Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 12
Dolů
Téma: bratr
#7468
bratr Před 12 rok, 4 měsíce  
Dobrý večer, našla jsem toto fórum. Mám bratra, je alkoholik a už je nemocný, nedá si říct nechce pomoct nepřizná že je alkoholik. Co mám dělat, jak mu mohu pomoct??nevím co dál...
katerina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7472
Re: bratr Před 12 rok, 4 měsíce  
Ahoj, mám naprosto stejný problém, jak nejlépe alkoholikovi úkázat, že má skutečně problém?

Děkuji
Richard

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7473
Re: bratr Před 12 rok, 4 měsíce  
Počkat, až trochu vystřízliví a pak bez scén, hádek, v klidu si s ním vyříkat, co dělá, jak se chová, že Vás to bolí, že alkoholismus je smrtelná nemoc, ....jestli by nešel na léčení.Možná??!! to uzná, poslechne, ale možná, snad.Měl by na to přijít sám, je nemocný.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7491
Re: bratr Před 12 rok, 4 měsíce  
Dobrý den, je mu úplně všechno jedno, jak se kolem něj lidi trápí.teď je kupříkladu v nemocnici, má už špatnou slinivku a klidně si jde z nemocnice naproti na pivo. Včera jsme viděli jak jde odtud, ví,že dělá špatně ale stejně tam jde.Nedá si v ničem říct, celá rodina jsme z něho něštastný.
alkoholismus bratra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7647
Re: bratr Před 12 rok, 3 měsíce  
Musím být k vám upřímná.Ne všichni lidé se z alkoholismu vyléčí.Ne všichni mají to štěstí.Bohužel je to smrtelná a progresivní nemoc.Váš bratr toto všechno určitě cítí.Chybí mu upřímnost a objektivní myšlení.Bez tohoto má mizivou šanci.Vítězí i strach,jak by mohl bez alkoholu fungovat a žít.Pokuste se na něj dívat jako na těžce nemocného člověka avšak bez soucitu-protože za tím stojí jeho zbabělost a váš soucit v něm může vzbudit sebelítost,která by přispěla v pokračování pití.Je pro něj a pro vás důležité dát mu najevo,že vám opravdu záleží na jeho životě.Že vám není lhostejné jakým způsobem žije.Někdy pomůže opravdová láska mnohem víc,než cokoliv.Vím,že je to těžké,ale držím palce.Dejte vědět a snažte se být důsledný a trpělivý.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7659
Re: bratr Před 12 rok, 3 měsíce  
Člověk musí chtít sám něco se sebou dělat. Nikdo ho nemůže nutit. Jestliže si nepřipustí že je nemocný....
Mylím že za pokus stojí doporučit psychologa.

Mám strejdu, který si je této nemoci vědom a nic s tím nedělá. Pokusy byly ale alkohol nad ním, troufám si říct, vyhrál.
Je mi to líto.
Kateřina
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7725
Re: bratr Před 12 rok, 3 měsíce  
Lásku má od celé rodiny, jako jeho sestra mu ve všem pomáhám snad celý jeho život, když má problém nikdy ho nenechám samotného a pomůžu. Ale on je takový škarohlíd, lásku neumí asi dávat a ani přijímat. O léčebně jsem se jen zkusila zmínit a odešel, vyjádřil tak svůj nesouhlas. Myslí si, že to nepotřebuje. Řekl mi, že když nebude chtít, tak pít nebude. Ale já vim, že neni na tom zdravotně nejlépe, bojim se, aby nebylo pozdě. Co s ním...nikomu nědělá radost jen starost.
katerina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7726
Re: bratr Před 12 rok, 3 měsíce  
Sama ze své zkušenosti vím,že alkoholik musí svým pitím dozrát k zlomu.Sám se musí přesvědčit,že už situaci nezvládá.Svým pitím dozrát k tomu aby zjistil,že takto dál nemůže žít.Těžko se přistupuje na dobře míněné rady druhých-tam spíš vítězí jeho egoismus.Možná se ještě svým pitím nedostal tam,kde se může odrazit.Ke svému dnu.Váš strach o něj pochopitelně nevnímá-dráždí ho v podstatě,protože v duchu cítí,že máte pravdu.Právě té pravdy se alkoholik bojí nejvíce.Pokuste se jeho dilema neřešit,jen mu dejte najevo,že s vámi může počítat v okamžiku kdy se sám rozhodne přestat s pitím.Do zálohy si můžete pro něj připravit varianty pomoci.Zjistit odborného psychiatra pro AT,případně seznam léčeben,také můžete sama navštívit AA v místě bydliště,či ALL anon-setkání pro rodiny alkoholika.V žádném případě ho finančně nepodporujte-tím,jako by jste souhlasila s jeho pitím.Alkoholik je velice vynalézavý a dokáže být silný manipulátor.Nemůže za to,jen ta síla a touha pít je tak obrovská,že jej nutí ke všemu aby dosáhl svého napití se.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7729
Re: bratr Před 12 rok, 3 měsíce  
Máš pravdu. Je to velký manipulátor. Ze mě se stala taková černá ovce rodiny, jen proto že nechci aby se uchlastal a všem ti říkám. Pořád mu dávám najevo, že není v pořádku, že sedí doma a pije, nebo někde pije. Bydlí u rodičů, naše mamka ta si nechce přiznat, že je to na léčebnu, nebo minimálně na pomoc,
řeknu,hned se vyhybá tématu, jako by se bála pravdy. Dřív,ale myslim si i dneska,ho dost finančně podporuje. Vše za něj vyřizuje,on je nesamostaný.Zvyklej, že za něj vždy všichni vše vyřídí. Nedá si říct, aby ho dohnala k samostatnosti, měl činnost atd. a né jen starost o to kdy si dá to pivo. Do práce už taky nechodí, kvůli chlastu. Je to prostě hrůza....
katerina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7731
Re: bratr Před 12 rok, 3 měsíce  
Ty se trápíš, on je vysmátý, rodiče dělají velkou chybu, nepomáhají mu, ničí ho!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter