Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 12
Dolů
Téma: rozvod a lečba
#11360
rozvod a lečba Před 11 rok, 5 měsíce  
Dobrý den,nevím co dělat,můj manžel se odhodlal k léčbě až ve chvíli,kdy jsem požádala o rozvod,téměř rok spolu nežijeme,několikaleté pití náš vztah zcela zničilo,leta jsem usilovala o to,aby problém řešil léčbou,ale on prostě nic řešit nepotřeboval..Ted když jsem podala žádost o rozvod má nastoupit do léčebny..nevím co ted,nechci žádost stáhnout,jednak si myslím,že by se vše časem vrátilo do starých kolejí a také jsem zjistila,že mi vyhovuje spolehnout se jen sama na sebe....problém je v tom,že na druhou stanu bych si přála,aby to nevzdal,už kvůli dceři a hlavně kvůli němu samotnému...jak mu mám pomoci,když s ním už nechci být?Pochopí,že mu chci pomoct i když budu trvat na rozvodu?..Pochopí to vůbec někdo?
zelva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11362
Re: rozvod a lečba Před 11 rok, 5 měsíce  
Nedělejte si hlavu.Už spolu nežijete, je to jeho rozhodnutí, jen ho v léčbě podpořte,třeba jde na léčení kvůli sobě, ne kvůli Vám, třeba mu to pomůže, třeba se k němu vrátíte, -něco hezkého jste spolu snad prožili, třeba.....hlavně ať nastoupí, uvidíte, jak se bude chovat v léčení a i po.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11370
Re: rozvod a lečba Před 11 rok, 5 měsíce  
Hodně manželů se odhodlalo něco konečně začít dělat se svým pitím až ve chvíli,když jim došlo že to druhá strana myslí vážně.Že už se nejedná o plané prosby,naléhání či vyhrožování.Vy jste podnikla rozhodnutí a na jeho základě se konečně rozhodl i on.Vy to dotáhněte s rozvodem do konce.On musí učinit totéž.to znamená nikoliv jen nástup do léčebny,ale dokončit celou léčbu a především to nejtěžší co ho čeká?Vydržet abstinovat!Podpořte ho v tom.Ale opatrná buďte v tom,aby jste mu nic neslibovala.Alkoholici jsou koumáci a jen z maličkého náznaku je schopen udělat pro sebe slib.Je dobře víte,že už víte jak chcete,či nechcete žít a že jste našla sílu k rozhodnutí.Držím vám palce.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11394
Re: rozvod a lečba Před 11 rok, 5 měsíce  
Děkuju za podporu.Jsem rozhodnutá,rozvod dotáhnu do konce,nic neslibuju,snažím se aby se léčil jen kvůli sobě,zrovna včera jsme o tom znova mluvili,snažil se ze mě vymámit slib,že to zkusíme znovu...byla jsem tvrdá a řekla,že na rozvodu trvám a že mu bude trvat dlouho,než mu začnu zase věřit,já nechci slyšet sliby od něho a on at nečeká žádný ode mne...Ted jenom čekám,jestli zítra nastoupí,musí nastoupit střízlivý,no uvidíme,odvezu ho,to jediný jsem mu slíbila...
zelva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11395
Re: rozvod a lečba Před 11 rok, 5 měsíce  
Správně.Záleží jen na něm, co bude.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11398
Re: rozvod a lečba Před 11 rok, 5 měsíce  
Moudrá slova od rozumné ženy.Nevzdávejte nic z toho pro co jste se rozhodla.Musíte dokončit do konce.On si to musí uvědomit,že problémy se řeší,dotahují.A nepije se na ně.Jinak by nedokončil,ani nebyl schopen dotáhnout sám vůbec nic.Bud´te mu příkladem.Je to důležité pro vás oba!Hodně štěstí.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11437
Re: rozvod a lečba Před 11 rok, 5 měsíce  
Já to chápu. Sám jsem rozvedený a až mě moje bejvalka opustila, až pak jsem začal řešit svoje pití.
Skončil jsem v léčebně a mimo jiné jsem tam získal kamaráda. On po léčbě zase začal pít, jeho manželka mi často volala a já tam chodil jakoby uklidňovat situaci. Jednou se mě zeptala: Co mám dělat, mám se rozvést? Mám je oba stejně rád a ze mě tehdy vypadlo Rozveď se. No a ona opravdu podala tu žádost, on zuřil, ale....Stalo se pár věcí a je to myslím již pět let, jsou rozvedeni, ale žijí spolu, mají se fajň a on celou tu dobu nepije.
To jsou moje zkušenosti, chodím do AA, tam jsem se dozvěděl, že každý by měl žít svůj život. A má bejvalka tehdy žila můj život. Pořád mě zachraňovala, pořád řešila mě a zapomínala žít svůj život. Dnes jsme opravdu obrovští přátelé, každý již žijeme své životy a je to myslím tak dobře, a vím, že když potřebuje pomoci, pomohu a naopak.
O tom se ostatně hodně hovoří na skupinách AL ANON, pro mě jako alkoholika je celkem drsný poslouchat manželky a rodiče alkoholiků, ale jsem za to zároveň vděčný. Učím se díky tomu žít svůj život. Takže to chápu Michal alkoholik
Michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11438
Re: rozvod a lečba Před 11 rok, 5 měsíce  
Přesně tak funguje spoluzávislost.Je založena na strachu o druhého ale též strach a obavy že druhý nedokáže,neumí,nepostará se.Nedá to vyrůst nikomu a navíc ubíjí ale dokáže zabít.Všichni máme dánu schopnost regenertace,stejně jako pud sebezáchovy.Čím víc se pomáhá,tím mín´funguje pud sebezáchovy až docela zanikne.TÍM SE ZMAŘÍ LIDSKÝ ŽIVOT.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11474
Re: rozvod a lečba Před 11 rok, 5 měsíce  
Díky,vaše příspěvky mě dodávají sílu necítit se vinna za vzniklou situaci...Měla jsem tendenci obvinovat se...Ted mám strach,jestli už není pozdě,jestli to zvládne...každý den mi volá,v telefonu působí hodně oddaně a smutně,říká,že neví jestli tam vydrží...je mi ho líto,to nepopírám,ale pro něho je to jediná možnost,jak si zachovat trochu důstojnosti a neskončit na ulici...
zelva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11475
Re: rozvod a lečba Před 11 rok, 5 měsíce  
Nelituj ho, proč?Má co jíst, nocleh v teple, a že musí poslouchat mu jistě neuškodí.Sice je dobré ho podpořit, ale dělá si to nejvíc pro sebe, pak až pro Tebe, ostatní.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter