Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 1
Dolů
Téma: Alkohol s důsledky
#13911
Alkohol s důsledky Před 10 rok, 11 měsíce  
Brácha pije. Pije už dlouho a nikdo to nikdy neřešil, protože žil sám a vlastně jsme si toho nevšímali. Všímali jsme si jiných věcí, které se kolem něj děly. Dluhy, krachy vztahů, odchod přátel, exekuce. Snažili jsme se varovat před důsledky. Zachraňovali ho, když přišly finanční krize. Pak jsme se rozhodli udělat to jinak. Nepomoct a čekat. Skončil na ulici. Pokusil se o sebevraždu. Momentálně je na léčení.
Brácha mi přijde stále stejný. I po měsíci léčby. Náročný. Manipulativní. Bez náhledu.
Strašně se bojím budoucnosti. Bojím se, jak se uživí. Kde bude. Zda bude mít pro koho žít...
Přijde mi, že jsem na to strašně sama. Mám na něj vztek, za to, jak to bere...a vůbec jak mrhá životem. Zároveň cítím obrovskou lítost, bolest...Jsou dny, kdy bych ho ubytovala, vařila mu, prala mu...Pak si uvědomím, že by to byl krach "mé rodiny", kterou jsem si budovala a přála. Manžel mu nemůže přijít na jméno.
Je to prostě kolotoč beznaděje! Když tu čtu příspěvky, vidím, že tohle postihuje nás všechny. Jen ten recept na to, jak z toho ven, jsem nenašla...
Díky za možnost sdílení!
Zdenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 22/05/2013 17:33 Provedl: v24.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13913
Re: Alkohol s důsledky Před 10 rok, 11 měsíce  
Zdeni, znám paní, která byla u Apolináře s malýma přestávkama celý rok... ale nakonec se to povedlo a ona teď žije naplno. Asi záleží na každém jednotlivci, někdo to prostě nezvládne a všechno je marný. Rozhodně chraň svojí rodinu. Brácha si svojí cestu vybere sám. Ale držím mu palce! Andy
Andula

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13914
Re: Alkohol s důsledky Před 10 rok, 11 měsíce  
V léčebně mu pomůžou nejen ze závislosti, ale i ze dna,z ulice.Chráněné bydlení, komunity, azylový dům, kde dál bude pokračovat pro něj pomoc v podobě shánění práce,probační pracovník mu pomůže, vyřešit dluhy dokonce je i možnost dostat sociální byt.Vše záleží jen na něm, jak se k tomu postaví, jestli tuto pomoc přijme.Ty jistě nemusíš obětovat svou rodinu kvůli němu, on je dospělý, svéprávný.Podpořit ho můžeš jen občas pozvání na oběd, na návštěvu, jako normálního příbuzného, později se spojit s jeho terapeutem, který mu pomáhá, s tím se poradit, co bratr potřebuje.Nelituj ho, tím mu můžeš ublížit.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13989
Re: Alkohol s důsledky Před 10 rok, 10 měsíce  
Milá Zdeňko.
Nevím jak se do léčebny dostal,ale pokud to nebylo jeho rozhodnutí,jeho touha zbavit se závislosti,tak se na jeho postoji nic nezmění,a ani Ty a ani nikdo jiný s Tím nic nenadělá!Líba to napsala dobře je to jeho život a Ty s tím nic nenaděláš.Hlavně chraň sebe a svou rodinu.
Bartošík Vít
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 05/03
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter