Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Přítel alkoholik - zkušenosti
*
#41952
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Včelaři, asi je to o tom, že když alkoholik přijde o něco, co už je pro něj za čárou, tak začne uvažovat jinak a to ho postaví na jinou cestu než na tu sestupnou alkoholickou spirálu. Neuzdraví se ze dne na den, ale prostě má nějaké nové směřování.
Divný je, že jako partner alkoholika si vlastně začnete přát, aby na tu hubu padnul co nejdřív, aby už konečně se mohl začít léčit .
A přitom si přejete ho něčím vzít po palici, aby si uvědomil, že se nemusí válet špinavý po ulici, nemusí přijít o práci, nemusí ho odepsat všichni známí, nemusí si udělat dluhy a zničit tělo a tak dále, ale může se začít léčit hned. Jenže všechno marný. Ta bezmoc je asi nejhorší, a možná to je něco, co mají společného alkoholici s jejich okolím. Někdo se začít léčit musí, dost často první musí sebrat síly okolí alkoholika - tj. ne zabírat se alkoholikem, ale sám sebou. Pak se může sám sebou začít zabírat alkoholik. Nemyslím tím, začít se víc litovat nebo si obstarat víc chlastu, ale začít uvažovat o vlastním dílu zodpovědnosti a taky o možnosti začít se třeba mít rád.
Jana
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41953
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
No vidíš Murfeus, a ja by som som tomu ,, svojmu alkoholikovi" už nikdy nič nenaliala, a tak isto nikto z rodiny, či našich známych. To som si s ním príliš prežila, aby som to urobila.
V každom prípade ti gratulujem k abstinencii, prajem nech si ju udržíš.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41955
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Mne doma nikto neponúkne nič. Sú radi, že nepijem. Vedia, aký príjemný dokážem byť, keď sa opijem. V práci som tiež povedal, že už nepijem a rešpektujú to. Čo si o tom myslia neriešim. Nikto ma nenúka a tak nemusím nič odmietať. Na jednej firemnej akcii sa ma chlapík ktorý nevedel, že nepijem pýtal, čo budem piť. Ešte som ani nestihol odpovedať a už ho kolega uzemnil, aby mi dal pokoj, že ja nepijem. Takto pekne som si ich vychoval. Ale ani nikoho nikde neprehováram, aby prestal piť. Nie som žiaden alkoholik-moralista.

Mne sa podobne ako Včelárovi proste niečo preplo v hlave a zrazu to ide. Až podozrivo ľahko, keď si predstavím, koľko krát som to skúšal. A podobne ako on mám pred alkoholom rešpekt. Veľký. A tiež ma občas napadne aké by to bolo dať si. Nie craving, len taká sekundová myšlienka, ktorú hneď zavrhnem.
Možno je to zmierením samého so sebou. Že už to nikdy nebude pre mňa. Tým pádom som s tým prestal bojovať, teda s tými myšlienkami na alkohol. Prestal som sa ľutovať, prečo iný môžu a ja nie. Ako bolo napísané, ja mám svoj rybník vypitý a hotovo. Je mi takto fajn. Zvykol som si. Nechýba mi to.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41956
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Dobrý večer , opět jsem našla manželovi piva ve skříni . Tvrdí _. že nepije ! Schovala jsem je a už na to přišel . Teď leží vedle mě a dělá , že se nic neděje . ?????
Helenq
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41957
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Mně taky nikdo doma už nic necpe, i když u tchyně mi výchova trvala dobrých 5 let než přestala nabízet přípitky! Přestože dobře věděla, že jsem alkoholik, pořád nějak nechápala, že si trošku nemůžu dát, když je to přeci zvyk.. A ten se NESMÍ PORUŠOVAT, že? Okolí také jakžtakž chápe a dalo pokoj. Mně šlo o to si vzpomenout, jaké to bylo, když jsem na začátku zkoušel abstinovat, jaké jsem měl problémy se světem...
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#41958
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
On vie, že ty vieš. Ako ste to vyriešili v lete? Ja(keby som bol žena) by som mu dal deň-dva, či sa o tom ozve. Ak nie, začal by som ja. Ale iba keď bude triezvy. Ale možno by to bol blbí nápad. Ženy by poradili asi lepšie. Rozmýšľate ináč ako chlapi, keďže ste z tej Venuše.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41959
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Z lov mám pocit, že už bol na liečení.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41960
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Ja som velmi dlhú dobu dufala, ze takéto prepnutie v hlave nastane aj u môjho manžela. Dávala som mu dostatok času, podporovala som ho v liečbe, niekedy sa jej aj priamo zúčastňovala. Jane to trvalo len 1 rok, mne skoro 10, kým som pochopila, že kým to on sám nebude naozaj chcieť, ja nič nezmôžem. Ta bezmocnost, zúfalstvo a beznádej sú tým najhoršim čim si rodina musí prejsť.
Ale asi je to nejak tak ako Včelar hovorí: ,,Kým to nejak jde"tak jeho motyvácia nieje dosť silná, aby dokázal prehodiť výhybku a zvolil inú koĺaj. Niekto musí o niečo prísť, niekto sa musí až dotknúť smrti, ale poznám aj takých pre ktorých bolo jednoduchším riešením uchlastať sa k smrti ako s tým niečo začať robiť.

Včelar,
ty mi velmi pripomínaš môjho svokra, ktorý tiež chová včely a robí fáántastický med, je abstinujúci alkoholik. V roku 1972 bol prvý aj posledný krát v liečebni (Červený dvur) a odvtedy bez jediného zakopnutia abstinuje už 45 rokov. Aj keď je už dosť chorý stále ho baví žitie a nemieni sa ho vzdať-je pravda, ze jeho syn (môj manžel) mu veľa energie do života svojim pitím nedodáva.
Rada čítam tvoje, Krtkove a Socharove príspevky, velakrát ma pobavia, ale zároveň si pri nich uvedomujem, že vaše postoje a názory k abstinencii, celkovo k vášmu predchádzajúcemu pitiu atp., sú na míle vzdialené od postojov möjho manžela...bohužial.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41962
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Jano, myslím, že jsi skvělá.
AH, kdyby to měla i ostatní děvčata takhle srovnaný.
Ale ba ne, ta naivní, úžasná víra, že láska pijáka srovná, ta často přetrvává i děsný, běsný situace. Ty jsi začala na svém milém vidět to jeho sebezanedbávání a vycítila jeho manipulace, to je dobrý, to právě mnohým ujde.
A přesně, jak píšeš, alkoholik pak vyžaduje vlastně servis, stávají se z nás ubožáci, nevidíme to, nevnímáme to.
Udělalas dobře.
Včelaři zdravím Tě, parťáku! Máš rok, tuším 10. ledna-následuju Tě pak s ročním životem bez alkoholu hned v únoru.

Nejtěžší, nejpodivnější byly tři první měsíce.
Jsem ve střehu, ale jde to už dobře. A jak se píše v příručkách, spousta problému zmizelo samo, když jsem pít přestal.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41964
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Ano, Jana to urobila skvele - pretla to hneď na začiatku vzťahu, do ktorého vstupovala už s alkoholikom.
Horšie to je v prípade, keď sa z bežného konzumenta pomaly, postupne až po nejakých 10 rokoch vzťahu vykluje alkoholik, keď už sú tu deti, spoločný dom...vtedy to už také jednoduché nieje.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter