Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 12
Dolů
Téma: má manžel problém s alkoholem?
#9855
má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 9 měsíce  
ahoj, chtěla bych poprosit o radu. myslím si, že manžel má problém s alkoholem,který si nechce přiznat.
Když byl mladý, svobodný, tak pil často, na zábavách, mimo ně, s kamarádama v týdnu... Když jsme spolu začali před 5ti lety chodit,tak se opil tak 1-2x za 14dní, jinak pivo si dal normálně tak 1-2 na zahradě,při práci..posléze,asi před rokem si otevřel už pivo i doma, ale fakt tak jedno no ale pak se párkrát stalo,že když někde byl, opil se tak, že usnul venku,před bytem na chodbě, v zimě ve sněhu, před obchodem tak slíbil, že se na alkohol ani nepodívá. můžu říct, že opravdu jsem myslela že to dokázal,protože nepil vůbec - teda aspon si myslím, přede mnou ho prostě nepil....nyní, po 5ti měsících jsem si všimla, že už si občas dá 1pivo, 3 pivka...když jsem mu říkala, at to nepije, tak se naštval, co z něj dělám... nyní se stalo, že zas víkend strávil v alkoholu, jeden den usnul v sušárně na zemi( bydlím v paneláku)jak nebyl schopný dojít domů, ráno se vzbudil, odešel z domu a zas jsem ho našla v noci spát pozvraceného na chodníku. On si nic nepamatuje...když mu něco řeknu, tak mi odpoví, no co, tak jsem se opil. k doktorovi jít nechce, že není alkoholik, co by tam dělal, jen že neví, kdy má přestat, že nepije furt, ale jednou za čas...
Já mám z toho obavy, jeho otec byl alkoholik. máme spolu 2 děti a já jsem na alkohol už alergická. nechci, aby ho děti vidívali jak spí oblečený na gauči, protože dcera už má 10 let a pozná, že tatínek pil...Je mi líto, aby kvůli alkoholu naše manželství ztroskotalo, ale jak mu pomoct, když si myslí, že on problém nemá.
nebo má pravdu a problém nemá???
V práci ani doma problémy nemá, finanční situace je normální, můžeme si dovolit dovolené apod...
myslím si, že v tom trošku hrají podíl kamarádi, protože ti chodí do hospody často a on ne. neříkám, že za to můžou, nikdo mu to do krku neleje,ale chce být víc s něma...on mi to předhazuje, že ten je tam každý den, druhý že každý víkend. apod... já vždy odpovídám - nežiju s ním, ale s tebou a pokud nevíš, kdy máš dost, neměl bys tam chodit a pit vůbec...
děkuji za vaše rady...
Zina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9856
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 9 měsíce  
V tom máte pravdu,že nežijete s jeho kamarády,ale s ním.Měl by mít ohled na vaše přání na celou rodinu.Otázka je pro vás.Nechala jste ho v jeho zvratcích ležet,aby je viděl na vlastní oči a musel po sobě sám také odstranit?Vím,je to nechutná podívaná.A dokážu si představit jak těžké to muselo být pro vás.Znám ženy a především matky,které toto nemůžou unést a SAMY ODSTANÚJÍ,ABY DĚTI NEVIDĚLY.Toto jsou právě důležité věci,které mají tu možnost někam tu jeho polovičku někam posunout.Ale musí je vidět sám,aby si je vůbec uvědomil a přiznal!Všechny!!!Co máte dělat?Nechat ho,překročit ho a jít domů.V klidu-a čekat s čím přijde.Čím víc na něj tlačíte aby přestal-tím víc ho popouzíte proti sobě A VÝSLEDEK JE TEN ,ŽE SE OPIJE Z TRUCU!nevím,jak staré máte děti,vím,že je pro vás důležité,aby tátu takto neviděly.Děti mají asi zmatek,ale časem se stejně dozví pravdu od dobrých lidí ze sousedství.Bojíte se zbytečně.Zatím nemůžete opravdu udělat nic.Otázka zněla jestli je alkoholik.Váš manžel prochází varovnou fází vzhkledem k tomu,že si určité věci z průběhu svého pití nepamatuje(má okna).Další kroky v jeho pití ho dostanou do nezvratné alkoholické závislosti- kdy se stane alkoholikem!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9858
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 9 měsíce  
děkuji moc za reakci.
odpovím na otázku určenou mně-Děti mají 5 a 10 let a pak na další otázku ne-- nenechala jsem ho ve zvratcích, ani ležet na chodníku, protože bydlím na malinkém městečku, kde se všichni znají a nechtěla jsem,aby ho vidělo víc lidí-kdo ví, kolik jich bylo. bydlím v paneláku a už se stalo, jak spal na chodbě, že ho viděli i sousedi...já s tou ostudou velice špatně nakládám,celkově to špatně snáším-jakmile odchází na pivo, nespím,třepu se, chce se mi zvracet, prostě se bojím jak a kdy dojde, zda vůbec dojde...s každým bouchnutím dveří v přízemí čekám, že dojde domů a až dojde, tak pak teprve usínámi já. takže např. tento víkend jsem 2 noci vlastně nespala...
štve mně, že on si prostě nepřizná, že ten problém je větší, jak si myslí.
on mi říkával-nadávám ti? biju tě? ne, no tak si jednou za čas vypiju...no a co...ale ted už byl i agresivnější, protože jak jsem ho táhla domů, zabrousil opět do sušárny, kde si lehl na zem no a já když jsem ho chtěla zvednout, dost sprostě mi nadával, vykřikovat at táhnu. nechala jsem ho prodřímat a za 2 hodiny se pro něj vrátila, tak pak se zvedl a došel domů.
ach jo, hodně se tímto trápím, on je pracovitý, šikovný, děti ho mají rády, dokáže se o nás postarat, ale toto já nezvládám...
Zina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9863
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 9 měsíce  
Vše špatně, Zino, nechat ho ležet, kde leží,ještě mu donést plnou láhev, pak se nestarat.Není to ostuda Vaše, ale jeho.A trápíte se Vy, on v klídku spí.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9864
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 9 měsíce  
Dobrý den Zino,já jsem vyléčený alkoholik a pití vašeho manžela není v pořádku.Se mnou se manželka kvůli pití rozvedla a já až potom pochopil,jak jsem všechno zkonil,tak se dal na léčbu.
píšete,že manžela otec byl alkoholik, jak na svého otce vzpomíná váš manžel? tak tak by mohly vaše děti vzpomínat na vašeho manžela. Pokud je manžel rozumný, přestane pít uplně,protože je vidět,že neumí si říct - a dost,už mi stačí a nepiju a jdu domů. To,že usne mimo postel je vlastně varování pro něj,ale i pro vás, že něco není v pořádku.
Karel

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9870
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 9 měsíce  
Zino pokuste si zjistit jestli v blízkosti vašeho bydliště nefunguje AL ANON-je to sezení pro osoby blízké,pro rodinné příslušníky alkoholiků.Začínáte trpět spoluzávislostí,což bohužel není nic neobvyklého.VY V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEZODPOVÍDÁTE,ZA TO,ŽE VÁŠ MANŽEL PIJE. A UŽ VŮBEC NE V JAKÉM STAVU SE VRACÍ DOMŮ,JESTLI DOJDE,NEDOJDE,JAK DOJDE.TOTO VY NEZMĚNÍTE ALE MŮŽE VÁS TO PSYCHICKY ZNIČIT.VY V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ ZA JEHO PITÍ NEMŮŽETE.VY SE NEMÁTE ZA CO STYDĚT-A UŽ VŮBEC NE TRPĚT A TRÁPIT SE.VAŠE DĚTI TÍM TRPÍ MNOHEM VÍC.NEROZUMÍ,ALE VIDÍ UTRÁPENOU A ZNIČENOU MÁMU A NEVYPOČITATELNÉHO OTCE.STAVY,KTERÝMI TRPÍTE VY SE PŘENÁŠÍ NA VAŠE DĚTI-AT´UŽ TO JE STRACH,POCITY ÚZKOSTI,VAŠE NERVOZITA A CELÝ POCIT NEJISTOTY.VAŠE DĚTI TOMU JEŠTĚ NEROZUMÍ-ALE TYTO VAŠE POCITY CÍTÍ TAKÉ.MYSLÍM,ŽE BY BYLO ROZUMNÉ,NIC PŘED NIMI NETAJIT-A PROMLUVIT SI S NIMI,VYSVĚTLIT JIM ,ŽE JEJICH OTEC JE NEMOCNÝ,MÁ JE RÁD,ZATÍM SE NECHCE LÉČIT.MŮŽETE JIM I ŘÍCT JAK MOC VÁS TO TRÁPÍ. A JSTE PROTO SMUTNÁ.DĚTI TO POCHOPÍ-A ZCELA URČITĚ BUDOU TAKÉ KLIDNĚJŠÍ PROTOŽE OD VÁS USLYŠÍ PRAVDU.OD TOHO STARŠÍHO SE VÁM DOSTANE I POCHOPENÍ A OCENĚNÍ.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9908
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 9 měsíce  
děkuji moc za vaše odpovědi, trochu mě to nakoplo.
Bohužel manžel nic řešit nechce, nemá ani výčitky, protože dle jeho slov-chlap si musí i někdy vypit..
no asi zapomněl na jeho slova - na alkohol se už ani nepodívám, nechci dopadnout jak svůj otec.
takže uvidíme, jak to u nás dopadne. Jsem už 1x rozvedená-i alkohol tam měl svůj podíl a manžel tohle vše věděl a taky i to, že alkohol tolerovat nebudu. tak snad nebudu rozvedená i po druhé...
Zina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9909
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 9 měsíce  
Zino, když muž nepřestane pít, budou jeho stavy jen horší, víc ostudy, Vy se zničíte.Ať si vypije kdo chce, co chce, ale nesmí tím obtěžovat rodinu, okolí, ničit si život.....
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9925
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 9 měsíce  
Hezký večer. Chápu Vás a vlastně mi mluvíte z duše. I já mám tento problém se svým manželem a nevím si rady, proto děkuji za Váš příspěvek. I my máme dvě děti (2 roky a druhé má 4 měsíce). Nikdy jsme se nehádali, až na problém s alkoholem. Taky si nechce přiznat, že má problém. Do zaměstnání chodí, také nás zajistí, je spolehlivý - ovšem pokud se nenapije! Dlouho jsem vše přehlížela, až do té doby, než jsem ho nechala s Adámkem (4 měsíce) doma samotného a odjela jsem na odpoledne pryč. Když jsem asi po 5-ti hodinách přijela, byl opilý! Synovi se samozřejmě nic nestalo, ale...! Teprve potom jsem začala uvažovat, zda bychom to neměli začít řešit. Manžel se z opilosti vyspal a pak litoval a dušoval se, že pít přestane. Jenže dnes opět sedím sama doma a čekám, až příjde z hospody. Vlastně do ní šel jen proto, že se včera doma opil, dnes si dal ráno "spravováka" a nezůstalo jen u jednoho. Tím pádem jsme se pohádali a on asi naschvál, než jsem uspala děti, utekl! Takže Vám chci říct, že vím, jak se cítíte. Ani já nevím, jak z toho "utéct". Mám ho ráda, děti ho taky mají rády, ale alkohol znám z dětství od rodičů a nechci, aby děti v tomto také vyrůstaly!
Magdalena
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9934
Re: má manžel problém s alkoholem? Před 11 rok, 9 měsíce  
Nemá význam se hádat ohledně jeho pití.Chápu Vaše rozhořčení,ale jak vidíte ta hádka vyvolá u Vašeho manžela akorát tu reakci,že se z trucu opije.Přesně tak to u alkoholika funguje.Mnohem účinnější je počkat na druhý den,kdy on trpí výčitkami a psychologicky ho zpracovávat.Opět bez výčitek,ale směrovat a podporovat ho v tom,aby si mohl uvědomit a připustit svoje pití.Po pitce bývá většina alkoholiků mnohem přístupnější,než v době,kdy chce pít a už vůbec ne,když má vypito,nebo zrovna pije.Pokuste se vyzbrojit trpělivostí a vytrvalostí.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter