Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Jak pít v rozumné míře?
#22359
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 9 rok, 7 měsíce  
..někdo takovou urputnou kocovinou trpět nemusí.. já taky vždycky nemívala hrůzné "kočky"..když bylo nejhůř, spravily to jeden,dva Ibalginy...ale většinou jsem to zvládla na pohodu. viz článek:
www.nemoce.alkohol-alkoholismus.cz/prevence/vse-o-kocovine-pokud-vam-po-mejdanu-netresti-hlava-mate-problem

jestli měl večer rum a něčím nealko to zapil...už mohl být v poledne v pohodě, nemyslím tím, že bych ho posadila za volant
Anděla noci probděla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25148
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 9 rok, 2 měsíce  
Taky bych ráda věděla, jestli se někomu povedlo alkohol omezit, aniž by úplně přestal. Já nemám problém nepít, sama doma nepiju, s mužem jdu klidně na jedno (a myslím tím opravdu jedno)a stačí mi to. Na akcích s příteli klidně řídím a nepiju nebo si dám jen málo. Stává se mi ale, že na akcích na Vysočině, odkud pocházím, se tak nějak očekává větší pití a jak se tam ocitnu, opiju se až moc (na druhou stranu ve víc než 50 procentech případů se opiju do nálady a jdu v klidu domů spát). Chodím asi na jednu akci za dva měsíce, z toho jedna dopadne dobře, ta další ne (opiju se, jsem nepříjemná na lidi a mám okno). Teď naposledy jsem se ve spaní počůrala a navíc mě viděli opilou příbuzní, u kterých jsem tím asi dost klesla. Je řešením vynechat tvrdý alkohol? Piva tolik nevypiju, takže tím jsem se nikdy ,,ostudně" neopila. Jinak manžel nemá tyhle moje stavy pochpitelně rád, ale náš vztah to zatím nijak nenarušilo, pracuju, doma funguje, studuji VŠ. Širší rodina taky funguje, samozřejmě po vesnici se rozkřikne, kdo se kdy opil, ale na těch lidech a jejich názorech mi nezáleží, jen to nechci podělat s mužem, rodiči a příbuznými.
Nela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25149
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 9 rok, 2 měsíce  
Milá Nelo,

a koneckonců všichni, kdo hledáte "míru". Jedním ze znaků závislosti je, že se ztrácí kontrola v pití, jakmile začneš pít. Tedy právě to, že prostě nelze pít s mírou a je paradoxně snazší nepít vůbec. To je pro alkoholika typu gama dokonce příznačné. Můžeš to opakovaně zkoušet, chvilku se to třeba daří - pít mírně - a poté opět ne, pak se to chvilku nedaří a opět ano a pak se to ve finále už nedaří vůbec. Průšvih je, že když zjistíš, že už to s mírou nejde, tak je to trvalé a nelze se vrátit. Nastane kvalitativní změna v chápání a kontrole příjmu alkoholu a je na vše pozdě...pak už je jediné řešení: ani kapku. Doporučuju zkusit nějaký čas vůbec nepít. Když pak, po čase abstinence, budeš mít chuť se napít, dej si jednu dvě sklenky a následně zkus okamžitě přestat. Pokud to nepůjde a piješ dál, je zle a jsi v tom až po uši...Jestli to je tvrdé, pivo nebo víno je úplně fuk. Alkohol je alkohol - tedy chemicky ethanol a je jedno, zda ho požiješ z piva, vína či destilátu.

Měj se pěkně

Ignatius
Ignác Hromádka
Junior Boarder
Příspěvky: 36
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25151
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 9 rok, 2 měsíce  
To je právě to, že já umím nepít, loni jsem se neopila ani jednou, ačkoli pár akcí jsem absolvovala. Hodně to souvisí s psychikou, snažili jsme se o dítě, nedařilo se, ukázalo se, že to nepůjde a teď se snažím být v pořádku, ale pak neuhlídám míru a dožene mě to. Asi je pravda, že jednodušší budeš přestat úplně, na druhou stranu mě tím pádem čeká spousta otázek, jestli jsem v tom a obligátní: proč nepiješ? Za manželství mi to ale stojí.
Nela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25153
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 9 rok, 2 měsíce  
Nela, pokial inak nemas problem s pitim a opijes sa len raz za 4 mesiace na tejto akcii. Tak je to jednoduche, skus vobec nepit na tejto jednej konkretnej akcii. Nieco si vzdy vymysli a pi len nealko, priadne len pivo, ked to zvladas lepsie. Ak inak problem s alkoholom nemas a mimo tejto akcie sa neopijas, tak inde pit mozes, pokial by sa to samozrejme nezhorsilo aj tam.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25154
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 9 rok, 2 měsíce  
Na otázky kašli, je to tvá soukromá věc, nepiješ-no a?Taky nikoho nevyšetřuješ, proč pije.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25174
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 9 rok, 2 měsíce  
Tak včera jsme byli na koncertě - mimochodem bývalého alkoholika, Jarka Nohavici, potom jsme s kamarády zašli na pivo, dala jsem si jedno velké, jedno malé, vodu, všechno bylo v pořádku. Asi bude hlavní příčina v tom tvrdém, já v hospodě piju pivo, výjimečně si dám jeden dva koktejly. Nejhorší pro mě je, jak se teď, tři dny po akci, hrozně stydím. Mívám strašnou opici, jsem zlá na všechny kolem, vytahuju starý konflikty a jsem fakt na ranu. Pamatuju si jen malé útržky, ale nejradši bych se fakt neviděla. Ale z minula vím, že to chce čas, oni na to zapomenou, jen tentokrát to bylo opravdu přes míru a už se to nikdy nesmí opakovat, nebo se tam nebudu moct ukázat.
Nela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35745
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Dobrý den, mám dotaz: kde koupit opravdu kvalitní alkohol tester? Už několik dní brouzdám po netu a narážím na různé e-shopy s alkohol testerama a nevím si rady. Poraďte prosím. Od známých jsem desstal pár tipů např.nakupoval tu už někdo z Vás? A co říkáte na ten Alteon? Zdá se, že poměr cena výkon je ideální...
Karel
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35748
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
No jako fór dobrý. Karle, nejlepší tester mají policajti.....to poznáš.
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35756
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 8 měsíce  
Dee napsal:
No jako fór dobrý. Karle, nejlepší tester mají policajti... ..to poznáš.

Karle,..."zastav u hlídky a zeptej se (jich)!"
("Hodně štěstí přeji!")
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter