Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...10111213141516...19
Dolů
Téma: Matka alkoholička
#2705
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 4 měsíce  
No, já dostala seznam věcí, cvičební úbor, tepláky, trička, tenisky....příbor, hrníček na čaj, své léky, prostě věcí hodně,ale naši mně to nemohli dovážet každý týden.Nebojte se holky, jde to tam zvládnout, a mamka bude najednou poznávat, co má za nemoc, jak může ještě dopadnout hůř....hlavně, aby vydržela.Určitě by měla mít velký sešit, tužku, bude psát deník.Je to moc důležitý a velký krok, pro Vás jistě.Myslím na Vás, vzpomínám, jak mně bylo těžko, jak jsem se bála.....už je to víc než 6 let.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2784
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 3 měsíce  
Verčo, myslím moc na Vás, jak to vypadá s maminkou, nastoupí do té léčebny.Moc bych Vám to přála,moc pěkně se o ni staráte.Tak snad to bude dobré.
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2788
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 3 měsíce  
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak pomoci mé mamce. Alkohol pije tajně, vypije v "dobrý" den půl lahve, ve "špatný" den lahev. Jelikož jsem kvůli zdravotnímu problému už 3 měsíce doma, tak jsem to samozřejmě zpozorovala. Její přítel, který s námi bydlí, o tom ale myslím neví. Mamka je mistr ve schovávání své opilosti, maximálně má dobrou náladu. Mám to příteli říct? A jak jí pomoct? Děkuju!
Veronika
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2789
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 3 měsíce  
Veroniko, určitě si promluv s mamkou, pak s přítelem.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2793
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 3 měsíce  
Dobrý večer všem,
tak mám jednu dobrou zprávu, mamka dnes nastoupila na léčení. Dnes jsme ji tam odvezly se sestrou. Bylo to hodně nervově náročné a jsem z toho úplně vyčerpaná...Myslela jsem, že když se zavřou dveře léčebny, tak se mi alespoň malinko uleví, ale je to naopak, jsem nervózní z toho, jak to tam zvládne, jak to bude probíhat, dnes padly slzičky...pořád myslím na to, co se tam děje...ale zároveň vím, že je to to nejlepší v tuto chvíli, co mohlo nastat. Doufám, že to vydrží a nevzdá, boj teprve začíná...Ještě jednou všem moc děkuju za rady a podporu, moc si toho vážím. Budu informovat, jak to vše probíhá. Hezký večer.

Veru, čím dřív to začnete řešit a nebudete zavírat oči a tvářit se, jako že je vše OK, tím lépe..
Verča

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2794
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 3 měsíce  
Verčo, klídek, nikdo jí tam neukousne, jenom pomůže!Napiš jí dopis, jak jí máš ráda, jak si toho jejího kroku vážíš, hlavně, že jí věříš...dá jí to sílu.Kéž by tam vydržela, myslím si, že vydrží, nevím proč, mám takový tušení.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2803
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 3 měsíce  
Verco myslela jsem na vas, a drzim palce. Trochu zavidim, moje mamka lecebnu stale striktne odmita, zadna novinka. Zkousim ted na ni aby se sla lecit ke me domu, vim, jsem naivni, ale chci to jeste zkusit. Vydrzte!
Simona

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2806
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 3 měsíce  
Verčo gratuluji k prvnímu kroku a držím všechny palce co mám, ať to tam vydrží. Doufám, že se moje mamka také jednou rozhodne.
Po odpovědi Líby jsem měla s mamkou rozhovor, poprvé přiznala, že pije. Dokonce řekla , že pokud jí neprodlouží smlouvu tak se půjde léčit, ale práci má dál a tak z toho nic není. Slíbila , že nebude pít, ale když jsem jí řekla že tedy vylejeme tu flašku, o které vím, že určitě někde má, vymlouvala se a zamlouvala to, tak z toho nakonec tedy nic nebylo. Pevně věřím, že to s těmi mamkami nějak nakonec zvládneme, ale není to vůbec jednoduché.

Líbo, děkuji,moc jste mi pomohla a otevřela jste mi oči, já se teď snažím dívat pravdě do očí a podle toho toho mluvit i s mamkou, byť mám pocit, že si vůbec nepřipouští co jí říkám. Někdy to bere jako buzeraci, někdy zase všechno i sebe shazuje, každopádně vidím to, že pokud bude někdy ochotná k léčbě, bude to zatím spíše kvůli mě. Sama sebe si vůbec neváží a nevěří svojí budoucnosti. Potřebovala bych kromě psychologa, někoho ezotericky založeného, kdo by pomohl, mamka má k doktorům silnou nedůvěru, jako první krok by byl pro ni snažší spíše nějaký léčitel, proti těm nikdy nic neměla. Nevíte někdo o nějakém ?

K tomu bytu : měla ho na mne v prosinci napsat, ale najednou se začala vymlouvat..
Pevně věřím, že to všechny zvládneme , ať to bude jakkoliv obtížné. Držím nám všem palce
Kateřina
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2807
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 3 měsíce  
S léčiteli je to moc těžké, je spousta šarlatánů, co Vám slíbí nemožné, stejně nepomůžou, nejlepší jsou AA, tam mamka najde to zázemí, pochopení, motivaci.......Léky, bylinky na alkoholismus nejsou žádné.Jen antabus-hrozba, pak něco na oddálení chuti na chlast, ale nic moc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2809
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 3 měsíce  
Katko, Simčo, Líbo i všichni ostatní, děkuju moc za podporu. Mamka už byla přeložena z detoxu na režimové oddělení, včera jsem s ní mluvila, byla celkem spokojená, byla na pokoji s fajn ženskou..napsala seznam (hlavně jídla), co ještě potřebuje přivést, prostě jsem z ní cítila, že se snaží a dá se to (vím, že je to kraťoučká doba oproti tomu co má před sebou), ale i tak.... Dnes ji ale přeložili zase na jiné oddělení (také režimové), kde jich je ale podstatně více a tam je z toho nešťastná, cítí se vytržená od původní party, v tomto oddělení je prý hodně závislých na drogách, takže jsou prý i trošku agresivnější, hodně sprosté, no a mamka dnes celý telefonát probrečela, že to tam nevydrží...nese to špatně...Hodně tam podepisují reverz, pokus o útěk, no prostě ruch, což na ní určitě hodně zapůsobí. Snad tam brzy najde spřízněnou dušičku a neodradí ji to...snad je to jen o zvyk. Určitě není na škodu, aby poznala i jiné stránky, ale spíš doufám, že ji to neodradí...Zítra se tam pojedu podívat a zjistit co a jak, tak dám zase vědět. Myslím, že se vám určitě bude hodit průběžný popis, jak to tam probíhá...pro představu...

Holky, takových slibů, že ví, že má problém s alkoholem a že už nebude pít jsem slyšela x-krát - bohužel, nedá se tomu věřit -

Holky, musím ještě napsat jeden zásadní poznatek. Mamka na vůbec nic nereagovala, vše jsem popisovala v průběhu, až teprve když jsem ji nechala napospas všemu, hladu, nájmu, poplatkům, teprve pak přišla tato reakce (naídka: zaplatím ti nájem, elektřinu, ale musíš nastoupit, do té doby nic..nechala jsem chodit upomínky atd.). My to myslíme v dobrém, aby se alespoň najedli, aby měli alespoň ten základ, staráme se svým způsobem o ně, ale to je asi špatně. Samozřejmě že na každého asi působí něco jiného...ale toto je můj postřeh, proto Simčo, nevím, jestli je to úplě dobrý nápad...samozřejmě vím, jak je to těžké ji nemít pod kontrolou, vím, že všichni děláme maximum a zkoušíme všechno...no uvidíte.
Káťo, co se týká těch léčitelů...já na to moc nevěřím, tak snad jedině alespoň vzít to jako malý krůček ochoty k nějaké léčbě z mamčinné strany, nejdřív léčitel, pak skupina AA...no za zkoušku nic nedáš...případně se s ním dopředu domluvit, co jí má říkat...
Držím palce
Verča

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...10111213141516...19
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter