Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...7891011121314
Dolů
Téma: Zveličuju problém?
#64617
Re: Zveličuju problém? Před 1 rok, 5 měsíce  
Ahojte, přečetla jsem celý vlákno. Manželko a Aleno, to mě mrzí že tohle musíte řešit. Ráda čtu zase MichalaB.)

manželko, asi lituješ toho, že tvá rodina není taková, jakou sis představovala. je potřeba pochopit, že závislý člověk má jiný mozek, má jiné okruhy v mozku, jinak přemýšlí a nemůže si pomoc. Na mě tvůj manžel působí jako uzavřený introvert, který má nějaký nevyřešený problém, velmi hluboce ukrytý. Tvrdý oříšek. Tím, že ho budeš hlídat a svou energii soustředit na tento problém ničemu nepomůžeš. Naopak, začne pít někde v dílně nebo garáži a bude se skrývat. Možná začni šetřit svou energii na děti a sama na sebe. Přestaň mu věnovat pozornost. Začni rozvíjet sebe, najdi si nový kamarády, koníčky, překonej se a jdi ven. Z toho co píšeš, mi přijde že vůbec nežiješ. Vem děti a žij. Nemůžeš pro ně udělat víc. Vytvoř si svojí energii, svůj vlastní ručně šitej život a nesoustřed se už na to jak by měla rodina vypadat podle toho co se kde řeklo nebo napsalo nebo jaká je tvoje představa. Třeba si přitáhneš do života někoho kdo ti pomuže.

Bohužel v knihách najdeme radu, ale ty kroky všechny musíme udělat sami. A žádná přesná mapa neexistuje. Nevíme co je za rohem, nikdo nám to neřekne. Když už někdo pije, s největší pravděpodobností je za rohem peklo....
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64618
Re: Zveličuju problém? Před 1 rok, 5 měsíce  
Alena, "Mě přijde, že se mu tam snad i líbí." .. mel jsem to podobne, stejne. Take jsem maloval, psal dopisy a mel neustale potrebu sdileni s exmanzelkou. Asi jsem ji chtel nejak dokazovat, ze budu hodny a nebudu pit. Bavilo me v lecebne kdeco a chutrej jak televize o pul osme vecer, jake dalsi aktivity by byly fajn a pak venku naraz do zdi. Posleze jsem touto zkusenosti pohopil, ze jsem sel do lecebny, abych abstioval kvuli nekomu jinemu, rodine, coz je samo o sobe dobry duvod, ale nespravny pristup.

Az "ty voleee, kvuli sobe musis abstinovat, jenom kvuli sobe. Az se das do kupy, pak muzes byt prospesny i okoli".
Pan Nespor v lecebne: hosi, nejdriv potrebujete vyresit svoje piti a sami sebe, ostatni se vyresi prave timto.

Co tim chci rict? Asi to, ze bych byl k tomu velice velice opatrny, velice. Za zdi blazince je to ok, ale venku jsou bojove podminky jine, hodne jine. Tak jen se nenechat strhnout nadsenim manzela. Podporovat jej je jiste v poradku a chvalihodne.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64619
Re: Zveličuju problém? Před 1 rok, 5 měsíce  
Nadšení je jak na houpačce. Chvíli ok pak zase plac jak chce domu. Takže jsem přísná. Taky počítám s dolecovanim. Strašně ho polozilo, že ma zítra přestoupit na nějakou komunitu, jeho kolega šel vcera a vrátili ho zpět na detox. Tak si dal do hlavy, že nezvládne přestup. Uvidíme já jsem mu rikala, ze se má teď soustředit na sebe. Že je teď vše jen na něm. Ale strašně mě děsí, že mají denně příjem a každý je tam po 2 nebo po 3. To já vím, že už bych nedala. Teď jsem na hranici. Podporu má strašně si přejí aby bylo vše dobrý. Ale je strasny, že je pryc a mě se moc ulevilo a je nám s detma moc fajn. Denně děláme něco společně a máme k sobě blíž. Myslím s detma. Já jsem to nevidela,ale opravdu jsem je odsouvala.
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64620
Re: Zveličuju problém? Před 1 rok, 5 měsíce  
Zavisly (i nezavisly na alkoholu, drogach apod., ale neschopny se postarat sam o sebe) je defacto dospele dite = zatez pro partnera. Takze to asi neprekvapi, ze deti stradaly a pece sla smerem k manzelovi s vidinou toho, ze az se to podari vyresit, bude vse zalite sluncem. Dava to smysl.

Nektere lecebny maji programy pro rodinne prislusniky. Stejne jako AT. Ale to uz mas asi zjistene.

Dolecovani neni dolecovani, ze se doleci, ale je to konstinualni prace na sobe. Ja jsem v tom "programu" jiz sest, sedm let. Na pul roku jsem vypadl diky sve hlouposti. Nenapil jsem se. Ale citil jsem, ze je neco spatne a tak jsem se radasi vratil a chodim tam dal.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64621
Re: Zveličuju problém? Před 1 rok, 5 měsíce  
To je super. Tak jen tak dál. Ale jsem si jistá,že už by to vzdal, kdybych mu nerekla, že tady má dveře zavřené pokud to vzdá. Tak je tam týden. Uvidíme zda vytáhne hlavu z .... a začne mu mozek přemýšlet. Pokud ne tak je to jen jeho rozhodnutí. Já to neovlivním a nemám kouzelnou hůlku.
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64623
Re: Zveličuju problém? Před 1 rok, 5 měsíce  
I po tech letech se objevuji .. jakesi ataky, ze neco neni kompletni, ze ja nejsem bez toho chlastani kompletni. Je to zajimave na zkouma. I ve filmu Usmevy smutnych muzu (doporucuji shlednout!) primarka rika: vy zavislaci nejste bez te flasky kompletni a budete neustale hledat nejakou nahradu za flasku. Je to neco jako s papinakem. Vedome si clovek rika, ze zije tak nejak normalni strizlivy zivot se vsechmi problemy, co prinasi kdekomu. A na pozadi se to vari, doutna. Je to nebezpecne. K tomu me napada otazka: a byl jsem nekompletni uz pred zavislosti na nikotinu a alkoholu a dalsich latkach? Byla, je zavislost na cemkoli jako zkratka k "byt kompletni"?
Muze "byt kompletni" znamenat, byt smireny, prijimat zivot, jak je a tim byt spokojeny a naplneny?
Kde se bere to "na max" jinak je to o nicem? = jedno pivo je nuda, dve malo, tri dobry, 10 lepsi! Neni zadna stopka pred ukojenim zavislosti, potreby.
Je to fakt zajimavy .. )
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 02/11/2022 22:06 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64625
Re: Zveličuju problém? Před 1 rok, 5 měsíce  
Film jsem viděla cetla jsem mraky materiálu. Teď jsem koukala na film Abstinent. Mě přijde, že se bojíte sebe. Taky strasny nátlak okolí. Je to všude na každém rohu, v tv všude a bohužel alkohol je tak strašně akceptovány a bere se za pojem normality. Jak říkal.manzel proč nemohu být normální a dát si s tebou vino.Stale se mě na to ptal. Proč nemohu po práci si dát pivo. Jasně, že přichází ataky. A je obdivuhodné je zvládnout.Kdyz vidím jak teď funguje lecebna je úplně na stejné bazy jako má práce pastak. Studuji teď Ujak. A řešíme zda je správně bodovat nebo zda najít jiný systém. Už několik let se jede v řádu. Ale chytřejší člověk se začne v zařízení chovat účelové. Vyleze ven a co teď. Jel jsem podle řadu a teď. Jak ho mám vytvořit? Nejde venku žít v úplném řadu. Pracuji v Pastaku 5 let. Za 5nlet se nepodařilo napravit jediné dítě. Tak teď mi běhá myšlenka je to stejné i tak. Rozebereme je do hloubky najdeš problém co ke špatně. Tak i u Vas se najde proč to vše začalo, ale dá se to uzdravit. Jasně, že se člověk propije k alkoholismu není to že dne na den, ale v hloubce je tam vždy nějaký důvod a většinou z dětství
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64626
Re: Zveličuju problém? Před 1 rok, 5 měsíce  
Ted čtu knihu od Gabora Matého, V říši hladových duchů, Blízká setkání se závislostí. Vysvětluje v ní, že zavislí lidé mají jiný mozek. V dětství se jim nevytvořili potřebné okruhy, protože nedostali to co zrovna potřebovali. Může se jednat už o miminko. K léčbě závislosti je potřeba toto pochopit a začít tam. Jsem zatím v půlce knihy, tak jsem zvědavá.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64627
Re: Zveličuju problém? Před 1 rok, 5 měsíce  
Super, děkuji za doporučení. Ještě dnes se zastavím do knihovny zda ji tam mají. Tohle je přesně co jsem myslela.
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66124
Re: Zveličuju problém? Před 6 měsíce  
Antabus bez předpisu - euhealth24.com/cs/drug/antabuse
Tohle funguje jen u lidí, co přestat chtějí. Je to taková berlička, která funguje stylem - nechci pít tak nepiju - přijde myšlenka se napít - berlička Antabus mi připomene, že pít nemám.
ogorbunkeee
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...7891011121314
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter