Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 1
Dolů
Téma: Je pritel alkoholik?
#10867
Je pritel alkoholik? Před 11 rok, 7 měsíce  
S pritelem jsem byla skoro 6 let. Uz na zacatku naseho vztahu casto chodil na domaci akce a do hospody. Zil jsme v Anglii kde jsme oba pracovali. Po nejakem case muj pritel prestal chodit do hospody, protoze jsme se prestehovali do jine casti mesta,ale na domaci akce jsme chodily dost casto, tak 3x za mesic.Na tech akcich se pila prevazne cista vodka.Jeho spotreba byla tak 0.5 litru vodky zapijena kolou. Muj pritel se vzdy opil, ale pokud mel neco na druhy den zaridit, tak se v piti omezil. V tydnu nepil vubec. Jen kdyz byl fotbal,tak se bil schopen dostat do nalady i v tydnu. Nikdy me neuhodil, ale obcas mel vybuchy vzteku kdyz jsme se pohadali. Je spolehlivy, dokaze vse zaridit. Ale pred pul rokem jsme se rozesli, tedy ja s nim asi mesic a pul pred svatbou. Mela jsem pochybnosti a byla jsem ve velkem stresu. A on zacal pit alkohol ve vetsim mnozstvi. Presne nevim jak velkem, protoze jsem s nim nebyla a pry pil alkohol kazdy den. Ted je to asi 5 mesicu od rozchodu a znovu se vratil jen na vikendove piti a zacal se i potapet. Bohuzel ted ma vybuchy vztek velmi casto a nadava skoro kazdemu. Ja jsem uvazovala, ze bych se k nemu vratila, ale nevim jestli by me vzal zpet a trosku se bojim, ze na me bude take kricet. Celou dobu jsme v kontakt, ale bojim se, ze uz je alkoholik. Ma to totiz v rodine jeho otec je urcite alkoholik a bratr si myslim, ze uz je taky, protoze ma rani dousky, trese se atd.Muzete mi poradit? Omlouvam se za chyby.
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10870
Re: Je pritel alkoholik? Před 11 rok, 7 měsíce  
Ach Jano,já vím,něco jste spolu prožili,není to jednoduché.Ale pokud je to tak,jak píšeš a já být tebou,tak tohle nedělám.Raději rychle pryč.Tvůj přítel se jen tak nezmění,přibudou problémy a těžký život.
ha13

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10878
Re: Je pritel alkoholik? Před 11 rok, 7 měsíce  
Jani,vím jak je to těžké.Ptala bych se sama sebe-Chci vůbec tento vztah,který zcela jistě nedopadne nejlépe?Co znamená tento muž pro mne v součastnosti?Je pro mne nepřekonatelný problém najít si jiného partnera?A v čem je největší problém?Je to určité zklamání.Je dobře,že jste váš vztah Jani dokázala vyhodnotit správně UŽ PŘED SVATBOU.Možná si myslíte a chcete věřit tomu,že by jste ho mohla zachránit-tím myslím vašeho přítele.Že by možná kvůli vám přestal pít.NENÍ TO PRAVDA-I KDYBY CHTĚL PŘESTAT-což nechce?MUSÍ CHTÍT PŘEDEVŠÍM ON KVŮLI SOBĚ A NIKOMU JINÉMU.Vy mu rozhodně nepomůžete-nejde to.Jednoduše to tak nefunguje!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10880
Re: Je pritel alkoholik? Před 11 rok, 7 měsíce  
Vždyť ani nevíš, jestli by Tě vzal zpět.Radši si nehraj na záchranářku, jestli je výbušný, můžeš na to doplatit.On musí poznat, že se s ním něco špatného děje, vidí tátu, bráchu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10881
Re: Je pritel alkoholik? Před 11 rok, 7 měsíce  
Popravde se musim priznat, ze jsem si vzdy myslela, ze alkoholik je osoba, ktera je porad opila a velmi zanedbana. Az jsme se zacali jednou na grilovacce bavit o alkoholu a tam jsem se dozvedela nejake info. o lidech kteri pijou kazdy den 2 piva a pak treba onemocni a vezmou je do nemocnice a tam se projevi, abstinencni priznaky a daji je na leceni. Velmi me to sokovalo a proto jsem si o tom chtela neco zjistit a nasla jsem tuto stranku. U pritele jsem si Nemyslela, ze je alkoholik, ale na bratrovi jsem to videla, urcite je na tom hure. Pritel je polske narodnosti a nejak mi to neprislo, ja jsem taky chodila s nim na ty akce a celkem jsem je mela rada, ale me staci max. 2 sklenicky vina a uz jsem opila. Nikdy jsem alkoholu neholdovala a ani v mladsim veku jsem se neopijela. Ted je mi 29. Expriteli je 33 let a je i kurak ja ne.Nekdy mi samozrejme vadilo, ze se opil, ale vzdy se vracel v dobre nalade. Prislo mi to uplne normalni. Prece to tak delali vsichni nasi znami. Nekdy sice chtel ridit po alkoholu, ale to jsem mu vzdy vzala klice a vraceli jsme se domu v taxi (po nejakem case si na to zvyk a myslim,ze byl rad kdyz jsme se vraceli taxi a taky zacal odsuzovat lidi co tak jezdi).Nekteri nasi znamy, ale i divky mladsi nez ja obcas ridili po alkoholu a to i presto, ze ja jsem nic nepila a nabidla jsem se, ze je odvezu domu. To mi prislo divne a ja bych to nikdy neudelala. A o nem jsem si taky nemyslela, ze je alkoholik, protoze se o vse staral, dokazal zaridit, vzal si dodatkovou praci kdyz jsme potrebovali vice penez a tak. Tak ted nevim co si mam myslet. Asi jsem dost naivni. Ale je to tak vazne?
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10882
Re: Je pritel alkoholik? Před 11 rok, 7 měsíce  
Jistě. Alkoholiků je mnoho druhů. Společnost často žije v představě, že alkoholik je člověk líný, ale to platí jen někdy, podobně jako u zbytku populace, který alkoholismem netrpí.

Alkoholici často bývají také lidé společensky úspěšní, pracovití, a dokonce je častá i kombinace alkoholismu s workoholismem.

Ty by ses však měla soustředit spíše na otázku svého vztahu k příteli, než na přesné určení diagnózy. Od toho jsou odborníci, ale především si na to, zda je alkoholik, každý musí přijít sám.

Měla by sis především ujasnit, jakou má Váš vztah perspektivu, zda s přítelem chceš žít dál, a zda jsi toho schopna. Jak si nakonec odpovíš, je jen na Tobě.

Hlavně se snaž získat nad věcí nadhled a nestraš sama sebe abstraktními pojmy.

Možná by bylo prospěšné si přečít některou knihu o alkoholismu, třeba něco od MUDr. Nešpora. Mnoho materiálů je i na tomto webu - záložka "ke stažení".
Michal Pooh
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter