Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...6789101112...15
Dolů
Téma: přítel alkoholik
#30137
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
KT napsal:
Zdravim. Mam uplne stejny problem. Uz jsem vyzkoušela snad vsechno, přítel zacal chodit do AA, ale očividně to nepomohlo. O vikendu se opil, nebyli jsme spolu, byl agresivní po telefonu (vulgární, nechutnej, vsechno moje vina), a ted se snazi zehlit rány. Uz nevim, jak mu pomoct. Mam ale výčitky svědomí, ze kdyz ho v tom nechám, skonči spatne. A to asi jo. Pil několik let, nemel praci, kde bydlet, nic. Ted se snazi, praci ma nekolik, chválí si, jaké dela pokroky, ma hezke bydlení a dava si život dohromady. Tvrdí, ze díky mne. Já už ale nevěřím, ze je možné ho "předělat". Jsem ve stavu rezignace, i kdyz me to hrozne boli. Ma cenu dávat poslední šanci? Zatim jsem vsechno, co jsem rekla, dodrzela.
Podle me jen AA nestačí. Nema nekdo nějakou radu? Je mu 36 a pije, podle me, minimalne 10 let. Ta beznaděj je příšerná. A ta rezignace snad jeste horší. Diky!


Líba ať promine, ale podle mě je AA pro alkoholiky, kteří už abstinují spíš vhodné. Pro ty co pít nepřestali si myslím může pomoci léčebna, ale i tam je úspěšnost hodně nízká. Hlavní je ale CHTÍT PŘESTAT a to je asi ten hlavní problém.
Píšeš, že když přítele opustíš, dopadne špatně. Já si myslím, že bys měla myslet hlavně na sebe a přemýšlet spíš o tom, zda bys nemusela špatně dopadnout ty sama, pokud s ním dál zůstaneš. Pokud přítel nemá pevnou vůli chtít přestat s pitím, nepomůže mu nic a tebe ještě může stáhnout s sebou.
Jarka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30172
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Řešení není těžké , lze li to.

Více na www.hnedted.cz
Mirek

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30173
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
To je reklama? Kdo si tohle může dovolit? Leda ten, kdo má prachy a na alkoholika hraje.
Ed

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30181
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Samozřejmě,ze to je reklama.Jinak by dotyčný psal úplně jinak.Už zde někdo o teto "léčebne psal a pokud se nepletu,na jiném vlákně tam ma někdo teprve nastoupit.Drahé to asi je,ale mne například lázně také na chvíli v mých problémech pomohly.Toto mi totiž jinak než "lázně" nepřipadá.Tehdy zde někdo psal o dobre zkušenosti s metodou KBT tama.Odepisovala jsem,ze se mi vůbec nelíbí,ze o KBT píší jako o převratné nové metodě...Jj,marketing maji skvělý,zajímala by me úspěšnost...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30183
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Jsou lidé, pro které 60 tisíc za 3 týdny léčby problém není, jen se bojím, že nějaký zoufalec uvěří, půjčí si, nepomůže mu to a ještě bude mít dluh.Také by mně zajímaly výsledky.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30496
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Dobrý den. Už nevím kudy-kam a proto hledám nějaké informace zde. Mám přítele, který (si myslím) je "alkoholik". Jsme spolu 2 roky. Že má rád pivečko jsem dobře věděla od začátku našeho vztahu. Já ho mám taky ráda. Jenže problém je v tom, že on ho musí mít denně. Nejhorší je, že už i dvě piva mu jdou na očích vidět. Nedokáže říct "néé, děkuji" a mně to začíná vadit. Z akcí neodcházíme, dokud nevidí dno lahve od vína. Strašně mě to trápí a nevím, jak tuhle situaci mám řešit, páč jsem takového člověka za partnera nikdy neměla. Když se opije, je zlý. Nedávno jsme jeli z akce a já řídila. Ztrhával mi volant, že tam chce zpátky. Hrozně jsem se bála ...... Nutno podotknout, že když není opilý, tak je zlatý a miluju ho celým svým srdcem. Ale když začne s pivečkem, hrozím se, co bude a šíleně ho nenávidím. Co s tím?
bobina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30505
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
bobina píše:...Už nevím kudy-kam a proto hledám... Když se opije, je zlý. Nedávno jsme jeli z akce a já řídila. Ztrhával mi volant, že tam chce zpátky. Hrozně jsem se bála ...... Nutno podotknout, že když není opilý, tak je zlatý a miluju ho celým svým srdcem. Co s tím?

Evidentně, Tvůj přítel ztrácí schopnost autoregulace spotřeby. Pod vlivem se vymyká jakýkoliv kontrole, ohrožuje Tě nebo Vás oba (boj o volant/řízení), stresuje Tě tudíž strachem ale přesto jej pořád miluješ.

Tak mu řekni ať je zlatý pořád a nechlašče, když se (ne)umí hlídat.


Jestli to nepůjde po dobrým, pak zbyde již jenom represe - léčení.
(Co s ním, když má vše pod kontrolou, kterou hlídá Mr.Chtíč a Chlast?!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30506
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Možná tím zvednu vlnu nevoke,ale jako partnerka alkoholika,se kterym uz několik let žiju,zažila jsem abstinenci a pád zpět dolů....všem mladým slečnám i paním radím...Sbalte se,utečte a řekněte mu,že ho chcete vidět až bude léčbu brát vážně.Prožívat vztah s alkoholikem je vyčerpávající a když přibudou děti,tak i značně omezený.Máte právo volby a neberte si zodpovědnost na sebe.Láska je krásná,ale nepomůže k vyléčení..
Jesie.N

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30510
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Holka utíkej od toho alkoholika, co Ti nohy stačí. Uteč, dokud je čas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Valerie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30511
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 8 měsíce  
Utéct? Když já si asi naivně myslím, že se vzpamatuje a bude to v pohodě. Léčení odmítá, prý je v pořádku. Psychologa by strčil údajně do kapsy. On sám ji studoval ..... takové byly jeho odpovědi, když jsem se snažila si s ním o tom všem promluvit. Nato, že nosí titul ing. by si mohl uvědomit, že jeho vztah jde do kytek a že je problém na jeho straně.
bobina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...6789101112...15
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter