Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 12345678...14
Dolů
Téma: Léčebna v Bohnicích
*
#36993
Léčebna v Bohnicích Před 7 rok, 6 měsíce  
Ahoj lidičky..Už jsem tu jednou psala..že mám doma kvartálního alkoholika..to bylo před měsícem a půl.Probral se,sliboval a já zase polevila a jelo se dál..práce,všední starosti..a najednou bum,jak blesk z čistého nebe..za 5 dnů zvládnul vypít 23 půllitrových lahví tvdého a cca 70piv..píšu jen to o čem jsem věděla..Neskutečné zlo doma,nadávky,ponižování..policie nepomohla-před nima se choval jak mílius.došla mi trpělivost,zabalila jsem mu tašku,řekla že má jít pryč..ale ono oouha-v sobotu ráno s ním byla trochu řeč,řekl mi že chápe co vše zničil a jak strašně ublížil a že už nemůže dál..že má problém..ano,konečně to přiznal a sám chtěl do léčebny.Bohužel ho v sobotu nepřijali,protože měl ještě 2,5 promile..pak přišel absťák-pot,třes,halucinace..a včera ho přijali.Nevím co mám očekávat,nevím nic.Prosím,jestli máte někdo zkušenost s PL v Bohnicích...?Jak dlouho je člověk na detoxu,jak dlouho trvá léčba atd????Ani nevím,jestli tam mám jet,prý možná se mnou bude chtít mluvit jeho OL(bratr ho tam vezl)Poradíte mi někdo prosím?díky moc:)
lucikk8
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 13/09/2016 06:25 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36994
Re: Léčebna Před 7 rok, 6 měsíce  
lucikk8 napsal:
Ahoj lidičky...

Poradíte mi někdo prosím?díky moc:)


Lucikk8,

skús kliknúť sem/zde:

www.bohnice.cz/zakladni-informace/oddeleni-18-at-muzi/

alebo aj tu:

www.bohnice.cz/lecba/zavislosti-muzi/
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37010
Re: Léčebna Před 7 rok, 6 měsíce  
Bohnice nepoznám, ale pre začiatok by som k informáciam od Ja dodal, že po takom strašnom záťahu buď rada že je v opatere profesionálov. Pomaly krok za krokom, snáď si to s liečením nerozmyslí, a určite by som tam zašiel.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37020
Re: Léčebna v Bohnicích Před 7 rok, 6 měsíce  
Díky,moc.Už vím,že je v pavilonu 31 na detoxu..Také jsem ráda že je pod dohledem,kdoví co by se mu stalo pokud by tam nebyl.Uvidíme,zítra tam jedu-poptat se zda něco nepotřebuje a kdy jsou možné návštěvy atd...Myslela jsem,že se mi uleví když tam bude a ono ne.Bojím se zda to tam vydrží a tak..Každopádně budu pro něj oporou,aby léčba byla úspěšná a pak se uvidí.
lucikk8
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37021
Re: Léčebna v Bohnicích Před 7 rok, 6 měsíce  
lucikk8,

Je moc dobře, že budeš příteli oporou v léčbě, já když byl v léčbě, tak za mnou nikdo nejezdil. Záviděl jsem klukům, kteří měli co týden návštěvu a něco dobrého na zub . Hlavně neusnout na vavřínech a stále si připomínat situace kdy byl přítel pod vlivem doma. Pokud zacítíš, že by chtěl ukončit léčbu předčasně, upozorni ho na to, že s ním v tom případě nezůstaneš. Zkušenosti jsou takové, že kdo nedokončí léčbu, padá během pár dní nazpět do závislosti.
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37031
Re: Léčebna v Bohnicích Před 7 rok, 6 měsíce  
Luci..uvidíš jak se k tomu sám postaví. Léčebna je úžasná věc, pokud má tu možnost a čím déle tam bude, tím líp. Nejen detox, ale srovnají mu myšlení, nebo se o to aspoň budou pokoušet - různými cestami. Nebude se mu to líbit asi, ale pokud bude opravdu chtít, má šanci..koukni třebas na Ladislava, Krtka... Ale pokud se po detoxu bude chtít na revers dostat domů a dát si pivčo (který mu samo neublíží, že)... prchej, rychle. Nemá to cenu, máš jen jeden život a máš volbu. Já ji neměla - byl to otec, umřel v 57 letech a zničil tímhletím život celý rodině.
Můj názor.. nechala bych ho být, nevolat, nenavštěvovat - je to těžké, ale možná díky naprostýmu odstřihnutí od bývalýho života včetně přátel , rodiny a tak z něj potom bude jiný člověk, pokud bude opravdu chtít.
Zas a znovu opakuju.. vše je v nás alkoholicích.
Osobní rada.. zdrhej, daleko. Je to možná tvrdé, ale dle tvého popisu mu moc šancí nedávám.. utrápíš se a k ničemu to nebude.
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37033
Re: Léčebna v Bohnicích Před 7 rok, 6 měsíce  
Lucka. Všetko a vlastne jediné, čo ty môžeš v tomto spraviť, byť mu oporou. Všetko ostatné je už len na ňom. Ak on nebude sám chcieť, ty sa môžeš aj potrhať. Ale ak už za ním pôjdeš, povedz mu, že je to o tom ako si to zrovná hlave. Priznať si, že je alkoholik. A zmieriť sa s tým. Bez toho nemá šancu. Ani najmenšiu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37054
Re: Léčebna v Bohnicích Před 7 rok, 6 měsíce  
Tak jsem tam dneska byla..Dokonce 2x.Nejdříve ráno-potřebovala jsem zjistit jak to má s neschopenkou.Rovnou mi dali seznam pár věcí které potřeboval..Cestou domů telefon-ON.Byla jsem trochu překvapená,skotro jsem ho po hlase nepoznala..volal mi aby mě poprosil abych přijela...má možnost 1x týdně zavolat z automatu.Cvilku na to mi volali z Bohnic-prý kontrola jestli mi volal a co mi říkal..Celkem hustý.Odpol jsem jela na tu návštěvu.Lidičky,vy co jste byli v léčebně-je normální,aby vypadal a choval se jak zfetovaný?Přišel mi jak kdyby byl na pervitinu..Podotýkám,že je 2 den z uzavřeného detoxu a to oddělení kde je je uzamčené.Říkal mi že má vysoké dávky farmatik.Celkem jsem se zhrozila při pohledu na něj..jinak je prý vzorný.Sám mi řekl,že pokud by ukončil léčbu třeba jen o 1 den dříve,přijde o řidičák..a to by vážně nechtěl..V neděli jedu znova,už teď mi je divně.Nejspíše ty špatné dny,kdy se bude cítit na dně přijdou později že..?Chtěla bych být alespoň trochu připravena.
lucikk8
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37055
Re: Léčebna v Bohnicích Před 7 rok, 6 měsíce  
Ahoj Luci,

Buď naprosto v klidu a pohodě, opravdu je mu teď lépe nežli s lahví v ruce. Ty léky teď potřebuje.

jen tak pro tvou představivost jsem ti okopíroval svůj zážitek z detoxu, jen jiná léčebna ...

Zavřeli se za mnou dveře a sestřička mě posadila v malé předsíni na židli. Začal výslech, kolik, kdy, jak často piji a prostě vše co potřebují vědět pro léčbu, např. i heslo pro informace komu je chci poskytnout. Viděla, že mi fakt není dobře, tak mi dali fouknout a pak se snažila vše urychlit. Nadýchal sem, to je snad jasné, už ani nevím kolik. Musel sem vysypat obsah batohu a kapes .. co bylo otevřené např. cigára, vše šlo do pytle. Do batůžku mi vrátila jen spodní prádlo a dvě trika, toaletní věci bez kolínské. Podala mi dala jejich pyžamo a ukázala, kde je sprcha. Po sprše, která mě trochu probrala sem naházel i zbylí civil do pytle jak v base a oblíknul se do toho jejich pyžama. Ukázala mi na jeden ze tří pokojů, kde budu bydlet. Byl to pokoj hned naproti sesterně s velkým proskleným oknem. Byli tam dvě nemocniční postele a jedna elektrická s monitorem, ta byla moje, prý kdybych dostal delirium tremens. Vybalil sem zbytek věcí do stolku a porozhlídnul se, kde jsem. Leželi tam dva chlapíci, byli divní, vypadali jak z mlátičky. Říkal sem si v duchu opilci z ulice, takhle bych teda dopadnout nechtěl. Ale přitom sem vypadal mnohem hůř jak oni Jeden byl, jak sem později zjistil baskytarista ze známé skypny a druhý právník. Musím se přiznat, že jsem najednou cítil hroznou úlevu, že už nikam nemusím, že jsem na bezpečném místě. S kluky jsme se během chvilky seznámil. Byli tam na oddělení krom nich i vedle na pokoji další dva super kluci a tři děvčata, opilci a smažky, kteří se chtěli léčit jako já. Léčba ... 3x denně léky, 2x denně komunita, rozcvička, pracovní terapie, psychoterapie .. atd. Léčba u mě osobně probíhala diazepamem a z počátku do mě rvali nějaké kapačky. Dvakrát sem jim během 8 dnů léčby upadl do náznaku delírka, ale díky terapeutům a lékům to zahnali. Z detoxu tě nepustí dříve dokud tělo není zcela vyčištěno. Jinak snad nejhorší bylo čekání na nikotin , smělo se kouřit jen 6x dnně po 2,5 hodinách pod kontrolou sestřiček.

ladis
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37056
Re: Léčebna v Bohnicích Před 7 rok, 6 měsíce  
Děkuji..Koukám že to nebyla moc přísná léčebna Ne,jen žertuji,ale v Bohnicích nesmí -vůbec kouřit,žádnou kosmetiku-je u sestřiček a pouze pod dohledem...Takže to vykroucení a pohyby jak smažka je po lécích normální?Co mi řekl-vyklepal jsem se z toho celkem dobře ale jen díky tomu že jsem tu...je trochu žlutý,no játra dostali dosti záhul..Vím že je mu tam líp,sice dneska trochu držkoval na jídlo a na terapii-měl jogu,ale to si myslím všechno přejde..
lucikk8
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter