Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45678910...14
Dolů
Téma: Nekontrolovatelné pití
#2953
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Ríšo, až budeš rok čistý, budeš hrát lépe, smát se upřímněji,a bude na Tobě vidět to štěstí, klid na duši, ta síla.Až toto poznáš, už se k pití nikdy nebudeš chtít vrátit.A uteče to, rychle, já už budu pomalu 7 let střízlivá, neměnila bych tento život za 1 alkoholický tah, už nechci nikdy ani loka.Na světě je dobře.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2954
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Tak Ríšo smekám jupí,doktorka je skvělá že Vás postrčila a vy ještě lepší že jste nakročil.Chlapy většinou ambulantní léčbu dobře snášej a některým stačí.Vy už jste si uvědomil a tak jste o kus dál a cítím šanci a úspěch.Držim palce máte dobře nakročeno.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2956
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Ahoj lidi, chci se k vám přidat a podělit se se svým příběhem. Mám taky problém s alkoholem, a asi dost vážný, údajně jsem mezi 3.a 4.stadiem alkoholismu. Je mi 31, piju asi od dvaceti.Někdy víc, někdy míň. Už delší dobu se pokouším o tzv. kontrolované pití. Asi se o kontrolovaném pití ale hovořit nedá, protože delší abstinence nejsem schopen. Snažím se aspoň nepít denně, vydržím bez alkoholu jeden den, max. dva, ale to už je problém. Trochu jsem snížil dávky, už nepiju do němoty, většinou stačí tak litr vína za večer. Piju většinou až večer. Co se týče absťáků, tak nemám žádné třesy, pocení atd., ale mám časté bažení a pokud nemám alkohol, tak nemůžu spát. Zrovna dnes jsem ještě neusnul, včera jsem nepil, a tak teď asi poletím do baru, abych vůbec usnul.
U mě je navíc problém ten, že se léčím na psychiatrii, prodělal jsem před pár lety ataku schizofrenie a beru dost léků.Teď jsem celkem stabilizovaný co se týče psychiky. Mám částečný invalidní důchod, loni jsem dodělal dálkově VŠ a teď dělám doktorát. Žiju u rodičů a tak nemám existenční potíže. Práci nemám, ale teď jsem objevil zajímavý inzerát na částečný úvazek a budu to zkoušet. Mám ovšem obavu, jak bych práci zvládal s pitím. O léčení uvažuji jen občas, do ústavu dobrovolně nepůjdu, jedině ambulantně. Ale zatím jsem se nesmířil s představou, že bych si už nikdy nesměl dát svoje oblíbené pivko, vínko, svařáček...Co dělat?
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2957
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Zapomněl jsem se podepsat, jmenuju se David. Pěkný den všem.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2959
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Davide, vylekal jsi mě.Jako by tohle psal Lukáš z naší skupiny AA.Dopadl zle, málem zemřel, nyní, po léčbě a dost dlouhé, už je doma, drží se, a už ví!!Jistě si nezahrávej!Zajdi na AA, tam poznáš dobré lidi, zjistíš, jak jde žít bez kapky alkoholu dobrý život.Já taky nevěřila, nechtěla jsem si připustit, že už nikdy ani kapku, a jde to výborně, klid, spánek, pohoda.Jestli chceš, zavolej, dám Ti kontakt na Lukyho,uvodíš sám, do čeho se ženeš.Brzdi!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2960
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Já zdravím a zároveň děkuji všem za krásná slova a podporu!!! Verčo, zase jsi mě rozbrečela! Musím se podělit o jedno zjištění- netušil jsem,že vše jde tak rychle o to je to příjemnější, nic neprodlužovat!!Verčo,držím palce,ať to takhle rychle jde zařídit i s mamkou - nebát se vše dle pravdy říci a čekat i nepříjemné hlášky ze strany psychiatra,to myslím,že právě on nazývá věci pravými jmény,až mě z toho mrazilo!Davide - jediná rada,já si taky nikdy nedokázal představit,že si nedám ani jedno pivo či skleničku,proto jsem vše odkládal se slovy " mám to pod kontrolou",ale není to pravda a věř mi,že vím o čem hovořím,proto mám teď co mám-zbortilo se mi manželství,věčně naštván sám na sebe,že jsem zase zklamal,nejblišší ti nevěří a další a další! Neboj se toho,včera jsem seděl se ženou a normálně jsem se ptal,proč jsem tohle už neabsolvoval dřív,já fakt netušil,že to jde tak rychle, návšteva psychiatra a on nebo u mě ona, vše zařídí a budeš jen koukat,ale vše za včasu,mě už to přestalo bavit a vím,že když jsem měl"vše" pod kontrolou( i 3měsíce),tak to bylo bájo a vše funguje!takže lidičky,ještě jednou díky a samozřejmě,že jako vždy, vás budu o všem informovat!! Ríša
Ríša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2961
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Ahoj Davide!
Nechci Tě lekat, ale ženeš se do záhuby. Neexistuje žádné kontrolované pití! Když mi tohle říkala psychiatrička někdy před 6 měsíci a já si v duchu myslel jak to zvládám, nevěděl jsem, že budu muset málem umřít, abych si to uvědomil. Dneska už rady od druhých poslouchám a zamyslím se nad nimi. Jsem také schizofrenik. Před třemi lety jsem absolvoval ataku, ale nemoc si nepřiznal. Prášky jsem lajdal a místo toho chlastal. Alkohol funguje jako docela slušnej tlumič, ale neodvažuji si hádat, co může dokázat způsobit spolu s prášky na schizofrenii. Každopádně, mě i bez prášků dohnal k pokusu o sebevraždu. Dneska po 4 měsících léčby jsem neskutečně rád, že jsem to přežil a ten život bez pivka, vína, vodky, se mi docela zamlouvá. Rozhodně víc než ten život, kdy pivko, víno, a vodka byli středem mýho zájmu a mýho života. Budeš-li chtít vědět víc, kontaktuj mě na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . A radím Ti vyhledat AA a s psychiatričkou promluvit úplně narovinu o tom jak na tom jsi. Věř, že lepší to nebude, s alkoholem existuje jenom cesta dolů. Držím Ti palce a ozvi se! Lukáš alkoholik
Lukáš - alkoholik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2964
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
oooo Davide,taky jsem jsem se vylekala přesně jako Líba,to je nejhorší kombinace.Neváhat,poslechnout Lukáše a rychle,včera už bylo pozdě,jednat.Alkohol vše umocnuje i když se to zpočátku nezdá,takže život do svých rukou a neváhat ani minutu.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2968
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Zdravím Davide,
nevím, zda jste si to tu všechno pročítal, proto bych Vám chtěla doporučit si přečíst příspěvky od Radima, který sem začal přispívat před 11 měsíci.Začal tu řešit svou nelehkou situaci a postupně došel k závěru..., ale to už se dočtete v kategorii pod tématem: jsem alkoholik a nevím co dál a následně pod vláknem: jsem alkoholik a nevím co dál.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2969
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Ríšo, jsi fakt sluníčko a vléváš do mě optimismus. Také tě budu informovat jak jsem s mainou daleko. Myslim na tebe denně jak to zvládáš!!!! Jdi do toho a na nikod´ho se neohlížej - jen sám na sebe
Davide,
parocavla jsem pár let s lidmi co trpí schyzofrenii, chodila jsem na přednášky co je to za nemoc a musim říct, že je to síla. Ty jsi to zvládnul mít pod kontrolou. Vzhledem kto mu, že je to nemoc svině a přesto se snažíš, nedovol hnusnýmu chlastu to pokazit. Jsi mladý kluk, dokázal jsi udělat VŠ (já se pokoušel aspoň o VOŠ, ale nemám už buňky), chceš jít pracovat, tak proč nechat alkohol ovládat tvůj život? Holky i Ríša mají pravdu!!!! Možná jsou to jen slova, ale oni to prožili a ví o čem mluvim. To, že ti Luky hned napsal je úžasný - nejsi na to sám. Tyhle lidi jsou fakt zalíčka a nenechaji tě v tom. Dokázali to oni, tak to přece jde. Musíš se rozhodnout co chceš!!!! Já jsem člověk, který vedle alkoholika žije a věř mi, že i pro tvé okolí to nebude příjemné. JDI DO TOHO!!!!
Veronika
Veronika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45678910...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter