Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 1
Dolů
Téma: ústavní léčba
#5257
ústavní léčba Před 12 rok, 10 měsíce  
Dobrý den, prosím o radu moje kamarádka skončila 2x na záchytceve stejném měste.Není alkoholička, tím jsem si snad jistá,jen neví, kam patří, hledá práci,s přítelem neví,jak to bude dál.Třeba vypije flašku vína a někde usne,tak jí pak odvezli na záchytku,když nereagovala.Hlavně když někam jeden, tak prostě jde do krámu,a koupí li láhev,ani by jí potřebovala, nebo měla absťák.Jinak nikam do hospody nechodí,na zábavy taky ne,občas by to asi potřebovala místo toho.Potom, co se vrátila z ciziny zpátky do Čech se jí vše nějak vymyká z ruky. Neví, jakou práci si hledat,a celkově jí to tady nebaví.Rodina i kamarádky jí podporují.Byla zvyklá na jiný život,a tady ne a ne jít dopředu,spíš klesá ke dnu.Chodí k psychiatrovi a psychologovi,to jí hodně nabudí,ale asi jen na chvíli. Chtěla bych se zeptat,jestli mí můžou přikázat soudní léčbu alkoholismu kvůli té záchytce. Děkuji za odpověď. Marcela
Marcela
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5268
Re: ústavní léčba Před 12 rok, 10 měsíce  
Milá Marcelko.
Je hezké,že se tak staráš o kamarádku.Ale z toho co jsi napsala,tak se možná jen hledá a pitím jen něco vytěsňuje..Taky si psala,že navštěvuje psychologa a možná bere i AD a jestli ano a na ně pije,pak ať se nediví,že někde usne a skončí na záchytce.To je nebezpečné...A nebuď si jistá tím,že není alkoholička,myslím že je na dobré cestě se jí stát a to dost brzy.A hlavně jestli popíjí o samotě.Jinak toho víš o kamarádce hodně a jestli jí chceš opravdu pomoci a máš jí ráda,tak teď vstaň,jdi k zrcadlu a přiznej si,že ta kamarádka si ty,ty obavy máš o sebe a že s tím něco musíš udělat.
Marcel,tady se nemusíš stydět napsat pravdu,my všichni jsme si tu rovni a nikdo tě nebude odsuzovat,naopak se každý bude snažit pomoci alespoň radou a vlastní zkušeností.
Ale opravdu si myslím,že jestli nezačneš něco dělat,později už to bude těžší.Zkus si dát pausu tak na měsíc a uvidíš co to s tebou udělá,pak budeš mít jistotu jestli máš problém s pitím.
A dej vědět,opravdu se nestyď.
Měj se pěkně.
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9557
Re: ústavní léčba Před 11 rok, 9 měsíce  
já osobně se třeba za alkoholika ani nepovažuji a většinu života, to zvládám v pohodě, ale jiná situace nastane. když přijde nějaká krize,tak to se pak ničím
Ellienne

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9558
Re: ústavní léčba Před 11 rok, 9 měsíce  
Ujišťuji Tě, že nikdo z nás se léta za alkoholika nepovažoval, takže bacha!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9565
Re: ústavní léčba Před 11 rok, 9 měsíce  
Záleží co si pod pojmem alkoholik,alkoholička představuješ.Tato představa,která je iluzorní,zkreslená a nezakládá se na skutečnosti(faktech)brání pohledu na sebe sama a své vlastní skutečné problémy.Žádný alkoholik se nestal alkoholikem jen tak.Všichni alkoholem řešili své problémy,s kterými si nevěděli rady často si je ani nebyli schopni uvědomit jako HLAVNÍ PŘÍČINU SVÉHO PITÍ.Sami si naordinovali alkohol jako lék,který jim Z POČÁTKU spolehlivě fungoval.Konce už jsou drastické!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9575
Re: ústavní léčba Před 11 rok, 9 měsíce  
Když každý si myslí, že alkoholik je ten, co se válí opilý, špinavý, poblitý, pokálený někde na zemi.Což není zdaleka pravda, x žen popíjí fest doma, pak leží, jako že je bolí hlava, zuby....výmluvy.Už nezvládají chod domácnosti, ale toleruje se jim to, najednou pád na dno, a je moc zle!Alkoholiků je u nás mnohem víc, než se uvádí.Lidé se stydí, bojí, neví........
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9576
Re: ústavní léčba Před 11 rok, 9 měsíce  
Tak,tak.Ne že neví-všichni tuší a bojí se pravdy.Bojí se sami sebe,bojí se,že by přišli o pití,o své sny,o svůj lék,který našli,o svoji útěchu.Už nevidí,že ten lék se pro ně stal jedem a útěcha v šílenství-alkoholické šílenství.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9580
Re: ústavní léčba Před 11 rok, 9 měsíce  
Já se bála, že budu mít prázdný, smutný život bez alkoholu.Vůbec ne, mám tolik aktivit, že nestíhám, baví mě žít, směju se, raduji, jsem vděčná za to, že jsem dokázala přestat pít a že mohu prožívat tak hezký život.Nikdy bych ho nevyměnila za kapku chlastu.Vážím si každé střízlivé chvilky.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter