Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: žít s manželem alkoholikem?
#32381
žít s manželem alkoholikem? Před 8 rok, 1 měsíc  
Dobrý den, pokusím se stručně shrnout svou situaci a budu vděčná za každý Váš postřeh, myšlenku, radu, nápad.... jsem s rozumem v koncích. Je mi skoro 50, jsem vdaná, máme 2 dospělé děti na VŠ, máme dům, zahradu, psa. Manžel měl vždycky blízko k tomu vypít víc, než je zdrávo, ale bylo to tak maximálně 1 x týdně. Nelíbilo se mi to, ale ničemu to nevadilo. Před 5 lety si splnil sen, postavil vedle domu velkou garáž, kde je i další velká místnost. No, a v té místnosti vedle garáže tráví veškerý svůj volný čas, pouští si tam hudbu a pije tvrdý alkohol, zapíjí ho pivem, kouří... . Za těch posledních 5 let se strašně změnil, nemá kamarády, na mně neustále verbálně útočí, na obě dcery taky, takže jejich návštěvy domova jsou velmi řídké - nechtějí, aby do nich otec rýpal a hádal se s nimi. Nic mu není vhod, všechno je špatně, ztratil veškeré zájmy, nejezdíme na výlety ani dovolenou tak, jako kdysi, žádné kino, přátelé.. Postupně ztrácí zábrany, pije do pozdního večera a ráno jde do práce, ztratil zábrany i před příbuznými - sprostě mi nadává i před svým otcem, mou sestrou....viní mně ze všeho Nemá náhled, poradna nebo léčení nepadá v úvahu. Děti mi říkají - mamko, utíkej. Já vím, že si to musím rozhodnout sama, ale přece - co mám dělat?
Iveta
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32382
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 8 rok, 1 měsíc  
Ztratil zãbrany....asi i smysl života...krize středního? věku. Těžkã věc....potřebuje motivaci to změnit...nemá ji. Co tak vnoučata? Nebo milenka....což asi nebude ono. Asi budete muset počkat až ho vyhodí z práce a bude mít zdravotní problémy....to by jej mohlo dovést k nějaké sebereflexi....Nebo už chce takhle dožít.
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32385
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 8 rok, 1 měsíc  
Podle toho co píšeš,je to dost špatné.No já mám strach abych takto nedopadl-protože začínám mít podobné sklony (i když hodně v začátcích)
Asi blbá otázka- ale jak funguje váš sexuální život ?-protože známý říká že jak přestane pro chlapa fungovat sex s partnerem tak ztratí půl smyslu života.........
Ptám se proto že je to tu anonymní.
Jaroslav
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32387
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 8 rok, 1 měsíc  
Vnoučata zatím na cestě nejsou, milenka pravděpodobně není a opravdu netuším, co by jej probudilo. Asi jsem už vyzkoušela všechno. Už jsem se přistihla při myšlence, že bych odešla, na druhou stranu nechci opustit místo, které jsme společně se zápalem vybudovali. Je to paradox - máme všechno, abychom vedli naprosto spokojený život, ale manžel bohužel upadá a mně se nedaří to zastavit.
Iveta
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32388
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 8 rok, 1 měsíc  
Po sexuální stránce - blbé.
Iveta
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32390
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 8 rok, 1 měsíc  
Řekl bych, že to měl manžel nějak takhle v plánu......postavil si kutloch.....Je to na vás obou, třeba leta dělal něco nerad a teď se to v něm zlomilo...třeba chtěl kluka, co by mu něco předal....třeba.....
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32392
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 8 rok, 1 měsíc  
Neřekl, bych, že to měl v plánu...
Nevěřím, že někdo začne s chlastem s tím, že se chce propít k alkoholismu.
Možná řeší nějaké svoje vnitřní trable. Možná mu problémy způsobuje samo pití... a zapíjí to aby na ně zapomněl a je v kruhu.

Těžko radit. Já osobně jsem se choval též arogantně. Všechny keci o vysrání se na chlast házel za hlavu. Všichni byli blci, kteří neví, že když nebudu chtít, tak pít nemusím... Pospaloval jsem mosty mezi blízkými. Bylo mi to jedno, protože nikoho jsem vlastně nepotřeboval. Pokračovalo to ještě asi dva roky, kdy už mi mé pití přerůstalo přes hlavu. Začal jsem cítit, že bych chlastat neměl, ale pořád jsem chlastat chtěl... Až poslední rok jsem se propil do stádia, kdy jsem se na všechno vybodl, začal jsem se nenávidět. Přestal jsem vnímat i mě nejmilejší a chtěl se upít. Vyloženě jsem si přál se upít, usnout a neprobudit se. Slabší tvorové by to nemohli přežít. Já jo. Vždycky jsem se vzbudil, vždycky se nenáviděl o něco víc a byl jsem úplně na dně. Pil jsem ne pro to, abych se cítil lépe. Pil jsem pro to, abych necítil nic. Bylo mi všechno jedno. A pil jsem tak, že jsem byl ve stavu, kdy jsem si byl jistej, že to tělo už vzdává a docílil jsem toho, čeho jsem chtěl - upít se k smrti. A o co víc jsem si předtím přál chcípnout o to víc jsem najednou chtěl žít. Vzpříčil jsem se a začal bojovat a začal pomalinku kamínek po kamínku opravovat základy své a snažím se opravovat co jsem zbořil...

Vy jste zřejmě ve stádiu pálení mostů. Zbytek Vás může čekat. Též nemusí. Nevěřím, že pomůže, když budete hodně hodná, nebo hodně zlá. Musí chtít ON! Pokud nebude chtít manžel, tak mu můžete říkat podobrým, po zlým kdokoli, cokoli a nepomůže to.
Musí chtít on.

Těžko radit. Možná by pomohla motorka, možná nějaký koníček.
Možná nějaké razantní gesto o kterém on nebude vědět, že je gestem.
Je to hlavně na něm a je víceméně jedno co uděláte Vy.

Mnoho štěstí.

Btw, kdybych já válející se nalitej v jeskyni dozvěděl, že se nějakej zasranej alkáč snaží radit co já skorobůh mám, nebo nemám, vyhlásil bych mu džihád...
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32396
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 8 rok, 1 měsíc  
Pokud si uvědomuješ, že máš problém, je to vážně dobré, málo kdo si problém připouští. Mé doporučení - zastav to, dokud jsi ještě od sebe neodehnal všechny blízké.
Iveta
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32399
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 8 rok, 1 měsíc  
Iveto, a ty funguješ, jako by se nic nedělo? Normálně mu vaříš, pereš, uklízíš, jsi svolná k sexu atd.? Co s ním promluvit a zkusit ho trochu přitlačit přes tohle. Že pokud bude dál takhle pít v kutlochu, ať se teda stará sám o sebe se vším všudy? A jak to máte finančně? Manžel teď asi peníze ještě má, ale dala bych si pozor, aby nenadělal dluhy a exekuce - abyste nakonec o ten vybudovaný majetek nepřišli. Zkus nějakou bezplatou právní poradnu, jak se v těchto případech postupuje. Jinak jak píší ostatní - manžela nepřesvědčíš, musí chtít přestat sám a to evidentně nechce, tahle situace mu vyhovuje. Nevyhrožuj odchodem, pokud to nejsi schopná splnit - po páté, desáté výhrůžce už mu to bude leda tak k smíchu, nedávej ultimata, která pak porušíš. Tedy, já si moc neumím vaše soužití představit, nevím, jak přesně to teď u vás chodí, ale já se svou povahou bych se asi kousla. Pokud bych ho měla ráda, samozřejmě bych se mu zpočátku snažila pomoct - navrhla léčbu, podporu. Pokud by to odmítl, odtáhla bych se a žila si svůj život. Pokud odejdeš, jaké to bude mít pro tebe výhody? Citové, že se nebudeš muset dívat, jak se tvůj manžel upíjí? Stejně na to ale asi budeš myslet. Finančně to taky bude pro tebe asi zátěž, ne? Já bych neodcházela a ignorovala ho - ale nevím, jestli je to u tebe možné, jestli tě natolik nedeptá, že spolubydlení není možné.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32710
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 8 rok  
Začala jsem navštěvovat tyto stránky, protože řeším problém s manželem alkoholikem a už nevím jak dál, resp. každý z okolí mi radí situaci řešit rozvodem. Po citové stránce jsem už ochladla, ale je mi manžela tak nějak líto a bojím se udělat krok k definitivní rozluce, problém mám samozřejmě ten, jak vyřešit bydlení, v podstatě i z tohoto důvodu stále rozchod oddaluji. Máme spolu 2 děti -18,16 let.Manželství 10 let bylo spokojené. Před 5-6 roky po práci začal manžel popíjet víno, situace sklouzla až tam, že začal pod vlivem alkoholu formou SMS komunikovat s různými ženami, především s mými kamarádkami, dělal jim sex. návrhy,což jsem se dozvěděla a snažila to kvůli dětem a zachování manželství tak nějak vzájemně si vyříkat a přejít. Poslední rok je již situace vyhrocená, pod vlivem alkoholu dělá různé absurdní věci. V červnu, na poslední společné dovolené v Itálii, byl pod vlivem alkoholu celý týden, v noci odcházel pryč, říkal, že prý na pokec se ženami, ale dvakrát s jinou. Hledala jsem ho tam po nocích, že se mi každý divil.Dokonce si pořídil zbraň a vystřelil několikrát i v bytě, ublížit nám nechtěl. To, že je alkoholik, nepřizná asi ani sám sobě. Byla jsem u lékařky zabývající se alkoholismem, protože jsem si myslela, že by se už mohlo jednat až o schizofrenii, paní doktorka mě však řekla, že je to jednoznačně alkoholismus nebo alkoholové psychózy a pravděpodobně problém manželův celoživotní, tím spíše, když si žádný problém nepřiznává. Už má vyčerpanou téměř celou dovolenou na letošní rok, jak se mu nechce chodit do práce, asi má i ty deprese, dost také žárlí, je náladový - bez alkoholu buď nemluví vůbec a nebo je podrážděný či je skleslý. Děti ho už také za autoritu neberou. Skoro už nikam nechodí, volný čas tráví na gauči a chodí do skříně z láhve pít víno. Jakmile někam vyrazí, skončí to tak, že se opije nikoli do němoty,ale dělá různé absurdní věci, že se s ním jít nikam nedá - vyrušuje na koncertě, hostí celou hospodu, včera v hospodě vyměnil synovu novou košili za roztrhané černé triko, v létě u ohně sedí třeba celý večer na stromě a chce abychom ho šli hledat, vynucuje si pozornost jako dítě. Prostě už funguji s dětmi samostatně, dokonce jsem se naučila jezdit autem, manžel se vlastně neúčastní v domácnosti ničeho, jen celé dny polehává a chodí kouřit. Dříve měl koníčky - rybaření a hodil s detektorem kovů, toho všeho nechal, a jestli se něčím zabývá, tak neustále řeší problémy s vírou, tvrdí, že ta víra v boha je pro něj smysl života, nám s dětmi to už přijdou takové jakoby nesmysly. Dokonce už nám nechal i dopis na rozloučenou,vím, že alkoholici mají tendence páchat sebevraždy. Je mi manžela pořád tak nějak líto,i když se mi s ním nežije dobře,býval to fajn manžel, ale bohužel je pravda taky ta, že oba jeho rodiče byli alkoholici. Tak jsem to vypsala, ač nevím, co mi kdo může poradit?
Dana
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter