Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...78910111213...19
Dolů
Téma: Matka alkoholička
#2328
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 6 měsíce  
Ono totiž je tu taky neznalost!Já sama jsem si myslela, že alkoholik je ten, kdo se válí ve škarpě, poblitý, pokálený, mimo, takže Já přeci na tom ještě nejsem tak zle!!!!, nejsem alkoholik.A byla jsem přesvědčená, coby kvartální alkoholička, že když a až budu Já chtít, přestanu jen tak, lehce.Moc jsem se pletla, ale o alkoholismu, AA, jsem netušila nic.A jít do léčebny!dělat OSTUDU dětem!!Nééé!I o tom mně přesvědčovalo okolí.Kéž bych toho věděla tolik, co vím nyní, i mému tatínkovi bych mohla pomoc, upil se.Pořád u nás je alkoholismus velké tabu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2329
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 6 měsíce  
Vím,že to bolí.Stejně jako vím,jak to bolí.Realita je krutá.Já nemám právo mazat med-tam kde je malé světýlko.Nikdo z nás alkoholiků i když už žijeme jinak nemá vyhráno-tím ani já ne!Je dobře,že to řešíte přes psychologa.Pokuste se kontaktovat někde se skupinou AA,nebo AllAnon-pro osoby blízké,které mají v rodině závislou osobu.Pro Vás?NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ!Držím palce.
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2364
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 6 měsíce  
ahoj , moje matka neni podleme alkohoicka pije 1x do tydne.obvykle ztraci veci napr:mobil nebo nekdy celou kabelku...kdyz jde nekam obvykle se hodne opijea je schopna vritt se pozde v noci uz me to strasne stve vsem nadava a druhy den kdyz je strizliva vsechno se snazi napravit a slibuje ze pit nebude pritom zase za tyden de pit uz me to sere tatka nekolikrat rikal ze se s ni rozvede co mam delat !!! mam strach a uz me to stve...je to uplne normalni matka akorat se obvykle jednou za tyden opije.....pred hodkou sem to tu psalaa ted pisu co se stalo dnes : mamka naposledy pila v patek (dnes je pondeli) a dneska u nas byl stryc ale dali si jen stamprlu a mamka si pak dala dalsi ale apk se zastavila a po hodce co jsem prisla do obyvaku mamka byla opila ,vypila toho hodne a tatka ji furt rikal at jde spat jenomze ona furt ne a pak pockala nez odejde do prace aby mola jit za kamoskou do hospody (pry byly domluvene ze potrebujou vyresit nejake zalezitosti..)a tak jsme ji schovali vsechny klice aby nesla pryc jenomze furt rikala at otevrem a ona by neprestala tak jsme ji pustily a slibila ze do hodiny je zpatky ale stejne neprijde...vim to...uz nevim co dal zitra ji reknu vsechno co v opilosti rikala a ze me to stve atd..porsim vas odepiste co nejrychlejc co mam podle vas delat
katerina
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 08/11/2010 22:17 Provedl: katuska.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2366
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 6 měsíce  
Mamka je asi kvartální alkoholička, opíjí se občas a hodně.Jenže intervaly se zkracují, začíná být zle.Musíte si s ní promluvit, jako se střízlivou, v klidu, ale tvrdě.Zajděte s ní na nejbližší AA, tam se dozví, co alkoholismus je!Pak antabus.....léčebna.Nemá cenu oddalovat něco, co jí čeká stejně, a bude jen horší a opilejší.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2371
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 6 měsíce  
Katko.
Ani já vás nepotěším,Vaše maminka ztatila kontrolu nad svým pitím-jsou alkoholici,kteří vydrží nepít delší dobu.DŮLEŽITÉ A PŘÍZNAČNÉ PPRO VŠECHNY,ŽE JAKMILE SE NAPIJÍ,MUSÍ POKRAČOVAT.Věřím,že vás to doma štve-vadí vám to!Vaše máma si to není schopna uvědomit-v této fázi lže a potřebuje lhát,aby mohla pít.Co dělat?S otcem jste oba zajedno-to je fajn.Domluvte se spolu na strategii a počkejte,až se máma opět opije.Nechte ji v klidu.Druhý den budete muset s otcem oba kousnout do kyselého jablíčka a s mamkou si otevřeně promluvit o celém problému.Bez hádek,výčitek-klidně a rázně.K tomuto vám může pomoci jediné uvědomnění-VAŠE MATKA ONEMOCNĚLA CHOROBOU ZVANOU ALKOHOLISMUS.
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2374
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 6 měsíce  
Nevím,jak dlouho tyto problémy trvají-rozumím,jak se cítíte.Jestliže Vaše matka pije sebedestrukčně krátkou dobu-může být příčina v tom,že ztatila z Nneznámých důvodů vztah sama k sobě.4asto se to stává u žen v menopauze,krize v manželství,stejně jako syndrom prázdného hnízda-kdy děti nejsou na matce tak závislé.Její život pro ni ztrácí význam,cítí se zbytečná!Každopádně je třeba ji dodat sílu,aby mohla s důvěrou navštívit psychiatra AT.Sama mám zkušenost s počáteční vysokou tolerancí k alkoholu a fungovat běžným způsobem-zatímco normální člověk by už byl v komatu.Ale několik podobných případů,jak píšete o matce jsem v léčebně zaznamenala též.
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2428
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 6 měsíce  
zdravim vsechny resim stejny problem jako vsichni tady mamka ma 50 let pije denne leceni odmita protoze to zvladne sama tvrdi pokazde kdyz resime to aby se sla lecit. Ja uz zkusil vse cela rodina sme ji domlouvali ale bez vysledku chci se tedy zeptat zda nekdo nezna jeste jinou moznost jak ji donutit k protialkoholni lecbe jeji piti nici totiz celou rodinu ale to asi vschni moc dobre znate s pozdravem roman
roman
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2440
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 6 měsíce  
Romane.Je zde spousta rad a návodů jak postupovat.Každý člověk a každá situace je individuální.Pokud bydlí mamka ve spol.domácnosti?Trvala bych na tom,že větší část příjmů musí odevzdávat do spol kasy.Hospodaření s penězi-poku má na starosti bych ji zrušila-pro ztrátu důvěryhodnosti.Prostředky,které jí tak zůstanou jistěže propije,protože bude zlá a naštvaná-bude to rychle-tím abstinenční příznaky přijdou rychleji.V žádném případě jí žádné peníze nepůjčovat,nedávat-nechat ji tak.V abstinenčních příznacích bude protivná-s tím počítejte,ale zárověn´si má možnost uvědomit jak na tom s pitím je!Celá rodina i okruh známých musíte být zajedno-ani korunu navíc!I když bude protivná a nebude mít peníze na další alkohol-tím nebude pít-chvalte nahlas,jak je to fajn-že je dobrá!Ale s opatřeními vytrvejte!Ještě jedna důležitá věc pro vás všechny,doma udržujte suchý dům-žádný alkohol,ani pivo.Pokud sami chcete,aby máma přestala je dobré jít osobním příkladem a sami se alkoholu vzdát-i na různých oslavách,stejně jako rodinných a přátelských setkáních!Tím jí umožníte vidět,že alkohol sám není nutností.V každém případě komunikujte mezi sebou a snažte se ji povzbuzovat v jejích zálibách-pokud už není jen jedinou její zálibou pití.Snad časem změkne a bude přístupnější.jinak pro rodinné příslušníky fungují skupiny All Anon.Přímo pro alkoholiky skupiny AA-chodí tam i rodinní příslušníci,kteří chcou pomoct svým blízkým a neví jak.Mrkněte na IT-jsou tam adresy i kontakty po celé ČR.
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2468
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 6 měsíce  
Moje matka pije celý život, alespoň co já si pamatuju. Není to alkoholik co do sebe každý den naleje flašku, ale pije dost a teď už ani moc nevydrží. Samozřejmě si to nepřizná. Poslední dobou navíc na tom není psychicky dobře a snad bere i nějaká antidepresiva. Pořád zvrací a hubne. Vinu svádí na otce. Nevím jak jí pomoct. Jako malá, když jsem bydlela doma, tak jsem ji prosila aby se šla léčit, jinak, že nás všechny zničí. Ale nepomahá to ani po dobrém ani po zlém, nechce se léčit a tvrdí, že nic jiného z života nemá.
janina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2469
Re: Matka alkoholička Před 13 rok, 6 měsíce  
Janino-rozumím vám.Maminka se naučila tzv.kompenzovat své problémy alkoholem-je to nejjednodužší řešení,ale nikam nevede.Vede postupně k závislosti-k zotročování sebe sama-což si přiznat není jednoduché.Pití alkoholu za nějaký ten rok už nemá ten efekt,který přinášel dřív-hlavně po psychické stránce.Přechod ke kombinaci alkoholu s léky není neobvyklý-tím spíš,že vaše matka pravou příčinu-tou jsou její problémy spojené s alkoholickým pitím tají před svojí lékařkou.Zdá se jí,že toto je nepodstatné-protože SAMA CHCE VĚŘIT,že problém s pitím nemá.Jediná rada pro vás,která mne napadá?Zjistit si jejího lékaře,zřejmě psychiatra-a promluvit si zcela otevřeně právě s ním.Jen on má tu možnost jí léky dále nepředepisovat!jinak Vaší matce hrozí kolaps organismu,případně epileptické stavy-toto je opravdu dost závažné-proto právě toto rozhodnutí ŘÍCT PRAVDU musíte učinit vy.Vaše matka je ve stavu,kdy tuto pravdu nevidí.Možná se bude zlobit-ale věřte,že jedině tím jí můžete pomoct!držím palce.
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...78910111213...19
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter