Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Alkohol a antidepresiva a úzkosti
#63088
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Rachel, děkuji za podporu. Když mě nejvíc děsí právě to, že jsem selhala. Tohle není vrozená nemoc, tohle jsem si udělala sama. Je to peklo to uvědomění si. A to mě žene níž a níž mám pocit. Taky budu dál zkoušet vybržďovat. Práškům dávám čas do konce týdne, jinak to vysadím, pokud se něco nezmění.
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63089
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Michale, mohu se zeptat co konkrétně Ti při nasazování antidepresiv bylo a jak dlouho to trvalo? Děkuji!! Tos tedy rovnou přestal pít a začal zobat nebo jak si to měl?
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63090
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Davide, jak Ti je? Pil jsi?
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63093
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Lajka, kdyz to shrnu ve zktrace:
- pil jsem a byl ve stavu +- jako ty (dle popisu). Proste bez alkoholu to neslo a s nim take ne. Takova patova situace.
- chtel jsem pit a zaroven potlacit ty neprijemne stavy a konsekvence s tim spojene. Takze jsem dochazel do AT. Nechal si predpsat AD a vyposlechl si rady. Protoze jsem chtel pit, rady byl vyhozeny cas pana doktora (ano, byl jsem v te dobe nezodpvedny debil, co plytval casem nekoho jineho ). Takze .. AD asi fungovaly, ale vzhledem k tomu, ze jsem furt pil, tak netusim jak. Byl jsem na to samozrjem upozornovan, ze na AD se nema pit, protoze to pak snizuje ucinnost a muze napachat x dalsich skod.
- AT s AD fungovalo asi rok. Nacez mi lekar spravne rekl: kaslu na vas, jste nezopovedy pacient a plytvate mym casem. Tady mate zadanku do Bohnic. A tak jsem se podival pravde do oci a sel do Bohnic. Pitomec! Prej mi mesic bude staci, rikal jsem si. Mozna by stacil. Vratil jsem se k expartnerce do prostredi, ktere me psychicky nicilo a tak byla otazka casu, kdyz si to timto omluvim a budu zase pit. Trvalo to mesic. Pak rok tma, alkohol, tma. Prusery.

- strih na psychiatrii. Kam volate pani doktorko? Ona: do Bohnic! At si pro vas prijedu rychlou! Ja: coze? Co blaznite? Ona: Ja? Bezte se podivat do zrcadla, jak vypadate!
Nakonec jsem od ni odesel na reverz. Idiot. A ano, sel jsem rovnou do hospody, protoze mi bylo blbe z abstaku, ale telo uz nedokazalo pit a pak prislo delirium. To bylo takove psycho, ze se to neda ani slovy popsat. Kdo mel LSD nebo jinou podobnou latku si to asi dokaze predstavit.

- kolik casu ubehlo, nevim. Strih, znovu psychiatrie. Ona: jezisi kriste vy vypadate! Sestri! Naberte mu krev, dejte mu nejake vitaminy a na predpis AD a antabus.

Uf, uf, to bylo 5 minut po 12cte, ale unikl jsem rakvi, prozatim.

A od te doby nepiju. Je to asi 5 let. Uz ani nevim ten den v zari, kdy jsem prestal pit. A letos jsem si ani nezvpomnel, ze mam v zari vyroci )

Pokud je ti po AD blbe, tak si rekni o zmenu u lekare. Argumentuje se blbe, ze ti nesedi AD, kdyz do nich lejes chlast ..
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 08/12/2021 11:54 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63096
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
MichaleB, moc Ti děkuji za Tvůj příběh, je hodně silný. A co víc, Ty jsi silný!!
Tak já to mám v tuto chvíli tak, že vlastně přemýšlím, jak to s pitím mám. Byla to hezká večerní zábava, jenže pak to vlezlo i do úklidu, mytí hlavy, vůbec příchodu domů. Jinde to je vcelku v pohodě, tam nemám ten návyk, ale doma no. Přes den funguju de facto na max., mám tři poměrně zodpovědné pracovní aktivity. Do toho problémy v rodině, nějak jsem to takhle táhla až moc dlouho - stres, pivo. A opravdu je to ty dva týdny, kdy jako by se mi rozsvítilo a přede mnou se najednou ukázala realita. Že tohle není normální, že vydržím hrozně moc, že mi to dělá až moc dobře. Vyschízovaná jako blázen v tom žiju už třetí týden.
Od té doby jsem znovu nasadila tu Eliceu. Kdysi pomohla, nepila jsem pět měsíců a ani nechtěla začínat znovu. No jo, jenže to už jsou tři roky nazpět. Tak uvidím, nechci si nic nalhávat, na druhou stranu se nesmím vystresovat do extrému, protože pak to bude mít efekt jasný...
Jinak četla jsem poměrně rozsáhlou diskuzi na téma Elicea a vše co teď prožívám, ty šílené stavy, tak zažívali i jiní. Do měsíce by to mělo odeznít. Tak snad do té doby udělám něco s tím pitím. Ono prostě to láká, to sednout si a uff, udělat tečku za dnem. Kort když je člověk hromádka nervů. Musím to zkusit nějak, nové návyky, nevím. Bojím se odhadovat. Ale všem Vám moc děkuju, protože je pravda, že tohle pomáhá a za to jsem moc vděčná!!
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63097
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
"Od té doby jsem znovu nasadila tu Eliceu." - pokud toto znamena, ze si si ty leky zacala uzivat bez konzulatace s lekarem/na jeho predpis, pak mi to neprijde jako stastne. Ale asi jsem delal to same.

To co fungovalo me:
- pocit viny, co jsem to za cloveka ve vleku alkoholu. Utikam sam pred sebou a pouzivam k tomu drogu alkohol.
- v tomto pocitu viny jsem se dokroutil na psychiatrii. Rekl jsem, co potrebuji a at me odtamtud neposteji bez leku, anatabusu a pravidelnych kontrol.
- chodil jsem tam asi 3 mesice 2x tydne.
- k tomu jsem chodil na skupinovae a individualni terapie

- po trech mesicich prislo vystrizlivneni - to je ten zivot bez alkoholu? Ty vole, tak to ne!!
- psychicky me to zlomilo a okamzite jsem sel na psychiatrii pro konzultaci a AD. Bylo to dobre rozhodnuti. Jinak bych asi byl po drnem.

- to trvalo asi pul roku. Starsne obdobi prokladane desivejma snama, nespavost. Srovnalo se to, ja take.

- v tomto obdoi (uz skoro 2 roky) je mi cim dal tim vic zle ze spolecnosti. Co mezi nama beha za debily a s jakejma silenejma sklonama k ovladani spolecnosti a rizeni zivotu jinych lidi. Desive.
- katalyzator je sport, priroda.

- da se to vydrzet a nechlastat/nefetovat? Jasne ze da. Je potreba se od toho odriznout alias hodit mobil do reky a televizi z okna a je klid.

- je to takove neustale hledani rovnovahy, ktere nelze dosahnout. Vesmir to dela stejne. Snazi se dosahnout idealu, rovnovahy. Nejde to, tak se to zhrouti (sopka, povoden, pozary) a zacne se ten ideal budovat znovu a znovu se snazi dosahnout rovnovahy. Zivot nemam napsano v rodnem liste, ze je jednoduchy. Je plny strachu, ale je bozi. Vyplati se podivat se pravde do oci a nedelat si vzdusne zamky a mit ruzove bryle. Je dobre si ty strachy pripustit, prozit si je.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63098
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Ne, léky mám samozřejmě od psychiatričky, u které jsem předtím byla. Řekla jsem jí i o pití, ale značně jsem to zlehčila, její odkaz na léčebnu mi nepomůže, nic jiného nenabízí.

Vím, že nepít je skoro až opojné, vzpomínám si na tu moji abstinenci před lety. Jenže to jsem si jeden večer dala poslední tři piva a druhý začala zobat prášky. Teď se prostě bojím kam až to zašlo. A ten strach mě dohání k šílenství.

Tento týden zvažuji návštěvu AA.
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63099
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Lajka, ja jsem si nemyslel, ze by sis je koupila polskem trhu mezi rybama, ale zda si je zacala opetovne uzivat bez vedomi lekare/lekarky.

Zobanim lekum clovek muze ziskavat cas, aby se dal dohromady a rozkoukal se, takova berlicka - neco jako chlast. A v mezicase menit sve navyky, ktere povedou ke zmene zivotniho stylu a k jeho zvkalitneni.

Lejlt dloudobe a pak to bez lekarske kontroly vysadit muze byt zivot ohrozujici, ale ne nemozne .

A jinak nejspise zazivas to, cim jsme si prosli/prochazime. Jsme vsichni stejni. Jn ty udalosi prozivame kazdy v jinem case.

Chces vystudovat VS? = se ucit
Cchces lepsi zivot bez alkoholu? = prestan pit

Proste nejde to jinak ).
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63100
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
www.youtube.com/watch?v=WpkCWKJ8Qqo

Poslouchat vypraveni pani Hogenove o zivote je balzam na dusi a studnice vedomosti. Mohu jen doporucit .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 08/12/2021 14:34 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63102
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Lejlt dloudobe a pak to bez lekarske kontroly vysadit muze byt zivot ohrozujici, ale ne nemozne .

MichaleB, to mě fakt děsí. Myslíš, že se to týká i šesti piv denně? Ne, s nikým jsem tento krok nekonzultovala. Nevím co teď mám dělat!! Obvodní ani nikomu to pokud možno nechci sdělovat, nemohu si to dovolit (nechci znít jak blbka, že by mi to zkazilo reputaci, ale víte jak, asi ano).

Tak co, zkusit snižovat? Tři dny čtyři, tři dny tři, tři dny dvě nebo?? Prosím poraďte.
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter