Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...9101112131415...19
Dolů
Téma: Zdravotní problémy alkoholika
*
#57042
Re: Jaterní testy Před 4 rok, 7 měsíce  
Ahoj ve spolek po delší době . Dnes jsem byla asi po 10 letech na odběrech krve. Bojím se výsledků. Je tu někdo, kdo měl jaterky v pohodě, i když pil?
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57043
Re: Jaterní testy Před 4 rok, 7 měsíce  
Ahoj Kájo, já měla jaterky OK. Jak jsem se vždycky taky strachovala. Pila jsem slušlou ligu 15-20 let. Ale cholesterol byl vysokej.
Teď mám i ten v normě.
Ale jestli se bojíš, tak jen další závaží na misku, aby se ti podařilo abstinovat.
Já nekouřila. Ale to nevím jestli má na to vliv.
Jak se jinak vede?
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57044
Re: Jaterní testy Před 4 rok, 7 měsíce  
Ahoj Eriko, děkuji za reakci, malinko jsem se uklidnila . Já měla minulý týden zánět žil a doktorka včera přišla s tím, že mě pošle na odběry, snažila jsem se jí ukecat, ale prý jen ty základní. Tak jsem dnes ráno byla a teď trnu . Nepiju asi 8 dní, na léky na oběh se to nedoporučuje. Jde to dobře, tentokrát ani pocení neproběhlo a je mi dobře. Ty máš opět můj obrovskej obdiv a jsi moje motivace. Děkuju
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57045
Re: Jaterní testy Před 4 rok, 7 měsíce  
Kajo, no moc dik. To si takt cenim
Zanet zil je na houby.
Ja mam uz 2x po operaci krecovych zil. A to bylo v dobe, kdy jsem ani nemala zadny kila navic.
Tak se opatruj. Doufam, ze sem hodis vysledky
Ale ozvi se driv. S tim jak to jde atd..
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57046
Re: Jaterní testy Před 4 rok, 7 měsíce  
Eri a jak se projevuje zvýšený cholesterol? Jde to něják poznat? A co jsi dělala, aby klesl? Stačilo abstinovat? Pro mně je čekání na výsledky noční můra, před lety jsem byla blbě nemocná a od té doby vždycky trpím.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57047
Re: Jaterní testy Před 4 rok, 7 měsíce  
Kájo, tak jsem se dívala na net, protože nevím, jak se projevuje zvýšený cholesterol.Žádné konkretní příznaky nejsou.
Já si ho opravdu snížila tím, že jsem přestala pít. Ale k tomu abstinování patří taky to, že už tolik "nežeru". Mám ráda klobásy a brambůrky. No to je sakra tuku.
Bez vína jen uždibuju.
A k snídani piji čaj Pu-ehr. Je to druh černýho čaje, co "prý" pomáhá hubnout a snižuje cholesterol.
Chuťově ujde. S citronovou příchutí mi chutná víc.Jestli nepomáhá, tak neubližuje
Víc nevím. Třeba se ještě někdo ozve.
P.S S cvičením to fakt nepřeháním
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57048
Re: Jaterní testy Před 4 rok, 7 měsíce  
Preco si kazdy mysli, ze ked niekto vela pije, odnesie to len pecen? Na cirhozu pecene uz treba pit ligu majstrov. Ovela castejsie su neuropatia, alkoholicke epi zachvaty, halucinacie atd.
P.S. Nie je to k tebe Karolinko. Len mam pocit, ze ludia ani netusia, co vsetko sposobuje nadmerna konzumacia alkoholu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57049
Re: Jaterní testy Před 4 rok, 7 měsíce  
Karolína napsal:
Eri a jak se projevuje zvýšený cholesterol? Jde to něják poznat? A co jsi dělala, aby klesl? Stačilo abstinovat? Pro mně je čekání na výsledky noční můra, před lety jsem byla blbě nemocná a od té doby vždycky trpím.
Vysoky cholesterol je, podobne ako napriklad vysoky krvny tlak, asymptomaticky. Pokial si to nenechas zmerat, nedozvies sa, ako na tom naozaj si. Na znizenie cholesterolu by si mala v prvom rade upravit zivotospravu - znizit podiel zivocisnych tukov, zvysit (cerstvu) zeleninu, ovocie, zacat sportovat (najma aerobne sporty ako beh, bicykel, ale staci na zaciatok aj svizna chodza), prestat pit a fajcit. Ak to nepomoze (pretoze mozes mat aj geneticke predispozicie na zvyseny cholesterol a vtedy ho budes mat vysoky aj keby si jedla len zeleninu od rana do vecera, pripadne sa Ti nedari dosledne dodrziavat novu zivotospravu), lekarka Ti napise statiny, ktore su v tomto smere dost efektivne. Je to spravidla jedna tabletka za 1-2 dni, vacsinou velmi dobre tolerovana.

Vysokeho cholesterolu sa dnes netreba bat, bud upravou zivotospravy alebo statinmi sa da velmi dobre upravit a tak znizit riziko kardiovaskularnych ochoreni, ktore prave chlastanie (dost dramaticky) zvysuje.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#57051
Re: Jaterní testy Před 4 rok, 7 měsíce  
Ahojky, děkuji za reakce . Pro pobavení, soudruzi někde v nemocnici udělali chybku a udělali mi rozbor na ledviny, místo jaterky , takže stále nevím, jak na tom jsem, ale ledviny v pohodě . Zato mi zjistlili anémii, špatné vstřebávání železa. Může to být také z chlastu? Příští týden mě ženou na hematologii a budou to zkoumat
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57052
Re: Jaterní testy Před 4 rok, 7 měsíce  
Kajo, ledviny jsou taky dulezity . A co se tyka zeleza, vzpomen na Pepka namornika a nasad spenat.
Vazne, je dost potravin co obsahuji zelezo, napr pohanka.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...9101112131415...19
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter