Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...2930313233343536
Dolů
Téma: Nepít je těžká pohoda
*
#51272
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
To je muj byvaly kolega Jarda

ad 12 - www.anonymnialkoholici.cz/o-nas/dvanact-kroku.html
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51273
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Michal napsal:
wave.rozhlas.cz/diagnoza-f-pribeh-alkoholika-jardy-5202918

Toto je zajimavy pribeh stoji za pusteni nevi nekdo tech 12 pravidel k strizlivemu zivotu? Diky

Michal,

TU nájdeš 12 krokov aj 12 tradícií:


www.alkoholici-anonymni.sk/o-nas/

...ponúkam aj desatoro:

Desať prikázaní Čiernohorca: 
 
1. Človek se (na)rodí unavený a žije preto, aby odpočíval;   
2. Miluj svoju posteľ ako seba samého;   
3. Odpočívaj cez deň, aby si v noci vládal dobre spať;    
4. Nepracuj ~ práca zabíja!    
5. Keď (u)vidíš, že niekto odpočíva, tak mu pomôž;   
6. Pracuj menej ako môžeš, a čo vieš, tak prehoď na iného;   
7. V chládku a v tieni je spása, z odpočinku ešte nikto neskapal;   
8. Práca prináša choroby ~ neumieraj mladý;
9. Keď by sa Ti náhodou chcelo makať, sadni si, vyčkaj, a uvidíš - ono Ťa to časom prejde; 
10. Keď uvidíš, že sa niekde hoduje, tak sa k nim rýchlo pridaj, a keď (u)vidíš, že sa pracuje, tak uhni, aby si im nezavadzal...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51275
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
MichalB,
fakt a ty jsi ho zazil i v ere popijeni, pili jste spilu a vidate se jeste? Svet je maly.
JA,
to desatero se mi libi
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51276
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Ne, v te dobe uz nekolik let abstinoval, resp. dle jeho: zil strizlivy zivot.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51282
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Allie napsal:
Jj, taky si pamatuju tu úlevu, když člověka něco boli, pak se odhodlá jít k doktorovi a problém se vyresi.
A s tím chlastem ja to beru tak, že si to chci neustále připomínat, jak je mi dobře, aby mi to nezevsednelo. Hlavně si člověk nesmí myslet, že je vyleceny. Furt ve střehu.


Tak proto se pořád doléčuju. Podobně jako s pár dalšíma chronickýma chorobama, které mám. Vyléčit nejdou, jdou zpomalit až zastavit. Kompenzovat se, tuším, říká. To je to připomínání.

Co se týká toho furt ve střehu, to je takové ošemetné. Já střeh chápu jako být pořád nonstop připraven k obraně před lidmi nabízejícími mi chlast, sám před sebou atd
to jsem dělával. Nešlo mi to dlouho vydržet. Občas jsem se rozpil sám, abych si od toho být ve střehu odpočinul.. Být v "bojové pohotovosti" je ubíjející a vyčerpávající. To si můžu dovolit tak 3 dny za sebou.. Maximálně.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51287
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
To ne, Pijaku, uplně tak jsem to nemyslela, to bylo jen zpočátku, ta nejistota, když se člověk ocitl ve společnosti, teď už jsem si mezi lidma docela jista, prostě říkám ne, oni už si zvykli. Dokonce i na oslavách, když je přípitek, tak si v klidu tuknu a pak to někomu dam.
Spíš jsem myslela takové to: už jsem dlouho v pohodě, už je to za mnou, tak proc si nedat pivko/sklenku vina. Myslím, že minimalne tady na fóru se to stalo dosti lidem osudnym, ten pocit, že už jsou v cajku.
Tak na takove blbe nápady si člověk musí dát pozor, zatím je to v klidu, ale nerada bych šlápla vedle.
Zatím mám jistotu, že kdybych se napila, poletím kosmickou rychlosti ke dnu. A tato jistota mě udržuje strizlivou. ...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51288
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Ja se o tom presvedcil a jedine co me mrzi, ze clovek-alkoholik opravdu neni schopny si dat jedno cepovane pivo treba po vydatnem obede jednou tydne co si budem chut vychlazeneho piva proste nicim nenahradis...to je jedine, ale uz vim, ze to proste nelze takze jsem s tim smireny
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51289
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Jo, to smireni se mi dodalo takovej klid.
Když jsem ještě ne pila tak hrozne, ale už rizikove, razila jsem heslo, že nikdy nechci pít tolik, abych se pro pila do stavu, kdy nebudu smet pít vůbec. Heslo neheslo, stejně se mi do toho stadia podařilo prochlastat. Aspoň si to myslím.
Buď nic nebo z kopce dolů. Tak raději nic (život )
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51294
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
Všichni toužíme po tom, abysme se mohli občas trochu napít, ale je to bez šance. Kdysi jsem delší dobu abstinovala, ale pak došlo na přípitek na svatbě a bylo mi trapné se nějak vymlouvat, tak jsem přípitek vypila a hned jsem byla ve starých kolejích. Bylo by dobré, moci si občas něčeho trochu loknout, ale je to nesplnitelný sen. Nejhorší jsou fakt ty přípitky, protože výmluvy jsou vždy trapné a každému je jasno, že mám problém s chlastem, když přípitek odmítnu.
Lída Závislá
Senior Boarder
Příspěvky: 52
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51295
Re: Nepít je těžká pohoda Před 5 rok, 6 měsíce  
To jsem nikdy neresil...hodne lidi tady ano...pripitek...nechci proc? Pze nechci hotovo tecka nereste toto...a na oststnich lidech co si mysli je uplne ale uplne jedno preci
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...2930313233343536
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter