Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...7891011121314
Dolů
Téma: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?)
#15655
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Co je ale "problem" je samozrejme to,ze leceny alkoholik je timto znevyhodneny pred nelecenym a muze to byt take jedna z veci,ktera pred lecbou odradi.Asi ale nezbyva,nez to prijmout jako soucast lecby.Stejne jde o to,ze pokud budu tezky alkoholik,stejne casem o praci i ridicak prijdu a co kdyby lecba byla uspesna...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15656
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Také může skončit jako dement, nebo umře, pak mu bude řidičák na prd.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15657
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Jenže mrtvého už nic nebolí, Líbo. Tomu je fajn. Když někdo přijde o papíry v důsledku toho, že se sám dobrovolně rozhodne pro léčbu, je to podle mě moc šptaně. Musí to cítit, jako trest. Ale za co? Za svou naivitu? Nejspíš... Kdo se rozhodne pro léčbu dobrovolně, nemůže být na tom tak špatně, jako někdo jiný, komu je to jedno, anebo si svůj problém ani neuvědomuje. A právě z takových se rekrutují rizikoví řidiči.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15658
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Co je ale "problem" je samozrejme to,ze leceny alkoholik je timto znevyhodneny pred nelecenym a muze to byt take jedna z veci,ktera pred lecbou odradi.Asi ale nezbyva,nez to prijmout jako soucast lecby.

"Co" přijmout, jako součást léčby, Anoine? Status občana druhé kategorie? Duševně zdravý člověk to přece dobrovolně neudělá.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15659
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Milane, všichni alkoholici mají stejnou nemoc, takže stejné myšlení, chování.Jedná se o duševní nemoc.Ano, beru to podle sebe, pila jsem dost, nyní 9 let nepiji .
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15660
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Člověk není "výrobkem" podle normy, každý jsme originálem, takže i stejná duševní nemoc se u každého může projevovat rozdílně.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15661
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Toto je poměrně zajímavý příběh, třeba se někomu bude hodit. Také je zde krásně vidět, jak jednoduché je získat dg F10.2

www.ulekare.cz/poradna-lekare/nesouhlasim-s-diagnozou-alkoholismu-58671

Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15662
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Smutné čtení, a proto já říkám, že s alkoholismem je to stejné, jako s nevěrou a platí zásada: zatloukat, zatloukat, zatloukat. Dokud to jde. Proto radím, kdo má jakous - takous šanci dostat se z toho sám, zkuste to. Není-li to možné, a nepatříte zrovna k horním deseti tisícům, co šustěj prachama, smiřte se s kategorií druhořadého občana. Tak to prostě je.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15663
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Ano, je to velmi jednoduché..
At obejdou hospody a bude mít diagnozu F10.2 asi tak 70% dospělé populace....Takže sebrat řidičáky všem, at je to spravedlivý !!!!!
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15664
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Přesně tak. Kdo se sám přizná, je považován za blbce a slabocha. Takhle to bohužel funguje. Kdyby člověk vraždil, nesmí se přiznat... pak má jiskřičku naděje. Je hrozné, jak tahle společnost funguje, pokud však chce člověk přežít, musí se těm pravidlům přizpůsobit. Zde není prostor pro nějaké hraní si na hrdiny.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...7891011121314
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter