Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 1
Dolů
Téma: Potřebuju poradit.
#5915
Potřebuju poradit. Před 12 rok, 9 měsíce  
Dobrý den všem,
potřebuju poradit v jedné věci a mám několik otázek:
-Jak přiměju člověka - ženu - aby přestala konzumovat nebo alespoň přestala donášet alkohol do domácnosti?
-Co mám dělat když dnes už jen spolubydlící žena je absolutně bez příjmů, téměř na konci s vlastními finančními prostředky (můj odhat je momentálně tak 500 až 700kč) a ona paní se non-stop udržuje pod vlivem alkoholu a nedá si říct?
-Dá se takový člověk o kterém píšu tento příspěvěk nějak jednoduše, rychle a účinně vystěhovat na ulici z obecního bytu kde dekret je psát na mně coby na muže?
Prošel jsem si nejen tento web na který dávám tento příspěvěk a dozvěděl jsem rady které mi pomohly řešit situaci jak a co dělat s alkoholičkou jako takovou, ale odpověď jak dál pokračovat prostě nevím než kromě toho že jsou zde pro mne obecné rady, zkusit ji přimět k nějakému činu v lepším případě a v horším případě ji zavolat sanitku když bude mít třeba záchvat z alkoholu.
Samozřejmě jsem využil možnosti navštívit ošetřující lékařku mojí bývalé přítelkyně z oboru psychiatrie a mám varující příklad pro všechny kteří se pokusí abstinovat a nedokážou to: Bývalá partnerka má život v troskách, je bez příjmů, dá se napsat že bez dostatečné nebo žádné podpory rodiny, téměř bez prostředků, vztah který je v rozpadu nebo už je mimo vztah a teď to důležité: Paní doktorka po té co jsi mne vyslechla tak to začla řešit a na cestě je omezení nebo plné svéprávnosti člověka protože je tady obava že tato žena začně dělat dluhy kde to půjde - třeba i u lichvářů.
Děkuji za případné odpovědi/příspěvky.
Tomáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5918
Re: Potřebuju poradit. Před 12 rok, 9 měsíce  
Asi jediná cesta bude to sbavení svéprávnosti,pokud má u vás trvalý pobyt,tak těžko něco zmůžete.Můžete ji pobyt u vás znepříjemnit jedině tím,že obejdete obchody kam chodí,aby jí neprodávali.Pokud je to ale supermárket,tak to asi nepůjde.A doma jí ho vylévat,schovávat peníze a cenné věci.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6129
Re: Potřebuju poradit. Před 12 rok, 9 měsíce  
Díky za příspěvek Anně.
A přípíšu ve zkratce co se stalo za tu dobu od napsání mého příspěvku.
Dá se napsat že prakticky bývalá přítelkyně "jede" v alkoholu dál ať už více či méně.
Došlo na pokusy pomoct, byl pokus o léčení, došlo i na hrozby rozchodu, vyhození z bytu, dokonce i na hrozbu na omezení svéprávnosti a nepomohlo nic.
Výsledek je takový že po třech letech je vztah v troskách a bude následovat navštěva odborného lékaře a úřadu kde začnu řešit trvalý pobyt v bydlišti.
Uznávám že život s někým nemusí být jednoduchý, ale sám jsem dnes abstinující z jiné závislosti (samozřejmě s průběhem dluhů, téměř ztráty bydlení) a můžu s klidnýn svědomím napsat že když se chce tak to jde, jen člověk potřebuje sílu a případně podporu - dnes šťastně abstinuji a jsem "happy".
A když se nechce tak to špatně končí, v lepším případě člověk skončí sám, pak třeba jako bezdoovec a jsou žel případy kdy člověk skončí absolutně.
Přeju všem aby ze své smutné závislosti našli cestu do šťastné nezávislosti.
Tom
Tomáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6130
Re: Potřebuju poradit. Před 12 rok, 9 měsíce  
Dokázal jste se už vyrovnat s rozchodem a vše rozumově přijmout?lenka
Lentka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6131
Re: Potřebuju poradit. Před 12 rok, 9 měsíce  
Rozumově to chvíli trvalo než jsem se rozhodl k tak tvrdému kroku rozejít se a začít dělat další kroky k tomu ať můžu začít žít život bez alkoholika v jedné domácnosti (naštěstí mám tu výhodu že žiju sice v obecním bytě, ale s dekretem na mně a podle mých informací k okolnostem že nejsme ani manželé a nemáme spolu děti, tak by neměl být velký problém bývalou přítelkyni odhlásit). Citově je to těžší s tím že to těžší o to víc že bývalá přítelkyně měla období kdy dokázala nepít až tři měsíce, pokoušela o různé lečby a dokázala si získat důvěru a podporu. Ale jsem taky jen člověk a už mi prostě došla trpělivost, pochopení, důvěra a podpra je pryč, tak se hold asi musí stát to abych to začal řešit takto drasticky.
Tomáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6133
Re: Potřebuju poradit. Před 12 rok, 9 měsíce  
Tomáši,je to určitě těžké,ale třeba ji tato situace donutí k tomu něco dělat.Vrátit se k sobě můžete,ale teď je řada na ní.Opakuje se to pořád dokola.chtít sám,sama.Přeju hodně sil.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter