Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus Nejčastější otázky o alkoholu Rozdíl v působení alkoholu na muže a ženy - jak působí pití alkoholu na různá pohlaví?

Rozdíl v působení alkoholu na muže a ženy - jak působí pití alkoholu na různá pohlaví?

PDF Tisk Email
pusobeni_alkoholu_na_muze_zeny_rozdilAno, na muže má alkohol jiný účinek než na ženy. Na ženy účinkuje menší množství alkoholu – a to i když uvážíme rozdílnou hmotnost. Na jeden kilogram váhy stačí ženám menší množství alkoholu k dosažní téhož účinku.

Je to dáno tím, že ženské tělo obsahuje méně vody než tělo mužské. A protože se alkohol mísí s vodou obsaženou v těle, pak totéž množství alkoholu má u ženy vyšší koncentraci, než u muže. Obrazně řečeno, je to jako byste nalili totéž množství alkoholu do mnohem menšího kbelíčku s vodou. A to je i důvod, proč maximální množství alkoholu je u žen nižší, než u mužů.

Navíc, při chronickém těžkém nadužívání alkoholu dochází u žen k dramatičtějším fyzickým projevům. Alkoholismus a s ním spojené zdravotní problémy – poškození mozku, srdce, jater – vznikají a vyvíjejí se u žen rychleji než u mužů.Zdroj: akuby.cz
 
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny