Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...7891011121314
Dolů
Téma: vydržet nebo vzdát??
*
#48089
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok  
děkuji, přečetla jsem si tvá slova a vybavila se mi remi a iva . obávám se, že jsem v tom víc lapena než jsem si chtěla připustit. jak nevidím hranici mezi láskou a závislostí (mojí na příteli), tak nevidím, kde je to vliv nemoci, a kde je to jeho charakter. poděkoval?? (, ironicky za "podporu". ty jsi zůstala s partnerem, který se léčil??
kaja136
Senior Boarder
Příspěvky: 55
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48091
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok  
On sa zacal naozaj liecit az ked som sa s nim rozviedla,vzdy na chvilu prestal alebo pil tajne.Ublizilo to najviac dcere. Aj ked som si to vtedy nepripustala. Cas sa vratit neda, ale ked to tu citam neda mi aspon moju skusenost nenapisat. Mozno aspon takto to na nieco zase trochu posluzi . A ako ze Ty mu mas byt vdacna a chvalit ho zato ze nepije? Snad ide o jeho zdravie a snahu aby ste spolu pekne fungovali, nie? By on mal za Tvoju podporu podakovat ked tolko snahy vynakladas koli nemu, ze este aj sem pises. Co by tu hocikto, zato dal aby taku podporu od niekoho mal. A aj tak si myslim ze tu nema cenu nejako rozoberat mna alebo jeho. Ty by si si mala polozit otazku co Ty chces a co je realne. A takisto ze asi nervozny nemoze byt 24 hodin denne z toho ze nepije. Takze ak ani v tych chvilach ked je akoze relativne v pohode je na teba hnusny, tak prepac a ber to cisto ako moj nazor Ta ten clovek nemiluje a nevazi. Moj byvaly muz mal tie chvile ked chcel a dakoval prosil, ale nedaval to, tu zavislost. Tvrdil ze zavisly nie je. 80% veci si nepametal iba ja s dcerou.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48095
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok  
Ty si to flowerka ešte nepochopila. Ona ho má chváliť za to, že abstinuje. Pretože on to vlastne robí kvôli nej a ona má byť rada, že ho má. Pretože bez neho by bola stratená.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48103
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok  
Samozrejme Krtko pan v tom ma jasno ))). A pani mu pomaha ako vie a robi co vladze aj nevladze. S prispevkov pani Klara posobi/te ako starostliva, dobra dusa co lasku hlada. Pan ako vypocitavy egoista. Kazdy ma pravo vybrat si ako chce byt stastny a co mu spokojnost prinasa. Preto sa snazim nesudit. Kto som ja vsakze ked sa na seba a scoj zivot pozriem. Mne len pride, ze pan neni spokojny a pani uz duplom. Ze by si mohla pani Klara hladat niekoho ak uz silou mocou nechce byt sama kto sa bude snazit aj o jej stastie a mozno si pritom aj na jej dceru spomenie, kde evidentne oko pana s ktorym je teraz ani nedovidi. Vsak ona/Vy pani Klara tak pekne pise/te. Tak milo a stale ho ospravedlnuje/te.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48105
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok  
Z
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48107
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok  
Pani Klare nerobi problem a nachadza z toho co citam uspokojenie v absolutnej odovzdanosti, avsak caka aj uctu zato. Panovi to evidentne nic nehovori. Ide si svoje a aj to ma. Tak by mozno pomohlo ak si mozem dovolit prispiet radou, pozriet sa nato ze ani on ani ja nie sme viac ani menej len hladame svoje. A laska hory prenasa (aj zavislosti) takze cele co som chcela asi je ze tu ta jedna sila chyba ak by uz ani jedna strana nebola schopna priznat aky ja som a nesiem si to so sebou. Ale naozaj nemam pravo sa stavat do pozicie toho kto by sudil. Len sa snazim vyjadrit pani Klare podporu ak tato aj nato sluzi.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48110
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok  
OK, Sflower. Ja som to myslel ako iróniu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48111
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok  
Jasne ze ano tebe a mne ale im to ironia asi neni. Teda ked si mozem dovolit byt trochu cynicka a dufat ze pani Klary sa to v jej uvedomelosti nedotkne lebo bude vediet ze ju podporime. Tak ako ten pan je cisty priklad ze toto uz nie.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48114
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok  
Ja som len napísal, ako to asi vidí jej priateľ. Ja viem, že nie je v ľahkej situácii. Je to len môj pohľad na jej priateľa. Nedovolím si radiť v takej situácii. Môže sa mu dariť abstinovať celý život, ale môže sa opiť aj dnes. Neviem. Viem, že ani on to nemá ľahké. Podpora rodiny je fajn. Mne sa len nepáči, keď ju stavia do úlohy, že ona môže za všetko, len on je ten svätý. Ale zas na druhej strane nie je nič výnimočné, keď sa abstinujúci alkoholici hrajú na svätcov. Minulosť hodia za hlavu, akoby tie roky pitia a ubližovania ani neboli. A žena resp. priateľka má byť vlastne rada, že nepije a na minulosť má zabudnúť.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48147
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok  
ahoj, pěkný den, od mého posledního příspěvku se toho hodně stalo. jak už to v životě bývá . nic z toho, co jsem si tady přečetla se mě nedotklo, naopak, moc si vážím každého příspěvku, protože mi to jednoduše pomáhá. vím, že se minulost zapomenout nedá, ale dá se odpustit. přítel to opravdu lehké nemá, ale je na dobré cestě k uzdravení. a to samé musím udělat já. mně to jde malinko hůř a pomaleji. já jsem spíš na mluvení než psaní. pokud jsme se ptala na pochvalu, bylo to myšleno jako motivace
kaja136
Senior Boarder
Příspěvky: 55
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...7891011121314
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter