Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Jsme alkoholici?
#11435
Re: Jsme alkoholici? Před 11 rok, 6 měsíce  
Cigaretama a kávou ovšem neubližuju ostatním tak,jak s alkoholem a drogama.Myslím tím citově.Ještě jsem neslyšela,že se někdo ukouřil(cigaretama)k smrti ukávoval.Tak jako s alkoholem s drogami.Alkohol je také zařazen mezi tvrdé drogy.Nejen pro odvykační stavy,ale pro vliv na psychiku,stejně jako málo úspěšné léčení.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11598
Re: Jsme alkoholici? Před 11 rok, 6 měsíce  
Ahoj, nezlobte se, ale mě připadá, že z alkoholu všichni dělají většího strašáka než ve skutečnosti je. Já piji víno, zhruba litr denně již 23 let a jsem zdravím prolezlá jak poleno. Po 18 letech v pekárně jsem neměla jediný den pracovní neschopnosti a ve stávající práci jsem šestý rok a také bez jediného dne neschopenky. Neznám rýmu ani chřipku. Jsem 22 let vdaná a ten litr vína na mě manžel vůbec nepozná, natož aby to řešil. Fakt je, že nepřidávám, ten litřík mi stačí, ale piju s radostí a jen opravdu kvalitní víno. Tak neplašte, každej, komu chutná dobré víno nemusí být hned alkoholik.
Romana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11600
Re: Jsme alkoholici? Před 11 rok, 6 měsíce  
Ne všichni se ZÁKONITĚ STANOU ALKOHOLIKY.Jsou i ti,kdo chodí každý den na pivo.dají si dvě,tři a jdou domů.provádí to každý den-mají to pivo na chut´,žízen´.nic jim pití nedělá,nemají problém.aLKOHOLIK UŽ SVŮJ PROBLÉM Z POČÁTKU ZAČÍNÁ CÍTIT.mATNĚ SI HO UVĚDOMUJE AT´PO FYZICKÉ,TAK PO PSYCHICKÉ STRÁNCE-OVŠEM NECHCE,ČI S TĚŽKOSTMI ,ČI UŽ NEMŮŽE PŘIJMOUT ZMĚNU NEPÍT.Vám osobně přeju,at´vám ten finančně náročný koníček vydrží až do smrti.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11604
Re: Jsme alkoholici? Před 11 rok, 6 měsíce  
Romano, nemusíš být alkoholička.Takových lidí je hodně, pijí, chlastají, každý den, nestanou se závislý.My to máme v genech, prostě jsme nemocný, pít nesmíme.Raduj se, děkuj Bohu, že tuto nemoc nemáš, nepoznáš ji, možná!Klidně si dej i za nás.Já popíjela také 30 let celkem v pohodě, pak prásk!!!U někoho propukne alkoholismus brzy, u někoho později, ale je tu, bude, a diskuze je pro ty, co už letí dolů.Proč nahlížíš Ty sem?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11605
Re: Jsme alkoholici? Před 11 rok, 6 měsíce  
Romco,Ty nejsi alkoholicka,proto je pro Tebe nepochopitelne,proc my alkoholici v tom vidime a plno si i prozilo tolik hruzy.Muj tata pije taky denne a neni alkoholik, nikdy jsem ho nevidela opileho,po par sklenickach nebo pivech se sebere,jde domu-zadny prusery,okna,zmena chovani,vycitky,postupne zvysovani mnozstvi vypiteho alkoholu,schovavani alkoholu po byte,lzi,porusene sliby,uprednostnovani alkoholu postupne pred cimkoliv a cemkoliv,ztrata volby....to je alkoholismus a to je sakra vazne tema.POkud Ty toto diky svemu piti nezazivas,opravdu bud rada,ze se te to netyka.Mam dojem,ze sem z naproste vetsine ale zavitaji lide,kteri jiz tusi,ze neco neni s jejich pitim v poradku a pro ty je zpochybnovani nebezpeci alkoholu nezbezpecne-primo smrtelne nebezpecne.....
Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11606
Re: Jsme alkoholici? Před 11 rok, 6 měsíce  
Jistě, Markéto, je nutné si uvědomit, uvěřit, že alkoholismus je nevyléčitelná, čili smrtelné nemoc.Nejsou na ní žádné léky, jen tvrdá abstinence.Kdyby jen člověk v klidu zemřel, ale to jsou zničené celé rodiny, dluhy, kriminalita, vraždy, demence-příliš vážná nemoc.Ten, kdo není alkoholik, nikdy toto nemůže pochopit.Podle sebe soudí nás.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11607
Re: Jsme alkoholici? Před 11 rok, 6 měsíce  
Víte, mě se líbí myšlenka, že každý z nás má nějakou svoji drogu. Štěstí má ten, kdo na ni vůbec nenarazí. Moje droga je alkohol a bohužel, je to droga,na kterou nenarazit lze jen těžko. Pro mě je zase nepochopitelné, že se někdo neobejde bez cigarety. Já si můžu dát jednu cigaretu, nebo třeba deset a pak rok ani jednu. Neznám ten pocit bažení po tabáku. Podobně jsem to měla i s jinými nealkoholovými drogami, co jsem vyzkoušela. Naproti tomu, někdo zastává názor, že existuje něco jako závislá osobnost a tam je celkem jedno, ke které droze se člověk dostane, pokaždé bude nějak závislí.
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11608
Re: Jsme alkoholici? Před 11 rok, 6 měsíce  
Hani,tak to je o mně.Cigaret se nejsem schopná oprostit.I do léčebnen jsem nastupovala se strachem,že si tam nezakouřím.To,že tam nebudu pít?Jsem přijala zcela normálně,ale bez cigarety?Na Detoxu je dovolená 1 za dvě hodiny.Jinak je má personál-já tu druhou hodinu nedokázala myslet na nic jiného,než na cigaretu.Usiluju se s tím seknout.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter