Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Máma alkoholička a časté "nemoci"
#65887
Re: Máma alkoholička a časté "nemoci" Před 9 měsíce, 2 týdnů  
To chápu. jestli je to její byt, tak se možná poradit s někym, kdo rozumí právu, co by se dalo dělat. Přesně tak, nemůžeš furt ze svojí práce kuli ní. Prostě tohle už je její osud. Je to smutný. Asi se opije, protože vydržet sám se sebou v jejím případě bude dneska hrůza.....
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65888
Re: Máma alkoholička a časté "nemoci" Před 9 měsíce, 2 týdnů  
Já bych třeba hrozně chtěla od nějakého abstinujícího alkoholika vysvětlit, jak je možný, že se ty lidi nestydí. Máma vždycky dbala na to, aby nás nedejbože nějaká sousedka někde nepomluvila a teď jí odvezou s víc jak třema promilema a cajk. Teď nám psala, že se teda omlouvá, ale že měla jen dva panáky. Ještě z nás bude dělat dementy....
Monika
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65893
Re: Máma alkoholička a časté "nemoci" Před 9 měsíce, 2 týdnů  
Ona se stydí, proto lže. Každej se stydí. A přepíjíš to dál, aby to přešlo....ABys zas byl mimo a necítil tu vinu....
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65896
Re: Máma alkoholička a časté "nemoci" Před 9 měsíce, 2 týdnů  
No, tak to je super. Takže nekonečný příběh. Ona i teď řekne, že to hrozně podělala a jak je blbá, ale zároveň nám řekne, že nechápe, proč jí vezli na záchytku, že jí nic nebylo a že to bylo tím, že dvě noci nespala, měla prášky a pak si jen dala dva panáky....Žádná sebereflexe. A léčit se nepůjde, musí prý hledat práci. A na AA taky chodit nebude, to je prý k ničemu. Prostě marný... Ta bezmoc a zoufalství po celý rodině, strach o ní. To její pití snad řešíme víc my než ona...
Monika
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65899
Re: Máma alkoholička a časté "nemoci" Před 9 měsíce, 1 týden  
Ahoj Moniko, zajímalo by mě, jestli tvoje matka je finančně zodpovědná? Já mám zase sestru alkoholičku. A stejně jako ty jsem spoluzávislá. Vím o závislosti na alkoholu celkem hodně. Viděla jsem nespočet dokumentů na toto téma hlavně v angličtině, přečetla jsem tři knihy, mám pročtěné toto fórum a sleduji youtube kanál JAS - Abstinenti Jablonec. Moje sestra v tom lítá už 10 let. Je štrašné se dívat na tu pomalou zkázu v přímém přenosu. Ostatní rodinní příslušníci mi pomohou, jen když si řeknu o konkrétní věc jako třeba, aby přijeli a přemlouvali ji se mnou k nástupu do léčebny, což je pochopitelné. A vždy u toho musím být. Otec - těžký alkoholik už umřel, ale posledních 15 let života žil na ulici a to je asi hlavní důvod, proč stále sestře pomáhám, protože tu noční můru nechci prožívat znovu. Matka je v domově důchodců a už nefunguje, spíše je zaměřená sama na sebe. Před 10 lety byla sestra velice atraktivní drobná usměvavá blondýnka a dnes je to otylá opuchlá troska se zanedbanou hygienou a to jí je 42 let. Byla 3x v léčebně a vždy při propuštění se při první příležitosti opila do němoty. Běžně mi nadýcha 4 promile (domácí alkoholmetr více nenaměří). I při této opilosti celkem slušně odpovídá na otázky a je schopná chůze. V léčebně říkají, že je to u sestry plně rozvinutý alkoholismus. Má celou řadu zdravotních problémů: rakovinu prsu, onemocnění jater, kognitivní potíže, které ustoupí při abstinenci v léčebně, jinak by to prý byla střední demence, kožní problémy, břicho jak v 9 měsíci. Já mám obavu, jestli nemá vodu na břiše, ale ona se doktorům vyhýbá a já mám teď dvě malé děti a je nad mé síly s ní chodit po doktorech jako jsem to dělala dříve. V jejím bytě je momentálně nájemnice, protože potřebovala peníze, když byla v léčebně. Mimochodem také kouří 2 krabičky denně a ikdyž jsem ji koupila IQOSky, tak sama si koupí vždy cigarety. Teď naposledy bydlela na ubytovně, kterou jsem platila z jejího nájmu, peníze šly přese mě, protože ona vše hned utratí. Paradoxně stále pracuje jako noční recepční za 17.000,- čistého bez smlouvy k tomu má invalidní důchod - 3ku na hlavu 5.500,- a v rámci důchodu za ní platí zdravotní pojištění. Přitom má bakalářský titul a mluví plynně anglicky. Samozdřejmě, že vše propije. V ubytovně, která běžně toleruje závislé lidi, tak dostala výpověď hned druhý den. Uprosily jsme je, aby jí nechali bydlet, ale chodily na ní samé stížnosti. Spí v posteli v botech, má velký nepořádek v pokoji. Předevčírem mi volali, že jim to tam celé pokálela a až se vyspí z opice ať se okamžitě odstěhuje. Je zase totálně rozpitá a to je 3 měsíce z léčebny. Nakonec je přemluvila, aby mohla zůstat do konce měsíce do kdy to má placené. Pak si ji vezmu k sobě na 2 týdny. Sestry psychiatr mi pro ni předepsal Selicro na potlačení bažení a kontrolované pití, ale stojí to 4100,- na 2 týdny užívání (28 tablet), takže ikdyž to bude úžasný, tak to není dlouhodobé řešení. Snad nám to pomůže překonat, ty dva týdny, co bude u mě bydlet. Poté je nahlášená do léčebny, bude to její 4 pobyt. Samozdřejmě ji to oznámím v den nástupu, když odmítne, tak jí předám peníze z nájmu a zařiď se sama. Vždy když jsem jí řekla o léčebně dopředu, tak buď rezolutně odmítla a nebo si to 3x rozmyslela. Ona si myslí, že ji za ty dva týdny povezu do jiné ubytovny. Možná to ráno přijede i její bývalý životní partner, aby mi pomohl ji přemluvit. Na druhou stranu vždy když jsem ji dokopala do léčebny, tak nikdy nedala reverz, ale také říkali, že není ochotna na sobě pracovat. Držte mi palce ať to klapne. Děkuji všem, kdo to dočetl až sem. Mám to místo Alnon.
Ms_Praha
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65901
Re: Máma alkoholička a časté "nemoci" Před 9 měsíce, 1 týden  
Ahoj Moni. Nezbývá mi,než souhlasit s Rachel a Libuš. Opravdu se mamce nezavděčíš ani nepomůžeš ,kdyz na ni budeš hodná. Možná je i na místě dát ultimátum:pokud nepůjde na léčení (V tomto případě to jinak nepujde), ztratí své blízké a tebe a stát si za tim.Proste ji nastavit zrcadlo a ať čelí intervenci.Nemůžeš okolo ní stále chodit po špičkách.
Elffia
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65902
Re: Máma alkoholička a časté "nemoci" Před 9 měsíce, 1 týden  
Ahoj, já vím, že jí musím nechat. Ale je to hrozný Ultimátum dostala, já s ní hodně omezila kontakt na nejnutnější komunikaci, ale v tuhle chvíli jí to je asi celkem jedno. Ostatní členové rodiny jí sice mají plný zuby, ale nikdy na ní níjak razantnější nebudou. Teda její sourozenci ano, ale taky jí neodstřihnou. Takže maminka teď vybrala poslední spoření, co měla, sedí doma a údajně hledá práci. Což mi přijde ovšem zbytečný, když pije denně a stejně jí zase vyrazí. Ale odvykačka je prý k ničemu, AA taky, na ambulantní léčbu nemá čas a ty 3,5 promile byly jen ze dvou panáků, takže na záchytku jí odvezli ti zlí policajti, ona za nic nemohla- byla v pohodě. Jsem fakt vyřízená. Jasně, že mám vztek. Nijak jí nepomáhá, nechci snad už ani nic vědět, nejradši bych jí dala pár facek. Ale je to máma a fakt se děsím budoucnosti. Jestli prochlastá i byt...A přijde jí to v pořádku. Totálně mi to hlava nebere...
Monika
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65903
Re: Máma alkoholička a časté "nemoci" Před 9 měsíce, 1 týden  
Ahoj, no, máma pracovala v bance a pojišťovně hodně let, takže normálně bych řekla, že ano, je finančně zodpovědná. Bohužel to trochu nekoresponduje s tím, jak se chová teď. Bez práce, bez úspor, vybrala penzijko a mluví o tom, že si musí vzít půjčku. Že sice neví, z čeho jí bude platit, ale potřebuje peníze. Včera si nechala opravit auto a koupila si nový šaty. A já jen stojí s otevřenou pusou. Tvoje situace mě taky moc mrzí, věř mi, že přesně vím, jak se cítíš. Držím moc palce, aby léčebna konečně klapla a sestra chtěla přestat pít. To moje máma nikdy přestat nechtěla a netajila se tím ani na odvykačce.
Monika
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65904
Re: Máma alkoholička a časté "nemoci" Před 9 měsíce, 1 týden  
Já mám velice v živé paměti,když mě před půl rokem navštívila celá rodina a tím,jak mě mají rádi,co všechno je trápí kvůli mě,jak jsem se změnila....prostě mi to všechno řekli,byli tam všichni,kterým na mě záleží a řekli,že mám za dva dny nástup do Dobřan nejprve na detox,abych byla pod kontrolou,protože věděli, že jsem na normální oddělení nedokázala přijet s nulou a abych byla pod kontrolou,kdybych měla delirko apod... Věděla jsem,že pokud nepojedu,ztratim je,protože už by jim to nezvratně ublížilo A jasně,že se mi tam sakra nechtělo!!!
V léčebně jsem byla od 26.1 do 6.6
a jsem jim neskutečně vděčná!Je mi 36,mám zpátky jejich důvěru,svou krásu,život,zdraví..
je toho spousta a jsem silnější,než kdy dřív.
Elffia
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65906
Re: Máma alkoholička a časté Před 9 měsíce, 1 týden  
Elffia napsal:
Já mám velice v živé paměti,když mě před půl rokem navštívila celá rodina a tím,jak mě mají rádi,co všechno je trápí kvůli mě,jak jsem se změnila....prostě mi to všechno řekli,byli tam všichni,kterým na mě záleží a řekli,že mám za dva dny nástup do Dobřan nejprve na detox,abych byla pod kontrolou,protože věděli, že jsem na normální oddělení nedokázala přijet s nulou a abych byla pod kontrolou,kdybych měla delirko apod... Věděla jsem,že pokud nepojedu,ztratim je,protože už by jim to nezvratně ublížilo A jasně,že se mi tam sakra nechtělo!!!
V léčebně jsem byla od 26.1 do 6.6
a jsem jim neskutečně vděčná!Je mi 36,mám zpátky jejich důvěru,svou krásu,život,zdraví..
je toho spousta a jsem silnější,než kdy dřív.


Tohle mě zajímá. Takže na detoxu je nějaká tolerance promile v krvi. Kolik to je? Já vždy myslela, že se musí nastupovat s 0. Sestra šla vždy přes detox. A já ji měla vždy den předtím zamknutou v pokoji a bála se, že tam dostane epileptický záchvat. Záchvat naštěstí neměla, ale když je hodně rozpitá, tak má halucinace, řve v noci na celý barák a přitom je sama a hodně si povídá pro sebe a taky máchá divně rukama až to vypadá jako nějaký tik. Popravdě bojím se jí. Je nepředvídatelná. Budu se na noc zamykat s dětmi v pokoji. Ona má teď předepsané antidepresiva a antipsychotika Abilify, Velaxin, Buronil na spaní, a teď nově Selincro na bažení. Vždy když je zase sama vše vysadí a pije první ligu. Mě to přijde jako by alkoholici zaprodali duši dáblu.
Ms_Praha
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter