Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Máma alkoholička a časté "nemoci"
#65907
Re: Máma alkoholička a časté Před 9 měsíce, 1 týden  
Nebyl to přímo detox,že by na oddělení 29 byly jen alkoholičky. Bylo to uzavřené oddělení,kde byly i schyzofreničky,sebevražedkyně apod.,jde to vše najít na stránkách
PNDobrany. Byla jsem tam 12 dní,to je individuální.Melo by se tam mít pod 2.5 promile,ale i jedna holčina tam přišla s 5.7promile.(Byla pak se mnou na 26,ale opila se,tak ji vyhodili)
Je to takové přestupní oddělení, kde jsem byla pod lékařským dozorem,moc ti toho tam nenechají,aby sis něco neudělala atd.
Popravdě to pro mě bylo lepší a bezpečnější,než jít rovnou na režimové odd.Měla jsem tam čas se na vše připravit,i mě dávali diazepamy,což je milosrdný. Jak to funguje jinde ale nevím.Mě se tam docela líbilo.
Elffia
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65908
Re: Máma alkoholička a časté "nemoci" Před 9 měsíce, 1 týden  
A ta voda v břiše je dost nebezpečná. Loni na přelomu srpna a září mi vytahovali 2.5 litru.Bricho mi narostlo neskutečně rychle a bez zásahu jde o život.Na to bacha!!!
Elffia
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65909
Re: Máma alkoholička a časté Před 9 měsíce, 1 týden  
Monika napsal:
Ahoj, no, máma pracovala v bance a pojišťovně hodně let, takže normálně bych řekla, že ano, je finančně zodpovědná. Bohužel to trochu nekoresponduje s tím, jak se chová teď. Bez práce, bez úspor, vybrala penzijko a mluví o tom, že si musí vzít půjčku. Že sice neví, z čeho jí bude platit, ale potřebuje peníze. Včera si nechala opravit auto a koupila si nový šaty. A já jen stojí s otevřenou pusou. Tvoje situace mě taky moc mrzí, věř mi, že přesně vím, jak se cítíš. Držím moc palce, aby léčebna konečně klapla a sestra chtěla přestat pít. To moje máma nikdy přestat nechtěla a netajila se tím ani na odvykačce.

Moniko, měla bys přemluvit matku ať přepíše byt na tebe a tvé sourozence a jí tam zřiďte věcné břemeno. V rámci rodiny se neplatí daň z převodu nemovitosti. Jen 3.000,- za darovací smlouvu právníkovi a 1.000,- poplatek za vklad do katastru nemovitostí. Řekněte jí, že ji budete platit poplatky za byt a ona se nebude muset starat a vždy bude mít jistotu střechy nad hlavou.

Sestra začala denně pít před 10 lety v 30 letech. Předtím pila jen výkendově, ikdyž vždy jí chyběla záklopka. Před 5 lety se zaúvěrovala za necelé 2 roky 460.000,-. Začalo to jedním úvěrem 100.000,- prý je to jen 2.500,- měsíčně. V té době chodila ještě do práce na plný úvazek a také nemá děti ani hypotéku. Samozdřejmě, že přišla o práci a v tu dobu hrozilo, že ji exekutoři vemou byt. Domluvily jsme se, že nejnutnější dluhy zaplatím, převedeme byt na mě a sestře tam zřídíme věcné břemeno, kdybychom to tak neudělaly dnes by byt už neměla. Bohužel finančně je velice nezodpovědná, co si vydělá to propije a pak na důležité věci jako náklady na léky atd. už nemá peníze, to musím vždy platit já.

Já si nedělám naději, že by sestra v léčebně přestala pít. Vždy si to tam jde vyčekat a hned při první příležitosti se sleje jako doga. V každém případě pro mě jsou to úžasné 3 měsíce bez starostí.
Ms_Praha
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 24/07/2023 23:11 Provedl: Ms_Praha.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65910
Re: Máma alkoholička a časté Před 9 měsíce, 1 týden  
Elffia napsal:
A ta voda v břiše je dost nebezpečná. Loni na přelomu srpna a září mi vytahovali 2.5 litru.Bricho mi narostlo neskutečně rychle a bez zásahu jde o život.Na to bacha!!!

Tak já ti nevim. Ona to velké břicho má už aspoň rok. Asi je tedy tlustá. Ona se taky hodně přejídá a kouří 2 krabičky denně. Je to smutný pohled. A jak si zjistila, že si měla vodu na břiše? Jak ses cítila? Jak velké břicho si měla, když to porovnáš s měsícem těhotenství? (Obrázky jsou na internetu.) Ona je silná obecně od té doby, co pije, ale břicho má tedy jako v 9 měsíci.
Ms_Praha
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65911
Re: Máma alkoholička a časté Před 9 měsíce, 1 týden  
Elffia napsal:
Já mám velice v živé paměti,když mě před půl rokem navštívila celá rodina a tím,jak mě mají rádi,co všechno je trápí kvůli mě,jak jsem se změnila....prostě mi to všechno řekli,byli tam všichni,kterým na mě záleží a řekli,že mám za dva dny nástup do Dobřan nejprve na detox,abych byla pod kontrolou,protože věděli, že jsem na normální oddělení nedokázala přijet s nulou a abych byla pod kontrolou,kdybych měla delirko apod... Věděla jsem,že pokud nepojedu,ztratim je,protože už by jim to nezvratně ublížilo A jasně,že se mi tam sakra nechtělo!!!
V léčebně jsem byla od 26.1 do 6.6
a jsem jim neskutečně vděčná!Je mi 36,mám zpátky jejich důvěru,svou krásu,život,zdraví..
je toho spousta a jsem silnější,než kdy dřív.


Elffie, zajímalo by mě, které fráze při té rodinné intervenci na tebe zabíraly nejvíce. Které fráze tě přesvědčily nastoupit do léčebny?
Ms_Praha
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65912
Re: Máma alkoholička a časté Před 9 měsíce, 1 týden  
Já jsem v té době měla něco kolem 50kg a břicho do velikosti cca 7.měsíce těhotenství mi vyrostlo tak za osm týdnů.Obrovsky mi netekly i nohy,měla jsem problémy s chůzí...hrůza.
Rodinu to začlo děsit a me taky,tak mě dovezli na vyšetření a punkce byla nutná. Během dvou tydnu mě v nemocnici dali dohromady,ale vykřicník jsem od nich měla jasný. Úplná abstinence,jinak do 5ti let amen.
Vydržela jsem to 2mesice a pak jsem se pomalu zase vesele rozpila.
Elffia
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65913
Re: Máma alkoholička a časté Před 9 měsíce, 1 týden  
Na mě zabiraly asi ty hezké, ale rázně podané věty.
Nejsme u nás v rodině zvyklý vyjadřovat city, takže když na mě mluvili všichni,že mě mají rádi a už se nemůžou dívat ma to,jak se tak skvělá,krásná,mladá....ničí, začlo mi říkat,co všechno umím a nedělám kvůli pití a hlavně jsem z jejich jasného plánu pochopila,že pokud budu s léčbou souhlasit,budu mít jejich naprostou podporu,stoupnu u nich,budou na mě pyšní...a aniž by to rekli jsem zaroven vedela,ze pokud ne,přijdu o všechno.
Elffia
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65914
Re: Máma alkoholička a časté Před 9 měsíce, 1 týden  
Ahoj, no budeme muset ten byt pořešit, ale myslím, že na to nepřistoupí. Nechce mi dát ani kocoura, kterýho je mi strašně líto, že tam s ní musí být. Ikdyž žrádlo v miskách vždycky má, stejně je to chudinka Je to v pytli. Strašně mi máma chybí. Dala bych ledvinu za to, aby zas byla jako dřív. A rve mi srdce vědomí, že pro ní nejsme tak důležití, aby se toho zatracenýho chlastu vzdala...
Monika
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65915
Re: Máma alkoholička a časté Před 9 měsíce, 1 týden  
No, kéž by tohle na mámu zabralo taky. Zkoušeli jsme to několikrát. Marný... Odkejve, v tom lepším případě, a druhý den jsme tam, kde jsme byli. Je to těžký, když jí nedochází, co dělá a má za to, že se vlastně nic neděje a my přeháníme. Vždyť přece všichni pijou a ona měla taaak těžkej život. Což je další výmysl, kterýmu sama věří. Asi aby si to pití obhájila. Je to strašná bezmoc a já o ní tak moc nechci přijít... Nikomu bych tohle nepřála zažít
Monika
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65921
Re: Máma alkoholička a časté Před 9 měsíce  
Tohle je opravdu bezmoc. Je jasne,ze automaticky a z lásky ti to nedá a nenecháš ji v tom samotnou a je taky jasne,že není vůbec snadné si to v sobě obrátit, pokud se nepůjde ihned léčit , ale je to to jediné,co ještě může zabrat a neustoupit z toho.
Pokud v sobě má ještě trochu přirozených citů a zbytek selského rozumu,musi ji to dojit.
Pokud ne,upije se k smrti. Bez tve "pomoci"=kdyz rekneš rázné NE,nebudu tě v tom podporovat a starat se o tebe - to může být rychlé a ošklivě nedůstojné, nebo s tvou "pomocí"=kdy bude mít tvou podporu v pití a dál bude zneužívat tvé pro ni v tom případně nepodstatné lásky.
Je to pro tebe rozhodně příšerná situace a moc Ti držím palce.
Elffia
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter