Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus Skutečný příběh alkoholika Jak přestal pít alkohol Jindra a co ho k tomu vedlo

Jak přestal pít alkohol Jindra a co ho k tomu vedlo

PDF Tisk Email
jak_prestat_pit_alkoholV únoru 2010 jsem dostal do návštěvní knihy docela zajímavý příběh Jindry, který popisuje, jak přestal pít alkohol. Protože mne příběh zaujal, přidal jsem ho do kategorie "Skutečný příběh alkoholika."


Dobrý den, tyto stránky už pročítám delší dobu. Mám problém s alkoholem a několika příspěvky jsem přispěl i do fora. Teď bych sem rád napsal příběh jako z knihy. Zkoušel jsem  několikrát přestat pít, byl jsem u psychiatra, kde jsme si povídali o tom proč piju. Výsledek byl vždy stejný. Oklepal jsem se a bylo vše zpátky. Jeden den jsem si řekl, že to prostě vyřeším na vždy. Šel jsem k obvodní lékařce a když se mně zeptala co mně trápí, řekl jsem jí narovinu o svém problému s alkoholem. Že to řeším již dlouho, ale bez výsledků. Lékařka vzala telefon vytočila psychiatra, vysvětlila mu situlaci a za hodinu jsem seděl u něho v ordinaci. Neptal se mně dlouze na to proč piju. Vzal to jako holý fakt a taky mně řekl, že jestli nechci jít do léčebny můžu u něho nastoupit ambulantní léčbu. A jestli s ní souhlasím. Řekl jsem že ano. Vysvětlil mi o co jde a co mně čeká, když se napiju. Nasadil mi Antabus a já odcházel domů. Od té doby nepiju. Chodím tam dvakrát tydně v ordinačních hodinách. Zaťukam, setřička mi podá lék , dá razítko a běžím dál. Budu tam chodit rok. Představa, že po pár skleničkách vína mi může jít i o život a nebo skončím třeba na Aru ve mně vyvolává strach z pití. A to je to. Co jsem chtěl vlastně napsat.STRACH je ten správný lék. Ať už je to strach pijáka o to, že ho opustí manželka a rodina, že se mu rozpane manželsví (to se dá ale vždycky nějak okecat, pokud to jěště jde).Ale uvědomit si a najednou mít strach sám o sebe(a to je zase naše sobeckost),že je tady něco, co neukecáš (dneska je to naposledy), co ti může pořádně zamotat život, to je úpně něco jiného. Strach sám o sobě, lhostejnost a sobeckost se kterou jsem pil, to jsou faktory k nápravě. Povídat si o tom proč piju není špatný nápad. Ale já jsem si o tom doposud jen povídal. Teď s přítelem Antabusem platí jen jedno pravidlo, které teď hodně letí, ale je to pravada. NEMYSLÍŠ-ZAPLATÍŠ! Zatím je to krátká doba uvidíme. Ale alkohol mi vůbec nechybí.

Jindra.
 
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny