjdem niečo kúpiť, že mi preskočí, našťastie som zaspal a na divné myšlienky je spánok najlepší a už sa to nevrátilo, uff.

A ako na niečo vedome nemyslieť? To nejde. Ale ide myslieť na niečo iné, napríklad niečo v blízkej budúcnosti na čo sa človek teší, povedzme... že si večer pozrie novú časť obľúbeného seriálu, hocičo pozitívne.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51657
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
Možno máš tie obavy z recidívy na základe zlyhaní z minulosti. Odporúčam ti na to zabudnúť. Prestaň počítať dni. Zdá sa, že ťa to len stresuje. Abstinuj 24 hodín, teda dnes.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51659
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
... psycholog mi v těchto případech poradil toto. Jít na procházku a opakovat nahlas "odebírám této myšlence energii" .. zkus to.
Pepa
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51660
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
Krtek napsal:
Možno máš tie obavy z recidívy na základe zlyhaní z minulosti. Odporúčam ti na to zabudnúť. "Prestaň počítať dni". Zdá sa, že ťa to len stresuje. Abstinuj 24 hodín, teda dnes.
...zacvič si alkojógu:

1url.cz/YMeLU
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51662
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
Krtek napsal:
Možno máš tie obavy z recidívy na základe zlyhaní z minulosti. Odporúčam ti na to zabudnúť. Prestaň počítať dni. Zdá sa, že ťa to len stresuje. Abstinuj 24 hodín, teda dnes.

Ano, pokusím se ty dny přestat počítat a taky tolik nemyslet do budoucna. Asi o všem fakt moc přemýšlím a to je chyba.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...10
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter