Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...89101112131415
Dolů
Téma: Abstinenční priznaky.
*
#62933
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 6 měsíce  
Když je život těžký a tvrdý život zdá se temný. Ďábly máš za přátele a přátele za nepřítele, toť i v anglické písničce.
hojermirek
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62943
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 6 měsíce  
Tak už mám za sebou víc jak dva měsíce a vše je v pohodě. Manželka si večer to pivko taky nedá takže abstinujeme spolu. Teď už mi přijde že normální je nepít. Večer v pohodě někam autem atd.
Filip
Senior Boarder
Příspěvky: 42
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62945
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 6 měsíce  
Filipe, skvely. Je bezva, ze Ti to jde.
A palec nahoru pro manzelku.
Pomoc je dulezita. At se dari i dal.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62946
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 6 měsíce  
Abstinenční příznaky jsem zjistil, třeba od cigaret lze překonávat fyzicky. Byl jsem dlouho venku v zimě a vrátil se domů až na spaní, poslední cigaretu před spaním a ráno znova. Jde to. Ono i v léčebnách se zařazuje fyzická aktivita, aby došlo k přeorientování potřeby z návykové látky na fyzickou potřebu jako náhražku.Závislost jde i zajíst(narkomani tvrdí, že heroin lze přepít-nedoporučuju,viděl jsem to v dokumentu Sex Pistols: Děs a běs story od John Lydon (aliasJjohnny Rotten). Good Luck!
hojermirek
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62948
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 5 měsíce  
Abstinenčí příznaky již nemám po 3/4 roku žádné. Bažení také prakticky ne. Dnes si držím v hlavě motivaci a jakousi premisu znamenající toto "na alkohol(u mně na pivo) jedině s adiktologem!" To u mně znamená pochopení, že sám rozhodně pít neumím a pít sám(bez adiktologa-můj idol adiktologů pije jen zelený čaj)nikdy!Tedy nemá smysl hrát si na pyrotechnika. Bylo by to asi jako toužit si sestrojit a proleťet se ve vlastními silami vyrobeném vrtulníku nebo letadle či se potápět ve vlastním potápěcím akvalungu hodně hluboko, tedy nevábná představa.Tuhle zimu snad vydržím bez alkoholu.Hodně zdaru.A to jsem pil poměrně málo na lidstvo, ale opravdu dost na mně jako na jedince(5piv minimum denně), což u mnohých asi tady vzbudí úsměv, protože skončili na dalěko vyšších denních konzumacích, ale jak vidno, u každého je jeho limit jiný. U někoho dochází k narušení fungování a znechucení si alkoholu dříve, jde o různé okolnosti a individuální charakteristiky, takže bych to nikomu nebral, že přestal dřív než jiný a přeťal denní řetěz závislosti. Přestat se ostatně dá dřív než se začne.Jsou takoví abstinentni od narození,znám minimálně jednoho.
hojermirek
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62949
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 5 měsíce  
V abstinenci mi také pomáhá jakási vlastní logoterapie. Píšu si jakýsi myšlenkový deníček co mne jako napadlo za různé myšlenky, spíše než záznam toho co jsem dělal. Koneckonců je to patrně z Frankla tzv. hledání smyslu života. No, pak jsou pánové Alder, ten zas upřednostňuje v životě jako hlavní cíl touhu po moci.A Freud za tím vidí nějaký sexuální pud. Všichni snad nedávají tak přílišný vliv dětství.Junga jsem také letem světem poslouchal na přednáškách, ale nezaujalo mne to, nemá křesťanský základ, nelíbí se mi. Důležité je i být sám k sobě upřímnější(bolí to, chce to opatrně) a to je docela asi těžké, když někdo pil doma, jak je to v případě žen. Tady utajení je spíše nevýhoda. Tak hodně zdaru.
hojermirek
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 30/10/2021 13:29 Provedl: hojermirek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62959
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 5 měsíce  
Mě min pět piv denně úsměvné nepřijde. Já pil denně tak dvě, tři jen někdy se to zvrtlo během dne třeba až k deseti. A to je taky moc když je to denně.
Filip
Senior Boarder
Příspěvky: 42
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62960
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 5 měsíce  
Fajn, díky za projevenou podporu v mém nepití. Pět piv se zdá docela normální, ale možná výjmečně někdy v mládí, a pak již zase tvrdá práce, rodina, zájmy, koníčky. Já to pil dennodenně a ještě těch pět to bylo minimum na které se mi to podařilo srazit z předchozích asi deseti let dost bujarého pití piva dle chuti. Tam to bylo spíš tak pět až sedum, také dle únavy ten den. No, šmitec a jsem spokojený.
hojermirek
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 30/10/2021 19:10 Provedl: hojermirek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62963
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 5 měsíce  
To je dobře že si spokojený. Já taky. Přestal jsi sám nebo s pomoci? Já dělal dlouho s lidmi kteří ten den pivem startovali. Já bych tak nerad skončil tak radši nepiju vůbec. Mám mnohem víc času věnovat se rodině atd. Teď vím že je lepší usínat střízlivý. Ať se daří.
Filip
Senior Boarder
Příspěvky: 42
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62964
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 5 měsíce  
Zkoušel sem to vícekrát, ale vždy sám, ale to byla patrně i chyba, protože mne to stálo strašnou dobu. Prostě jsem měl asi jít za odborníkem rovnou a byl bych tam kde jsem nyní ale před deseti lety. Holt opilý jsem byl dost dlouho, ale nedošlo mi , že mám alkoholismus a měl bych se jít léčit, tehdy by patrně stačilo krátké ambulantní zaléčení a návštěvy adiktologa ze začátku intenzivnější a posléze třeba jednou za měsíc.Tak snad vydržíme.Zima bude dlouhá a jde o to vrazit sílu i do rodiny, práce,dětí a co kdo má za koníčky a další povinosti nebo radosti či strasti.
hojermirek
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 30/10/2021 22:09 Provedl: hojermirek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...89101112131415
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter