Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...19
Dolů
Téma: Matka alkoholička
#1050
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 12 měsíce  
Milá Leničko,pokud Vám pomůže útěcha,cítím s Váma a je mi Vás opravdu líto.Mám takový dojem že u Vaší maminky je už pozdě.Zkuste jí k tomu doktorovy opravdu dokopat,snad by mohl ještě něco udělat,ale nevím.Najděte sílu v sobě na svůj vlastní život,tím jak se trápíte ubližujete sama sobě i těm co Vás mají rádi.Přeju hodně pevné nervy a Vaše trápení budiž vám hybnou silou do Vašeho života.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1051
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 12 měsíce  
Milá Leni, zkuste ji tam nějakým způsobem dostat, jako psala ivlik, postup naší rodiny jsem popsala výše, zkuste zajít sama Vy za její lékařkou...., hlavně o léčbě s mámou mluvte, když bude střízlivá. Moje máma teď chce domů z léčebny-je tam sotva tři týdny a snažíme se ji tam jakkoli udržet,ale jak se tady mnohokrát psalo alkoholik se musí chtít léčit sám....hlavně nedávejte vinu sobě, vy nepijete, pije ona a pokud nebude sama chtít na léčbu...soustřeďte se na sebe, svoji rodinu, zkuste napsat na on-line poradnu Dropinu, tam Vám doporučí poradnu podle místa trvalého bydliště, kde se zabývají pomocí příbuzným lidí závislých na alkoholu, nebo drogách, když Vaše máma ničí sebe, nenechte se od ní ničit ještě Vy...já vím je to těžké, přesně vím, co prožíváte......zažívám to samé...
NIKA

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1052
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 12 měsíce  
Leni, docházení mezi stejně postižené by pomohlo nejen Vám, ale celé rodině. Sdílené problémy - poloviční problémy, manžel je z toho asi už unavený a Vy jste plná stresu. Vadí mu, že kvůli mamince takhle trpíte, už se na to nemůže dívat. K doktorovi maminka bude muset jít, protože Vy už nemůžete dál, nenechte se vydírat, na maminku máte hezké vzpomínky, vždycky se asi snažila, abyste její zavislostí co nejméně trpěli, ale každý závislý, když se ten druhý dá, zneužije aby se potom mohl zase napít. Leničko,myslete na svou budoucnost a budoucnost Vaší rodiny, ukažte mamince, jak ji máte ráda a bez výčitek s ní domluvte návštěvu u lékaře, pro sebe zajděte pro pomoc, kam dochází stejně postižení. Přeji, aby Vaše zdraví a manželství bylo silnou motivací ve Vašem trápení pro úspěšné kroky vpřed.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Poslední úprava: 12/05/2010 22:07 Provedl: Květa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1053
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 12 měsíce  
Připojuji se do diskuze- mého otce mají za týden pustit z léčebny. On tvrdí, že vše pochopil a že má vše pod kontrolou. Podle mne ne, hlavně, když něco takového po 20-ti letech pití řekne. Někdy mám pocit, že se z něho zblázním. Nedovedu su představit další pokračování. Jsem dospělá, mám děti, občas sem napíšu, a vím, že je vše na něm. Ale ten pocit je hrozný. Děti ho mají rády, teď zase funguje ale nevím, jak dlouho to bude trvat. Máma se s ním rozvedla a má svůj život a on si myslí, že se vše zpraví a slepí.
Hanka 2

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1054
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 12 měsíce  
Mockrát Vám všem děkuji,je úleva mít se kde svěřit.. A na druhou stranu mě mrzí,že je nás tolik,co se musí den co den dívat,jak alkohol ničí milovanou osobu,nebo osoby,a tím i nejvíc sebe sama,je to děsivé!! Někdy mám chuť vypnout telefon a zapomenout,že nějací rodiče existují,protože mí rodiče,to je ta nejhorší kombinace co může být,a máte pravdu,je to vydírání,jak se neustále hádají,ve dne v noci zvoní telefon,pořád je člověk tahá z průšvihů,můj brácha už z toho koktá a bere antidepresiva,a já nemůžu otěhotnět ze stresu,přitom jsem zdravá i manžel,a rodiče nehledí na to,jak jsem z toho zničená..a přitom nebýt toho pití,tak by dneska měli všechno. Tím nechci říct,že se nestarají,ale tady tohle nevidí:-( Tatínek je hodný,ale není chlap,než aby se s ní celý den hádal,tak jí roky poslušně ten alkohol kupoval,pokaždé když ho poslala.. Manželovi říkám už jen minimum věcí,kdyby věděl,co se tam kolikrát děje,a co jsem si musela prožívat,asi by to nikdy nepochopil,a nechápe to ani teď.. Nedivím se mu,jeho rodiče jsou něco,o čem já jen sním a závidím mu je,moc,ale na druhou stranu mě moc mrzí,že se mu nemůžu svěřit,vůbec neví co to je a zakázal by mi tam jezdit,ale já tam prostě musím,i když vím,že je to k ničemu. Mám v sobě tolik trápení,že bych popsala snad sto stran,ale asi zkusím nějakou tu poradnu,nebo něco,nebo nevím.. Moc vám děkuji a vám,co jste dostali své rodiče aspoň do té léčebny přeji,aby to vydrželo,je to velký úspěch,a naděje,na nový život,snad to zvládnou!!!! Byla bych štastná s vámi!!
Lenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1056
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 12 měsíce  
Leničko,tu poradnu zkuste,moc moc to potřebujete.Zde na webu je spoustu tel.čísel v nabídce i k vašemu problému pod hlavičkou léčba.Nenechávejte se zahnat do kouta,musíte se sebou něco dělat.Váš život je jen ve vašich rukou!
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1057
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 12 měsíce  
Dobré ráno Leni,
opravdu by bylo nasnadě zájít do nějaké poradny, nebo skupinky, vidím v tom pro Vás velkou úlevu v tom, že byste o tom svém trápení mohla s manželem mluvit s odlehčením, které by unesl a měli byste k sobě blíž. Ranec, který sebou vláčíte by byl lehčí a poskládaný tak, že by tomuto problému mohl lépe porozumět a byl by i rád, že pro to něco děláte. Také byste našla nové postoje, které byste mohla MOMENTÁLNĚ A KONKRÉTNĚ k mamince zaujímat, měla byste na ně větší sílu. Takhle vidí, že nejste v pořádku, nechápe o co přesně běží, jen ví že příčinou je Vaše maminka, tak o ní třeba mluví tak, že Vy ji musíte bránit, důsledkem toho je, že raději nemluvíte a tím jste každý úplně jinde.
Přeji Vám, aby se to podařilo a navštívila jste ty stejně postižené.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1058
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 12 měsíce  
Ahoj Ivli,
také u vás stále prší? Předevčírem jsem si natloukla žebra, bylo mě milé, jak měl syn starost i teď se snaží. Kdyby se nedostal ze závislosti, tak by mu to bylo určitě šuma fuk. Přeji všem, aby se to podařilo, hodně záleží na postojích co s nimi žijou nebo jsou v kontaktu, ale nejdůležitější a rozhodující je rozhodnutí závislých, to tady každý ví a prožívá, viď.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1059
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 12 měsíce  
Ahoj Květuš, tady taky prší a je chladno.No zmrzlíci si to nenechají ujít tu svou vládu.Snad se to už přežene a začne být taky teplo,kytky mě nejdou,loni touhle dobou už byly pěkně rozkvetlý a letos nic.No ale příroda ví co dělá narozdíl od lidí.Doufám,že s těmi tvými žebry to není vážné,natlučený žebra není sranda,měla bys jít k doktorovi.Mám dojem,že jsi tu nedávno psala,že bys ses měla na chvíli zastavit,asi to bude pro tebe znamení,že už je nasnadě. Je mi moc líto rodinných příslušníků alkoholiků,uvědomují si mnohem citlivěji závažnost než postižený.Samozdřejmě že záleží na jejich přístupu k problému,taky záleží do jaké míry se nechají vydírat.A jak už se tu nejednou psalo,opravdu to chce ze strany rodiny důslednost,nepodcenovat problém a čím dřív jednat,tím je úspěšnost vyšší.Nenechat to dojít moc daleko.Podchytit to včas/v mém případě"doufám"/.Jak se říká,nejlepší obrana je útok a tady to platí dvojnásob. Brzy se uzdrav pa.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1061
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 11 měsíce  
Ahoj Leni, ctu si Tvoje prispevky a rikam si, ze nekdo ma doma kopii te moji rodiny..prochazim jiz dlouhou dobu tim stejnym peklem s mamou a neni tomu konce. Je to spis horsi. Mama pije denne, no, hruza...manzel take vi jen minimum, protoze b to nepochopil a uz by moji mamku nikdy nechtel videt za to, jak me nici...Ona o svem problemu nechce vubec slyset, takze s lecenim je to spatne. Muj tata byl za jeji obvodni lekarkou, ta to tusi, ale nechce s tim sama nic delat..tak si rikam, ze to jeji telo nemuze dlouho vydrzet, takovy napor a snad az se jednou dostane do nemocnice, tak ji to dojde...nebo nevim...ach jo..
Sendy

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...19
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter