Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Bezdomovec a zachránce
#19099
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 10 měsíce  
Já vím on je ve fázi kdy si ještě nepřiznal problém s alkoholem.

Ale chci tady rady i ohledně toho, že je bezdomovcem, má dluhy, nemá práci, nemá žádné finanční příspěvky... Myslela jsem, že tady bude někdo kdo měl taky takové problémy a poradí mi s tím.

Je to jako puzzle, které chci dát postupně do kupy... s tím, že puzzlík s alkoholem budu pokládat, tak 100krát

Děkuju Vám a přeji hezký víkend!!
Lilien S.
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19102
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 10 měsíce  
Jak už jsem psala, dostaň ho teda do léčebny, nebo na azylový dům, a on se musí začít sám starat.To, že budeš vyřizovat za něj vše ty, vůbec mu nepomůžeš, nebude si toho vážit, bude to samozřejmost, nepomůže mu to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19103
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 10 měsíce  
Lilien on si možná ten problém už není schopný přiznat.Bydlí v autě,nemá práci,nemá zázemí,nemá na čem stavět.Znám spoustu bezdomovců.Chtěla jsem jim pomoct.Zajistila jim bydlení v Armádě spásy.Nemohli tam jít.Protože se tam nesmí pít.Raději zůstali venku.Nikdo z nich už nežije.Někteří nepřežili zimu,jiní umřeli na následky pití.Bylo pro mne smutné vidět celou progresivitu a následky pití.Byla jsem bezmocná.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19104
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 10 měsíce  
Lilien,
četla jsi tolik názorů, že pokud alkoholik nechce sám a motivace nejde z jeho nitra, nic a nikdo mu nepomůže. Nevím, jaký je tvůj příbuzenský či emocionální vztah k němu, ale v každém případě to nech být. Pokud nechceš zničit sebe. Smiř se, že jsou věci, které není v našich silách ovlivnit. Pokud on pije nadále, tak ani o tvou pomoc nestojí. Každý jsme tu sám za sebe, nemůžeš žít životy druhých.
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19123
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 10 měsíce  
To pucle složíš jen s jeho spoluprací a jen s jeho snahou o upřímnost.Jinak to budou jen dohady a hypotézy-pochopitelně tvoje.Dokud pije o upřímnosti nemůže být řeč.První upřímnou snahou od něj by bylo,že si přizná svůj problém s pitím.Zatím se tak nestalo.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19168
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 10 měsíce  
Ty puzzle zatím stavíme spolu. Nedělám nic co on sám nechce. Sám za mnou chodí, že je třeba vyřešit tohle a támhle to. Zařídí co mu dám za úkol a pak spolu zajdem na daný úřad. Nechce být u ničeho sám. Má strach, že nepochopí co mu úředníci zdělují a nebo že zapomene vše co má zařidit. Zatím nám ta spolupráce klape, ale chtěla jsem rady i od Vás, protože já taky všechno nevím.

Ale končím. Naprosto jste mě znechutili a odradili od pomoci. Ta daná blízká osoba je můj tatínek. Ikdyž mám s ním i pár špatných zážitků, tak ho mám furt ráda. Celkem jsem měla hezké dětství, měla jsem to co jiné děti, jídlo, střechu nad hlavou, kapesné, dovolené i studium. Myslela jsem, že si zaslouží, abych se zas postarala já o něj a něco z té lasky mu vrátila.

Ale když tvrdíte, že na tohle člověk má být sám. Že je lepší si nemít s kým povídat, neslyšet motivace, rady, možnosti... tak se na to podívám jak takový člověk dokáže přežít!!
Lilien S.
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19169
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 10 měsíce  
Lilien,
je mi líto, ale ty si vše dezinterpretuješ.Připadá mi, že už máš spoluzávislost a nechceš slyšet. Dojdi si na Al- anon, je to společenství příbuzných alkoholiků. Jinak já sama mám zkušenosti z rodiny, poslední se svým bratrem, třeba si ten příběh najdeš, je to ztracený čas pomáhat alkoholikovi. Nyní abstinuje, ale to už mockrát a pak stejně pil, takže mu nevěřím. Nebyl jediný, kdo v mé rodině pil a věř mi, že tě to bolestivě poznamená, poničí sebedůvěru, stydíš se,atp. Milá Lilien, pomáhat můžeš tam, kde tě akceptují. Pokud tatínek tvou pomoc přijímá, ok, ale ty se musíš chránit, ty máš šanci ještě žít plně. Prosím,chápej to tak, jak píšu, ty žiješ za sebe a on také. Ty jsi do něj ten chlast nelila, předpokládám.Věřím, že se nechceš zničit. S alkoholiky být pod jednou střechou je ničivé, je to peklo, není to normální život. Domnívám se, že se znechucuješ sama svou naivitou. Vše dobré!
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19170
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 10 měsíce  
Nemám si kam dojít. Jsme malé město. Není tady Armáda spásy, ani žádná lečebna.

Jsem zklamaná, protože jsem myslela, že takovým lidem se pomáhá a že ty lidi najdu tady a spojíme se, pomůžem si...

Já Vás slyším. Říkáte, že ho mám nechat na pokoji. Jak mám svého otce nechat být? To mám jako dělat, že ho neznám? Nezvedat mu telefon? A na ulici se mu vyhýbat? To přece nejde!! To by mi srdce nedovolilo!! Nejde to! Neumím to.

Pomáhám mu tolik kolik můj život dovolí. Dávám mu svůj čas, který mám volný. Nezříkám se kvůli němu nějakých věcí, povinností, práce nebo koníčků.

Zatím můj život neničí... jen mě trápí ten jeho život. Vím, že se takhle rozhodl sám a může si za to sám. Rozhodnout se mohl vždycky a jednat taky. Ví, že je na tom teď špatně a příchází o spoutu věcí, které v životě měl rád a něco pro něj znamenali. Alkoholu se nevzdává, ale začíná na sobě pracovat.

Jestli mu pomůžu něco vybudovat a on to zničí svým přístupem a chlastem, tak jsem dost chytrá na to, abych to nebudovala znova a znova a znova... Je to naše první a poslední spolupráce.
Lilien S.
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19171
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 10 měsíce  
Lilien,
já mám takový názor, že každý si zaslouží šanci a minimálně pro tvůj pocit klidu, mu jí z tvé strany dej.

Názory, které zde čteš jsou správné, akorát jim nerozumíš, protože jsi neprožila to, co ti lidé tady. Oni prošli/prochází obrovskou cestou utrpení, ať už jako alkoholici nebo spoluzávislý. Oni už vědí, že alkoholismus je smrtelná nemoc, závislost, ze které se uzdraví jen velmi málo lidí, ale někteří ano. Ale - opravdu a to mi věř, vždy je to o tom, že ten dotyčný se musí rozhodnout sám a jít do toho.

V tomto okamžiku přichází ta chvíle, kdy můžeš přijít a říct - táto jsem tady a nabízím ti help, ale nenechám se zneužívat. Pro člověka závislého na alkoholu je totiž nesmírně důležité, aby věděl, že na to není sám, že je tu někdo pro koho má smysl to alespoň zkusit.Samozřejmě hlavní smysl je, že to musí zkusit sami pro sebe, ale to oni často neví, takže se upínají na své nejbližší. Třeba tak to pro tu holku udělám atd.

Avšak buď připravená na to, že alkohol je tak nesmírně silná droga, že v určité fázi alkoholismu úplně ovládne mozek a ten člověk už není sám sebou. Je to už někdo úplně jiný a už nedokáže najít cestu zpět. Jestli se to stane tobě, nezbyde ti než to přijmout. A pamatuj si vždy tatínka takového jaký byl předtím než ho ten démon semlel.
Také to tak mám tatínek byl hladinkář, nikdy neskončil na ulici, ale pil každý den a posledních pár let byl neuvěřitelně zlý.V mém dětství to byl ten nejúžasnější tatínek. Zemřel ve věku 62 let. Nikdy na něj nezapomenu, dal mi lásku, vzdělání, čas. Vždy když jsem potřebovala byl tady pro mě.. Ale rozhodl se jít cestou alkoholu a byla to jeho volba, se kterou jsem nemohla nic udělat, i když jsem moc chtěla a trápila se tím. Tenkrát jsem ještě vůbec nevěděla, co ja alk. za svinstvo. Proto, když táta pil a nepřestal, ani když jsem ho prosila, myslela jsem si, že mě nemá rád.

Můj bývalý manžel zemřel na následky alkoholu ve 45 letech. To samé, do poslední chvíle jsem se mu snažila pomoc. Nabízela jsem mu, že zaplatím léčebnu atd. Nic - raději zemřel a nechal tady 2 děti, které miloval a ony jeho. oteď se z toho nemohou vzpamatovat. Napsal jim dopis - promiňte, už nemůžu dál. Stejně jako IB.
Já jsem se starala/starám o 2 děti na školách.
Tak moc jsem se snažila všem pomoct a být pro ně oporou, až se ze mě stala alkoholička taky.
Tak moc ten alkohol nenávidím, že jsem se rozhodla, že mu nakopu prdel a myslím to smrtelně vážně. A i když to myslím smrtelně vážně, je to tak silné, že mám co dělat.
Mohla bych ti psát příběhy celou noc a to jsou příběhy těch lidí, kteří se z tvého pohledu zdají být tvrdí. Bohužel jsou tvrdí, ale je to realita. Tak to s alkoholem opravdu je!

Pokud mohu vyjádřit svůj názor a co bych udělala. Pomohla bych mu, ale nevím jaké jsou tvoje možnosti - peníze, čas, cestování. Myslím tím, že on potřebuje léčbu, obvolat léčebny, doktory, domluvit schůzky odvézt ho tam a hlavně jasně vymezit hranice. MD - D = tatínku, mám tě ráda, dám ti svůj čas a peníze, ale chci za to, aby ses kousnul do prdele a spolupracoval, snažil se. Pak tu pro tebe jsem a vždycky budu.
Opravdu ti držím palce, aby se ti to povedlo. A kdyby ne, abys to ustála, protože to fakt bolí, když se koukáš na své blízké, jak pomalu umírají a ty se můžeš akorát koukat a přijmout to, to je sakra velká prda pro psychiku.
Posílám ti sílu a odvahu. Vážím si tě za to, jaká jsi:-)
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19175
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 10 měsíce  
Petra, krajsie by som to nenapisala! Dakujem za seba atebe moc drzim palce pri uzdravovani!
sad not anymore

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter