Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 1
Dolů
Téma: Neví kam sebe samu zařadit
#16520
Neví kam sebe samu zařadit Před 10 rok, 4 měsíce  
Zdravím všechny co snaží o střízlivé zakončení roku 2013.
R.M.
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16521
Re: Neví kam sebe samu zařadit Před 10 rok, 4 měsíce  
Určité problémy s alkoholem cítím,pokud začnu,dokážu to přehnat,jindy zas nepiju a není to žádný problém.Teď se tu snažím o všem přemýšlet,ale nedokážu si vše sama srovnat v hlavě.Již jsem byla i u psychologa,ale ten mi řekla,že jsem racionálně přemýšlejcí silná osobnost a že si nemyslí,že bych byla alkoholik,tak sama nevím.
Hodně zdraví a štěstí do roku 2014 všem
R.M.
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16524
Re: Neví kam sebe samu zařadit Před 10 rok, 4 měsíce  
Ty víš sama nejlépe, že něco!! není v pořádku.Můžeš být kvartální alkoholička.To znám, 3 měsíce jsem fungovala dobře, manželka, hospodyňka, babička..jen když jsem se napila, skončilo vše, byl jen alkohol, dokud jsem dokázala pít, lila jsem .Třeba i týden.Intervaly se zkracovaly, najednou jsem pila nonstop.A proto jsem tenkrát nevěřila, že bych mohla mít problém s alkoholem!Vždyť občas se opít je tááák normální.Škoda, že jsem vůbec netušila, do čeho padám.O to hůř jsem se z toho pekla vyhrabávala.Moc nechybělo, a umřela jsem.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16525
Re: Neví kam sebe samu zařadit Před 10 rok, 4 měsíce  
Děkuji za odpověď,není to tak úplně.Třeba týden se vůbec ničeho nenapiju a nevadí mi to,pak si dám třeba 3 dny skleničku vína,zas pak nemusím pít,normálně chodím do práce a funguji.Občas se ale stane,že to přeženu a pak mě to druhý den mrzí,ale nepiju dál třeba celý týden.....
R.M.
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16527
Re: Neví kam sebe samu zařadit Před 10 rok, 4 měsíce  
Já myslím, že právě o něčem podobném Líba píše... Jak často u tebe v průměru nastane to "občas, co to přeženeš"? Jednou za týden? Za 2 týdny? Za měsíc? Za 2 měsíce? Za 3 měsíce? Za ...?
A jak to vlastně vypadá, když to přeženeš?
Fenix1
Senior Boarder
Příspěvky: 75
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 02/26
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16542
Re: Neví kam sebe samu zařadit Před 10 rok, 4 měsíce  
Je to jak kdy,kdybych to měla určit tak jednou za měsíc.Jako kdybych chtěla před něčím utéct,nic neřešit,vypnout se.....mít klid a je to většinou když jsem doma a v klidu si sednu.Ńikdy nevyrážím do hospody.Pořád o tom přemýšlím a řeším co se to ve mě děje,nevím jestli jste to někdo taky takhle v sobě probíral.Nebo to přišlo samo,to rozhodnutí jsem alkoholik a musím se léčit,přestat pít.
R.M.
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16553
Re: Neví kam sebe samu zařadit Před 10 rok, 4 měsíce  
Ahoj, jmenuji se Michal a jsem alkoholik. Byla doba kdy jsem přemýšlel zda jsem alkoholik či ne. Dokonce jsem asi měsíc nepil, jen abych si dokázal, že nejsem. Jak mě štval kamarád co mi říkal tehdy, že právě tím jen dokazuji, že alkoholik jsem. Pak mě to stálo ještě hodně bolestných zkušeností, než jsem pochopil, že člověk co opravdu alkoholik není, nepřemýšlí zda jím je či ne a neřeší zda měsíc nebude pít.
No měl jsem štěstí a vlezl do AA a tam pochopil, že jsem vážně nemocný, ale také to, že Ti alkoholici tam jsou velmi vyjmeční lidé, že žijí svobodně a nezatěžují se zda jo nebo ne.
Díky tomu jsem mohl např prožít úžasné svátky, již několikáté bez alkoholu. Který ostatně fakt již nemusím. Nejde o to, že nesmím, já prostě nemusím.
A přitom abych změnil svůj život stačilo tak málo, oblékl jsem se a šel na svůj první mítink AA. Díky tomu, nejenže nepiji, ale celý můj život se naprosto změnil. A přitom žiji ve stejné zemi, stejném městě a ve stejné rodině. Jen mi nějak přibylo hodně přátel.
Má zkušenost tedy je, že žít v tom zda jsem či nejsem alkoholik není život ale jen přežívání.
Přeji všem šťastný Nový rok a také aby každý našel to své místo na zemi, kde může bez obav otevřít svoji mysl a své srdce. Já to místo našel, měl jsem sakra štěstí. Michal alkáč
Michal K

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16601
Re: Neví kam sebe samu zařadit Před 10 rok, 4 měsíce  
Dík za příspěvek,hezky napsáno.Mám jen ještě jeden dotaz pokud jste pil tak jste byl v rodině nešťasný? a teď se vám rozjasnilo a jste spokojený?
R.M.
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16615
Re: Neví kam sebe samu zařadit Před 10 rok, 3 měsíce  
Ahoj, nešťastný? Vůbec ne, miloval jsem svoji ženu jak nikoho a myslím, že i ona mně. Dodnes mi říká, že jsem její životní láska. Měl jsem vše, ženu, děti, dobrou práci, úžasné rodiče a sestru, měl jsem vše co normální lidi dělá šťastné.
Ale alkohol mi trpělivě bral vše a tím, že jsem si to nedokázal přiznat tak mi vše bral. Je to silnější jako ta největší láska. Mateřská láska. Sociálka denně odebírá děti ženám, matkám. S některými jsem se i setkal a vůbec nepochybuji jak moc své děti milují. Ale alkohol je holt silnější.
Nikdo nemá rád pomyšlení, že je jiný jako ostatní. Iluze, že jednou dokáží pít jako ostatní, je fixní idea, každého abnormálního pijáka, proto nepřekvapuje, kolik marných pokusů jsme udělali. A mnohé to stálo duševní zdraví i smrt.
Tak nějak to píše literatura AA, no napsali to o mně. Fakt jsem měl štěstí, že jsem své pokusy přežil celkem zdraví.
Tak asi tak. Michal K alkoholik
Michal K

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter