Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Manžel moc pije
#7975
Re: Manžel moc pije Před 12 rok, 2 měsíce  
Děkuji, promluvy už probíhaly mockrát, k ničemu to nevede, vždy to dopadne stejně ať už po kratším či delším čase. Je schopen nepít delší čas - tzn. týden, 14 dní, nebo když je nemocný a bere léky. Ale jen to pomine opět začne. Není to pravidelné, ale časté. Do hospody chodí minimálně, skoro ne, ale napije se doma. O víkenku rád vaří, blbne s dětmi a večer to takhle zkazí, tak nevím, jestli je to normální nebo ne. Nikdy mě neuhodil ani děti ne. Ale je dost uzavřený a jen tak se s ním nedá mluvit,když on nechce.
Jája

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7976
Re: Manžel moc pije Před 12 rok, 2 měsíce  
Jájo,Dnešní doba je hodně hektická.Málo lidí umí opravdově žít.Alkohol uklidní,dá pocit relaxace,dodá sebedůvěru a sebevědomí a navozuje pocit štěstí a bezstarostnosti-toto je ovšem umělé založené na chemii.Pokud člověk objeví,že mu to nahrazuje něco,co nemá,či neumí začne tomu podléhat a chce to dál a dál.Začne zvyšovat dávky,zkracivat intervaly mezi pitím a sám se v podstatě chytí do pasti.Přitom všechno,co alkohol dává a poskytuje lze dosáhnout bez něj.Jak ráda bych tě potěšila,stejně jako spoustu dalších lidí,kteří mají podobné problémy.Ale realita je tvrdá a jakákoliv závislostje horší než mor.Pro tebe je důležité nezůstat v tom sama.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7977
Re: Manžel moc pije Před 12 rok, 2 měsíce  
Moc dobře vím, že jde vše řešit bez alkoholu, sama jsem abstinent.Připiji si jen příležitostně a to ještě když je to nevhodné odmítnout. Jsem v tom sama s dětmi,které mě drží nad vodou.Bydlíme s jeho rodiči,nemáme moc dobrý vztah. S mými rodiči si rozumíme v pohodě, ale zatěžovat je s tím problémem nechci.Je to jako začarovaný kruh.Snaží se mi naznačit, že bych měla cvičit,mám sedavé zaměstnání,ale nejak mi na to nezbývá čas nebo se mi prostě nechce, nevím, jestli to dělá proto, že necvičím nebo jestli už máme problém. Dokonce mi koupil i fajn stroj na cvičení.Ale nějak mi to nejde. Když nepije, sežrala bych ho láskou, ale napitého ho nějak nesnesu.
Jája

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7978
Re: Manžel moc pije Před 12 rok, 2 měsíce  
Rozumím ti.A co tak navrhnout kompromis?Začneš cvičit-uděláš něci zdravého pro sebe,budeš se mu více věnovat a on omezí svoje pití?Možná to dělá z trucu-oíšeš,že se utrhuje na tebe před dětmi-zatím to znamená,že na děti ne?Chápu to dobře?
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7979
Re: Manžel moc pije Před 12 rok, 2 měsíce  
Zkusím to, ten kompromis. Na děti občas houkne taky, ale jen když zlobí nebo zrovna nedělají to co mají. Ale opilého už ho bohužel viděly několikrát.
Jája

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7980
Re: Manžel moc pije Před 12 rok, 2 měsíce  
Držím palce.Víš,můj partner na následky pití umřel.mám s ním 2 děti-už 21 a 18let.Žila jsem s ním 17let a začala pít taky.znám to z obou břehů.mám 2 sestry obě měly muže co začali pít.ta nejstarší je vdovou-ho opilého srazil vlak,ta druhá se včas rozvedla.Náš táta byl také alkoholik-byl na léčení,nepil každý den,ale nárazově a v tahu,přestal pít pár let před srtí ze zdrav.důvodů.Něco pravdy na tom je,že děti z alkoholické rodiny dokážou podcenit celé nebezpečí
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7981
Re: Manžel moc pije Před 12 rok, 2 měsíce  
Tak to je mi moc líto,že jste měla takovou smůlu v životě. Já jsem jedináček, bráška zemřel jako 14ti denní miminko,i kdyby přežil,byl by postižený.Svoje děti se snažím poučit už od mala, že je alkohol škodlivý a že by se pít nemělo, asi si to ještě neuvědomují, že je opilý,když ho vidí a je opilý. Mluví s nima pořád stejně.Děkuji Vám moc za rady, je mi o něco líp, když si můžu s někým o tom popovídat a nemám výčitky, že se bude trápit proto, že se trápím já. Tak se nezlobte,že jsem to na Vás tak všechno vyklopila, ale prostě jsem to ze sebe dostala a je mi líp, ted hlavně, aby zabral ten kompromis.
Jája

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7982
Re: Manžel moc pije Před 12 rok, 2 měsíce  
Zkusit se má všechno!Držím palce!A klidný spánek.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7983
Re: Manžel moc pije Před 12 rok, 2 měsíce  
Děkuji,Vám taky a třeba brzy nashledanou u veselejšího tématu
Jája

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7984
Re: Manžel moc pije Před 12 rok, 2 měsíce  
Ono je to tak všechny děti se učí vším(bohužel) sem spadá i osobní příklad obou rodičů
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter