Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...28
Dolů
Téma: Nevím, co tu furt řešíte...
#18146
Re: Nevím, co tu furt řešíte... Před 10 rok, 1 měsíc  
NEBYLA JSEM JINÁ.TAKY JSEM MĚLA POKAŽDÉ TU SVOJI PRAVDU A TI,KTEŘÍ NESOUHLASILI BYLI NEJVĚTŠÍ NEPŘÁTELÉ A PŘESVĚDČOVÁNÍ DRUHÝCH NEBRALO KONCE.TAKY JSEM SI MYSLELA,ŽE JSEM CHYTRÁ JAK HOV..BYLA JSEM PŘITOM BLBÁ JAK NECKY.MĚLA JSEM SICE URČITÉ VĚDOMOSTI,OVŠEM O ŽIVOTĚ A O SOBĚ JSEM NEVĚDĚLA ZHOLA NIC.NEZLOBÍM SE!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18147
Re: Nevím, co tu furt řešíte... Před 10 rok, 1 měsíc  
Nešpor je možná uznávaný odborník, ale také fanatik. Připadá mi jako katolický exorcista. Být režisérem a točit film na tohle téma, angažuji jej do hlavní role bez váhání.

Ne Libo, nejsem sám, a nešťastný už vůbec ne. Mám se skvěle. Již nepracuji - nemusím živit žádného vydřiducha, přitom prachy mám. Chodím si s pejskem po horách, konzumuji. Dnes jsem v rádiu slyšel definici alkoholismu, která se mi moc líbila: alkoholik je člověk, kterému konzumace alkoholu činí potíže. Mně nikdy nečinila.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18150
Re: Nevím, co tu furt řešíte... Před 10 rok, 1 měsíc  
joooo Jirka s hor už vim kde jsme . A také si pamtuji že už řešil pana Nešpora. Jen mi vrtá hlavou proč i nadále vrací se sem k nám? Pokud brouzdá po fórech a vstřebává informace, poto ví, že už tu byl. Možná se mu po nás postesklo hm .

Každopádně jsem dnes byla na večeři z kamarádkami a bylo to úžasnéééé. Moc jsem se zasmála, narvala si pupek véčou a bylo to náramně fajné.
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18153
Re: Nevím, co tu furt řešíte... Před 10 rok, 1 měsíc  
Ahoj Jirko. Já Tvoje názory respektuji, ale opravdu to o čem tu píšeš sem asi nepatří. Pokud to máš s alkoholem, jídlem...opravdu tak jak to popisuješ, nejsi závislý a špatně se Ti to tu chápe. Mě třeba má závislost dovedla až do stavu, kdy jsem seděl se střelnou zbraní u spánku a alkohol nade mnou málem zvítězil. Neuměl jsem jak Ty říkáš kontrolovaně pít. To co tady popisuješ může být pro některé i nebezpečné. Možná blbě, ale zkusím to opět přirovnat k té cukrovce. Pokud bude mít nějaký můj blízký cukrovku a budu mu třeba psát email, nebo s ním telefonovat, nebudu mu popisovat svou nedělní návštěvu cukrárny s detailním výčtem zákusků co jsem snědl. K čemu by mi to bylo. Jen bych mu ublížil. A proto proč psát lidem kteří nechtějí pít o tom jak piješ. No a co se týče věku. Byl jsem teď na týden v léčebně a skupina pacientů kteří se tam léčily byla ve věkové kategorii 28 - 63 let. Co dodat. Komu alkohol dělá problémy, může se s tím pokusit něco udělat v každém věku.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18160
Re: Nevím, co tu furt řešíte... Před 10 rok, 1 měsíc  
"Každopádně jsem dnes byla na večeři z kamarádkami a bylo to úžasnéééé. Moc jsem se zasmála, narvala si pupek véčou a bylo to náramně fajné."

No vidíš, Pavlo 7, tak je to správné, to se mi líbí, člověk si musí udělat taky nějakou radost. Zač by pak ten život stál?

Nešpora jsem tu neřešil, jen jsem vyjádřil svůj názor směrem k jeho osobě. Vy zase vydřujete názor na mě, to je v pořádku - nečílím se kvůli tomu, je to demokratické.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18166
Re: Nevím, co tu furt řešíte... Před 10 rok, 1 měsíc  
Nevím, proč bys někomu, kdo má cukrovku neměl popisovat v mailu, cos dělal v sobotu? To mu máš lhát a tvrdit, že ses cpal kyselým zelím místo větrníků, když to není pravda?

No ale pozvat ho do té cukrárny, to už by bylo trochu netaktní, až cynické, to uznávám. Stejně tak by mě nenapadlo zvát někoho s těžkou depresí na střelnici, ať si vyzkouší můj nový kanón ráže 45.
Ale v něčem máš asi pravdu. Těžko chápu, jak se někdo dokáže zrýt do němoty i když dopředu ví, jak mu bude potom špatně. Vždyť přece v jistém okamžiku pití přestává být příjemné a já nechci aby to nebylo příjemné. Abych se poblil a druhý den měl hlavu jako střep a nebyl aschopen fungovat. Kdysi jsem kouřil. 40 denně. Říká se, že nikotinová závislost není o nic lehší, než alkoholová. Bylo mi pětadvacet a já chrchlal jak tuberák. Ze dne na den jsem přestal. Později, po pár letech jsem si občas zapálil s kolegou v práci, ale žádné zvláštní potěšení mi to nepřinášelo. Nekouřím dodnes.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18168
Re: Nevím, co tu furt řešíte... Před 10 rok, 1 měsíc  
Jirko neznamená že VŠICHNI kdo pijí SE NUTNĚ PROPIJÍ DO NEMOCI zvaná ZÁVISLOST NA ALKOHOLU.Znám spoustu lidí,kteří si zajdou denně do hospody,dají 2,3,piva a v klidu odejdou domů.Nedělá jim to žádný problém,nemají s ukončením problém.ŽIJÍ TAK CELÝ ŽIVOT A VYDRŽÍ JIM TO.To jsou tzv.PIJÁCI Alkoholik si způsobil PORUCHU OVLÁDÁNÍ SVÉHO PITÍ,KTERÁ MU ZŮSTANE AŽ DO SMRTI. JE TO NEMOC,KTERÁ HO OVLÁDÁ A JE PROTI NÍ BEZMOCNÝ.Touží pít kontrolovaně,touží po tom,aby mu alkohol dělal dobře stejně jak tomu bylo ze začátku.OVŠEM POKAŽDÉ SE JEHO PITÍ VYMKNE Z JEHO KONTROLY.Pije v několika denních tazích ačkoliv nechce.Není schopen si přiznat že už jeho tělo ani psychika nejsou schopny bez alkoholu fungovat.Později už nefungují ani s dodaným alkoholem.To značí že se propil do konečné fáze alkoholismu,do debaklu.Když prošvihne i toto varování začíná celý organismus kolabovat,stejně jako dochází k nevratným změnám a poškození mozku,kdy už se projevuje alkoholická demence.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18170
Re: Nevím, co tu furt řešíte... Před 10 rok, 1 měsíc  
Hmm, je to ale hrozně nespravedlivé k těm lidem. Zřejmě za to ani tak nemůže ten alkohol, jako spíš genetika. Jak je možné, že někdo může pít celý život, aniž by u něj došlo k závislosti, a někdo do toho spadne poměrně rychle? Vždyť požívali stejnou drogu. Vím něco o výškové aklimatizace. Deset procent lidí není schopno se aklimatizovat na výšku. Mohou zemřít už v alpských výškách. Lékaři neví, proč tomu tak je. Schopnost výškové aklimatizace nelze u nikoho předjímat. Je velmi individuální. Může jít o špičkového, zdravého sportovce a může mít smůlu. Vím o vynikající skalní lezkyni, která takto zemřela na "blbém" Kavkaze. Schopnost výškové aklimatizace si musí vyzkoušet každý sám na sobě, jinak neví... Podobné to bude asi i s tím alkoholem.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18173
Re: Nevím, co tu furt řešíte... Před 10 rok, 1 měsíc  
Přijde mi velice úsměvné, že člověk, který nemá problém s konzumací alkoholu, opakovaně vyhledává a zapojuje se do diskuzí s tématikou alkoholismus. No tak Jirko, tak si to konečně přiznej ,alkohol tě začíná ovládat. Přiznáním své bezmoci je prvním krokem k uzdravení, my tě podpoříme, ale musíš být upřímný, především sám k sobě a ne si tu hrát na všeználka a rozumbradu tady ti to nikdo nebaští
marti
Expert Boarder
Příspěvky: 141
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18174
Re: Nevím, co tu furt řešíte... Před 10 rok, 1 měsíc  
"alkohol tě začíná ovládat."

Je zcela logické, že v této rovině mě řada zdejších diskutérů chce vidět. Je to pro ně jednodušší, stravitelnější. Někdo si drze nasává, ještě se tím chlubí, oni by taky rádi, ale nemůžou. Proč jsem na těchto stránkách? Protože mě tato problematika zajímá, tak jako mě zajímá mnoho jiných věcí, ne že bych potřeboval nedejbože pomoc.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter