Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus Nejčastější otázky o alkoholu Jak pomoci alkoholikovi? Pomoc závislému na alkoholu - jak na to?

Jak pomoci alkoholikovi? Pomoc závislému na alkoholu - jak na to?

PDF Tisk Email
jak_pomoci_alkoholikovi_zavislemu_na_alkoholuV české republice existuje několik zařízení a sdružení, které se snaží těmto lidem pomoci. První možností je obrátit se na lékaře. Ten by měl být dostatečně informován a doporučit vám zařízení ve vašim regionu, kde budou schopni vám pomoci.

Ve větších městech fungují setkání skupin Anonymních alkoholiků. Těchto setkání se není třeba bát. Jde o skupiny svépomocné, které nejsou vedeny profesionálem. Může na ně přijít kdokoli, bez předchozího ohlášení.

Další možností je navštívit odborného lékaře – psychiatra, psychologa. I zde platí, že pokud on sám není schopen pomoc poskytnout, měl by být schopen alespoň doporučit adekvátní zařízení, kde se vám pomoci dostane.

Dále u nás funguje několik neziskových a nestátních zařízení, která se této problematice věnují.

Vynikající pomoc jak pro alkoholiky, tak pro jejich rodiny je kniha Jak překonat problémy s alkoholem od prim. MUDr. Karla Nešpora.Zdroj: akuby.cz
 
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny