Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 1
Dolů
Téma: Bratr má velký problém s alkoholem, chci mu pomoci
#5443
Bratr má velký problém s alkoholem, chci mu pomoci Před 12 rok, 10 měsíce  
Dobrý den,
můj bratr (27 let) má problém s alkoholem. Já a moji rodiče jsme s ním zkoušeli mluvit nejdříve po dobrém a pak začali dávat ultimáta. Vždycky se chvílí snažil, ale pak šlo všechno odznova. Pije každý den- hlavně pivo. Našli jsme mu poschovávených několik lahví tvrdého alkoholu. Poslední dobou nezná míru a když rodiče nejsou doma, tak přichází v hrozném stavu a já se pak musím o něj starat. Došlo to až do takového stádia, že když pije, tak se pomočuje, neudrží stolici a už byl na mě i hrubý. Jednou si dokonce v opilosti rozsekl obočí. Bohužel si nepřipouští, že má nějaký problém.. Existuje nějaká metoda, která by nějak pomohla tomu, aby si uvědomil, že s tím musí přestat a začít se léčit? Hrozně nás to všechny trápí. Moc děkuji za radu!
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5446
Re: Bratr má velký problém s alkoholem, chci mu pomoci Před 12 rok, 10 měsíce  
Když nebude chtít on sám, nikam ho nedostanete na léčení.Co můžu poradit, Terezko, nemusíš ho ošetřovat, uklízet po něm, opilému je mu fuk, co dělá, jak vypadá, možná, když se probere, uvidí ten svinčík kolem sebe, dojde mu, že něco není v pořádku.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5449
Re: Bratr má velký problém s alkoholem, chci mu pomoci Před 12 rok, 10 měsíce  
Ahoj Terezko,
já jsem také alkoholik, je mi třicet a nepiji. Mám za sebou léčebnu a momentálně se léčím ambulantně jsem na antabusu, který beru u své sestry. Souhlasím s Líbou, pokud nebude chtít se sebou něco dělat on sám, vaše upřímná snaha mu nepomůže. Zkuste mu mnohem míň tolerovat. Buďte připraveni mu pomoci, ale neuklízejte po něm, přestaňte za něj hasit jeho problémy, ať má možnost si uvědomit, že ten kdo má problémy je on a on musí začít něco dělat. Vylévat mu alkohol, mluvit mu do duše když je opilý bude asi bez účinku. Dokud jsem si neuvědomil, že ztrácím vše kolem sebe, neměl jsem potřebu na sobě něco změnit. Držím mu palce a vám trpělivost. Přestat dělat věci za něj, neznamená, nebýt mu nablízku, on si musí uvědomit, že potřebuje pomoc...časem mu to docvakne...Přeji hezký den a hodně sil...
Lukáš
NSJK
Senior Boarder
Příspěvky: 47
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž kazikl157 Místo: Týn nad Vltavou
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Mějte se hezky a hlavně střízlivě
 
#5461
Re: Bratr má velký problém s alkoholem, chci mu pomoci Před 12 rok, 10 měsíce  
Moc vám děkuji za rady! Budeme se jimy doma řídit. Máte pravdu, že je na čase přestat za něj řešit problémy a důsledky. Doufám, že si potom uvědomí, že není v pořádku takhle dál žít. Moc si přeji, aby to vše dobře dopadlo a nakonec to dopomohlo k získání lepšího života, jak pro mého brášku, tak i pro celou naší rodinu.
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter