Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci?
#7255
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Ivo, hned jak vystřízliví, zeptej se ho, jestli si pořád myslí, že je normální nechodit na WC, a že se chová normálně.Tohle přeci Tvůj syn nemusí za pár měsíců vidět, děsit se.Přítel problém má, výmluvy patří k alkoholismu, jsme lháři, herci, když pijeme, omluvu pro sebe najdeme okamžitě.Jen výjimečně se někdo zbaví této nemoci sám, s přítelem vážně , klidně promluv, až bude střízlivý.Odejdi, když nebude chtít se svou nemocí něco dělat, bude jen horší.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7262
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
dobry den,mam stejny problem z pritelem jsme spolu 2 roky a je taky alkoholik nikdy si to nepripusti.zkousela sem snad vsechno!dnes opet prisel z prace opily vcera si musel dat aspon 2 panaky slivovice zitra ma firemni vecirek a mam strach v jakym stavu prijde domu!pokazdy kdyz mam odpol. chodim z hruzou domu a jen se modlim at spi.nic na nej neplati kolikrat sem snim otom mluvila za strizliva ze me to vadi ze se ho bojim kdyz pije je agresivni omlouva se mi chvili je klid a pak to udela zas a zas!i kdyz sem musela v praci lhat od ceho mam pod okem monokl nebo natekly a fialovy nos jak mi dal pesti.druhy den mi div nevynadal ze sem mu musela rict neco blbyho jinak by to neudelal,sem uz ze vseho unavena nemam silu mu nic rikat mluvit snim.ted zrovna spi aja sem rada
sarka
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7264
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
To je mi líto. Můj přítel mi naštěstí nikdy nic neudělal, jen mě jednou poslal do ..... Doufám, že si uvědomil, že jeho pití je škodlivé a narušuje náš vztah. Položila jsem mu nůž na krk, bud bude abstinovat nebo je konec. Jsme spolu od mých 7 let, ale jsem pořád mladá (23 let) na to, abych se starala o alkoholika, vlastně nikdo by neměl... Nabídla jsem mu pomocnou ruku. Pokud bude chtít, budu ho podporovat, pokud ne, nechám ho jít... Doporučuji Ti udělat to samé, především, jestli na Tebe vztáhnul ruku. Přece si nenecháš ubližovat psychicky a navíc i fyzicky. Starej se především sama o sebe! Přeji hodně štěstí!
Nela
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7265
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Zdravím a radši bych při lepší příležitosti.
Milá Šárko, pokud na tebe přítel vztáhl ruku, udělá to zase a ty se koukej sebrat a odejít nebo ho vyhodit. Určitě najdeš kamaráda nebo známého, který ti event. pomůže vyměnit zámek. Nikdo nemá právo tě uhodit, to si pamatuj a jednej podle toho. První krok je svým známým, kamarádům říci pravdu, že ty monokly a jiná zranění nemáš proto, že jsi nešikovná, ale že tě přítel uhodil. Najdeš sílu, podpoří tě okolí a situaci zvládneš. Mám kamarádku, která řešila podobný problém, takže trochu vím, jak ti asi je.
Vyřeš to co nejdřív, v tomhle vztahu nemá cenu pokračovat, máš na víc, jsi rozumná, inteligentní bytost, tak s tím koukej něco udělat:-). Držím ti pěsti, zvládneš to.
Iva
Iva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7266
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Děkuji za radu, rozhovor nebo spíše můj monolog na téma "alkohol je spása lidstva" již proběhl, zvládla jsem při něm zabalit mu věci a následně nastavila nová pravidla. Pokud chce situaci řešit, jsem tady jako pomocná ruka a věci si může uklidit zpátky. Pokud ne, má možnost se vrátit k rodičům a příště se omlouvat mamince, zabaleno již má. Hodinu se mnou nepromluvil, pak přišel, jestli si věci může uklidit zpět, s pitím končí. Do vánoc se alkoholu nedotkne, pokud ano, vše ruším a končím. Pokud vydrží, odměna jej nemine. Další etapa bez alkoholu bude prodloužena o týden, takže celý měsíc. Jsem rozhodnutá šetřit peníze, které běžně prolil hrdlem a tu hotovost mu po každém úspěšném období věnovat na cokoliv, co bude chtít, kromě alkoholu. Nevím, jestli to zvládne, nevím, jestli je to cesta a řešení celé věci správné, jen mu chci prostě pomoct, protože vím, že bez alkoholu je to fajn člověk a úžasnej táta. Tiše doufám, že se ukáže jako chlap a zvládne to.
Iva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7267
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Ivo, včera jsi divně slavila svůj svátek, viď?Dodatečně Ti přeji sílu vydržet, neustoupit, a aby vám to vyšlo.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7271
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Jéje, díky . Já díky těmto starostem úplně zapomněla, ale nevadí, oslavím to jindy a jak se patří. Třeba o vánocích jako přítelovo první vítězství v dlouhé válce s alkoholem nepřítelem. Snad to dopadne a bude důvod k radosti, ani nevíš, jak bych si to přála.
Iva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7272
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Já bych Vám to taky přála, a sobě taky, mám radost, když se dozvím, že někdo zvládá život s alkoholem, dokáže přestat pít.stejně by měl zkusit ty AA, je to způsob doléčování, naučí se překonávat krize, které jistě přijdou.Neříkat si, "už nikdy" , ale říct si "dnes to vydržím", což je lehčí...a takové podobné rady na AA najde..
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7959
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 3 měsíce  
Dobry den, jak se zda, mam podobny problem. Muj pritel, musim podotknout, ze za normalnich okolnosti, bajecny chlap, ma problem, tedy, on si mysli, ze ne, ze ma vse pod kontrolou, jak taky jinak. Neni tipem, co by pil denne, vetsinou je to tak jednou do mesice, ale to zase stoji za to. Zvlastni je, ze pivo a vino nejsou problem, ale, jakmile se dotkne tvrdeho alkoholu, je zle. Stava se z neho uplne jiny clovek, co nevidi, neslysi, zajima ho pouze piti, jedineho jeho plus je, jestli se to tak da rict, ze ve sve opilosti neni agresivni. Za vecer, ci noc, vypit az 3 lahve tvrdeho, pak je 2 dny zcela nepouzitelny. Snazim se ho premluvit k nejakemu reseni teto situace, ale asi, pokud nechce on, je moje snazeni zcela marne. Hlavni problem je asi v tom, ze si po takoveto akci nic nepamatuje. Muzete podotknout, ze ho mam pustit k vode, ale je jednoduche to rict, ale uz tezke to udelat....
Eliška
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7960
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 3 měsíce  
Jano-máte pravdu,že jednodužší je říct odejdi než uskutečnit.Stejné to má i člověk s problémovým pitím.Jednodužší je slíbit než nadobro přestat.Můžete se pokus vzbudit v něm zájem aspon´o tyto a podobné stránky-kde nikdo nic neskrává,na nic si nehraje-tudíž jsou reálnou a autentickou zkušeností z životní zkušeností mnoha lidí.Můžete mu nabídnout aby se pokus navštívit spol.AA.Můžete snít sny o tom přestal pít.Můžete s nám zůstat nebo se rozejít.OVŠEM ROZHODNOUT SE MUSÍ JEN O SÁM.Každý člověk ,který trpí závislostí je tvrdohlavý,umíněný,uznává jen svoji pravdu.Toto jsou jen základní zvýrazněné rysy.Ovšem velice podstatné už v tom,ŽE BRÁNÍ TAKOVÉMU ČLOVĚKU VIDĚT A PŘIJMOUT PRAVDU!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter