Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: jak moc je to s ním zlé?
#50288
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 8 měsíce  
Ano, máte pravdu já tohle všechno vím a ač se to asi dá jen těžko pochopit tak on je jinak člověk strašně milej, hodnej, žádý hajzl. Nemám strach, že by mě fyzicky napadl. Je jen nepříjemný a zpruzelý a to je snad teda pro mě ještě horší protože já jsem veselý člověk, ale vedle něj vidím sama jak začínám být smutná, v depresích a vlastně teď řeším jenim jeho místo abych se věnovala klukovi. A to je první co chci změnít. Můj kluk a druhý na cestě pro mě musí být na prvním místě. Příteli ráda pomohu jako člověku který patří a nebo patřil do mého života a mám s ním dítě, ale vím že dokud si to sám v hlavě nesrovná tak je zbytečné abych já cokoliv řešila. Děkuji Vám moc za vaše názory, rady. Chtěla jsem vědět jak asi moc je v tom až po uši protože s tím nemám žádné zkušenosti. Je tedy možné že nepije každý den ale třeba i alkoholik vydrží dva dny bez pití a pak zase najede na ty svoje krabičáky a placky? mám totiž pocit že někdy to tak u něj je. Teda nemluvím o pivu. To si dává každý den ale to je pro něj úplně v pohodě, to na něm ani není poznat. Jsem ve spojení s jeho maminkou, která stojí při mě a%t se děje a razhodnu se jakkoliv. Jsme domluvený, že kvůli mému těhu to ted necháme být, protože mi hrozí předčasný porod, tak kvůli stresu to budeme řešit hned po porodu. A já teda musím říct, že sama už ani necítím že bych ho u porodu chtěla mít jako oporu protože mám tsrach že to bud trvat a on z toho bude na nervy protože bude mít absták a stejně si mezi tím dojde někam do kantýny pro placku nebo víno a vrátí se opilý.....finančně na něm určitě nejsem závislá a naopak vím, že sama s dětmi na tom budeme finančně líp rpotože nebudu muset živit dospěleho člověka, který by mi tím spíš ted měl být oporou. Bude to jeho první vytoužené dítě.
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50289
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 8 měsíce  
Tohle všechno už jsem zkoušela. Dokonce právě když sjem mu dala nůž na krk tak si sypal popel na hlavu a sám mi řekl, že ví ž emá problém ale ať mu s tím pomůžu a neopouštím ho že to spolu zvládneme. Druhý den přinesl alkohol testr, abych prý měla jistotu že nepije....vypadalo to slibně. Ale po čase (třeba po týdnu)se začal testru vyhýbat a začal mi vyčítat, že jsem stíhačka a že bych mu měla víc věřit, že nevidí důvod proř by si jako chlap občas nemohl dát pivo a panáka. a tak jsem se na to vykašlala, protože nemám zapotřebí aby mi někdo nadával že ho stíhám a nenechám ho svobodně žít. Hodně věcí přehlížím, jena bch měla klid a byla v pohode.Dokonce jsem si už i zvykla, že je často nepříjemný, vyjíždí po mně a pořád mi něco vyčítá. Naučila jsem se proti tomu být obrněná aniž by mě to nějak psychicky deptalo. V noci se ke mně tulí, hladí mě a říká mi jak mě potřebuje. Už se mi i někdy hnusí. Poznám na něm když si něco dá, i když tvrdí že si nic nedá. Dělá mi ostudu u lidí. Měli jsme domluvenou schůzku s projektantem kvůli domu u nás doma. Projektant přijel tak jsem zavolala příteli který byl na zahradě kde údajně tvořil nějakou práci, at už příjde domů že máme návštěvu a přítel přišel totalné na mol. ještě cestou do kuchyně se stavil v koupelně kde si pusu proplachnul listerinem aby z něj ty dvě palcky nebyly cítit. Po té jsme se pustili do diskuze s projektantem a můj přítel mlel totalní nesmysli, ale opravdu totalní až jsem si myslela že ztratil dočista rozum i projektant na něj koukal a viděl že je opilý.....prostě ostuda jako blázen. dnes když se přítele zeptám na ten projekt co nám projektant vytvořil tak do dneška neví kde a jak budeme mít místnosti,protože on si to nepamatuje, má totální okno. Mozek mu prostě vynechává a příjd mi že už i v práci kolikrat když se s někym baví po tel.tak ten na druhý straně mu říká, že je to uplně jinak a zda si to orpavdu jako nepamatuje?? mozek mu prostě vynechává. Přitom to není žádný blbec. Ale plno věcí si už nepamatuje. jako je mi jasný že si nikdo nepamatuje všechno ale tohle už je moc....
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50290
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 8 měsíce  
Ahoj jak Te ctu spis by me zajimalo, co Ti do zivota prinasi? No ono hodn a mily mozna je, ale prave diky tomu, ze ma v sobe deno-denne hladinku :/ myslim, ze by jsi se hoodne divila, kdyby par dni abstinoval, co by se delo, ale myslim, ze cekas zbytecne a oddalujes to, co stejne prijde. Ba naopak ted je ten cas, kdy ho mas pritlacit, promluvit si s nim a rict mu, ze pokud bude pit muze na sve "vytouzene" dite zapomenout a pokud ho ani to nedonuti pro zmenu-abstinenci,lecbu, psychiatra apod pak uz asi nic...vim, ze se nechces stresovat, ale resil bych to nyni ne az az..... a i alkoholismus ma sve stupne a ze je ted relativne ok neznamena, ze bude i za rok za dva...ba naopak bude se to zhorsovat cobtake jineho....hodne stesti, moc nevim co jsi ocekavala od nas, kdyz stejne budes ppkracovat dale v tom, co je nyni-coz je hloupost...ahoj
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50291
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 8 měsíce  
je mi ho ale stále líto. O to víc protože s ním čekám rodinu, ale zárověn nechci aby moje děti byly svědky jeho umírání a existenční likvidace. Ale chci se vás zeptat je nějaká šance, že se z toho dostane? jak bych mu já ted momentálně mohla pomoci? jak už jsem psala, chci to razantně vyřešit po porodu. Děkuji za vaše odpovědi at jsou jakékoliv.
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50292
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 8 měsíce  
tuhle otázku si kladu sama, ale vím že do života mi nepřináší nic jen to že nejsem sama.....píšu zde protože to právě chci řešit, ano oddaluju to....je pro mě hrozně těžké ted se rozhodnout, zbalit mu věci a zůstat těhotná sama...vím že to jen oddaluju. a že to stejěn jednou příjde. Ale také vím, že ta trpělivost mi už dochází rapidně a co nevidět si příjdu na to že je pro mě a pro děti lepší být sama. Je to strašně těžké, člověk pořád věří a doufá a jak už jsem psala tak já asi ani nevím jak moc je to vážné protože sjem se s tím nesetkala. Nechápu jak někdo mlže být závislý na alkohlu a co se s jeho tělem děje když si nedá tu svojí dávku. neumím si to vůbec představit. Já jsem si celou dobu myslela že to bude dobrý. Že jen musí najít smysl života a to jsem si myslela že najde ve svém synovi který se mu narodí, ale vždy mu veškeré nadšení vydrží jen chvilku.....vím, jsem a byla jsem naivní. Nelituju se a chci to řešit.
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50293
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 8 měsíce  
prosím vás a člověk který má vysoký tlak tak může brát antabus? když jsem se ho ptala proč ho nebere tak mi řekl, že nesmí protože má vysoký tlak. Ale nevím zda mi nelže. Vysoký tlak teda má opravdu. Ale určitě musí být nějaká jiní alternativa prášků podobné antabusu ne?
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50294
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 8 měsíce  
Gennosuke, děkuji za psaní. Vy jste to asi vystihl úplně nejvíc, čeho se děsím a jak se citím. Ano jsem zdeptaná, vynervovaná a řeším jen jeho místo abych se věnovala synovi a těšila se z narození druhého. Moc vám děkuji za vaše psaní. Dost mě to nakoplo.
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50295
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 8 měsíce  
O antabusu nic nevim a rozumim Ti je to slozite a soucitim s Tebou a samozrejme, ze se vse muze obratit a byt dobre, ALE musi chtit hlavne ON! Uvedomit si, ze ma problem a on sam musi chtit se lecit, vetsinou okoli cloveka k tomu nedokope pokud si to sam neuvedomi, ale motivaci v podobe zachovani rodiny je velka, pote samozrejme odborna pomoc-coz vzhledem k predchozi lecbe je asi samozrejme a podporu rodiny a blizkych, coz jak vidim tu ma...promluv si s nim ... at zajdu k Dr. zacne se lecit...nevim co poradit..a k tomu antabusu, urcite neni tak destruktivni jako denne pivo a placatky potaji...
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50299
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 8 měsíce  
Lenka B., prečítaj si pozorne toto:

1url.cz/ZMzvU

...a úsudok si vytvor sama.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50300
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 8 měsíce  
Lenka. Šanca je stále. Všetko to ale stojí na tom, čo chce on, nie ty. Tvoj partner je alkoholik, ktorý už bol na liečení. Takže až sa rozhodne, že chce prestať piť, tak vie veľmi dobre, čo má robiť, kam ísť. Kde vyhľadať pomoc. Ty ho v tom môžeš akurát podporiť. Nič viac. V tomto si bohužiaľ úplne bezmocná. Je to len na ňom. Takže ak už si sa rozhodla, po pôrode ultimátum. Je to jediné riešenie, ktoré síce nezaručuje výsledok, ale aspoň si neskôr nebudeš vyčítať, že si mu nedala šancu.
Neviem ako u vás, ale na Slovensku sa muselo absolvovať vyšetrenie u internistu, ktorý napísal, či môžem alebo nemôžem užívať antabus.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter