Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Pomoct, ale jak
#9497
Re: Pomoct, ale jak Před 11 rok, 9 měsíce  
Terezko cítíte to dobře.Váš přítel se stává-je závislým.Nezávidím vám vaši pozici.Jste u něj až ta poslední.První je jeho závislost,druhá je parta a až po ní jste doopravdy vy sama.Položila bych si otázku jestli mi jeho způsob nevyhovuje-co doopravdy mne k němu připoutává?.Jestli je vůbec rozumné zůstávat v tomto vztahu?.On sám je na tom tak,že možná budete jeho první,koho ztratil-určitě ne poslední.On má před sebou roky tohoto způsobu života,který mu vyhovuje.Pochopitelně za cenu ztrát,ke kterým u něj musí dojít,PŘIZNAT SI JE-ABY VŮBEC MOHL NĚJAK JINAK ZAČÍT.Upravit si svůj pohled na svět, celý život a sám na sebe není lehké a bohužel to trvá mnoho let-ale je to pro něho nutné.Ten,kdo to vzdá právě tady,bohužel prohrál svůj život.Pro vás se nabízí celý život s cennou zkušeností,které jste dosáhla-můžete dosáhnout mnohem víc,ale bez něj.Věřím,že pro vás ten pravý a správný muž někde je.Jen nezanevřít na život,ale vše vzít jako svoji pozitivní zkušenost jak by to mezi dvěma lidmi NEMĚLO BÝT.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23611
Re: Pomoct, ale jak Před 9 rok, 3 měsíce  
Dobrý večer, potřebovala bych poradit jak pomoct moji matce. Otec před 4 roky onemocněl rakovinou hrtanu a od té doby to sním jde s kopce. Nechci říct,že tady se stal alkohol u moji matky nejlepším přítelem,ale dávky se zvyšovali. Už dřív se pilo. V rodině ze strany mamky to bylo normální. Návštěvy vždy probíhaly s alkoholem a totálním slitím. Postupem času se moje matka s alkoholem více sbližovala až to došlo takto daleko.Mám staršího sourozence a oba máme své rodiny. Moje matka má zaměstnání a bohužel se musí i někdy starat o nemocného otce.Mnohokrát se už ale stalo,že když ji potřeboval nebyla schopna nebo musela zavolat záchranku a byla totálně našrot.Při hlídání vnoučat se taky řádně napila. Snaha ji přesvědčit,že má problém je zbytečná vždy odpoví, že to má pod kontrolou. Když příjde napitá a já se ji na to zeptám lže ve stylu,že nic nepila a vzala si prášek. Alkohol si doma schovává a né jednou prázdnou flašku našla i moje dcera(4 roky). Kdysi to bývalo pití jen přes výkend kdy má volno teď už je to i přes týden když příjde z práce.Otec je momentálně v nemocnici a tak jsme si mamku vzali na vánoce k nám aby nebyla sama. Vysloveně jsem ji prosila,aby o vánocích přišla střízlivá, ale marně. Jsem už opravdu zoufalá. Chtěla bych ji pomoct,ale nevím jak. Vidím jak ji to ničí.Chováním a mluvou se kolikrát dá porovnat s moji 4 letou dcerou. Nehledě na to,že se neskutečně zadlužuje u různých nekomerčních bank. Moc prosím o rady jak ji přesvědčit že ten problém má a hlavně aby se šla léčit. Děkuji.
veronika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23614
Re: Pomoct, ale jak Před 9 rok, 3 měsíce  
Jediné skutečné vysvobození je smrt...CCa. 80% alkoholiků to nedá..Ti co maj víc štěstí neř rozumu dokážou abstinovat dokud neskončej v hrobě..to ovšem je z 60% jejich štěstí, jako vyhrát ve Sportce
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23618
Re: Pomoct, ale jak Před 9 rok, 3 měsíce  
Ahojky. Máš pavdu v tom, že Ego alkoholika(myšlení) se chová jako malé dítě. Když nedostane co si umíní tak kolem sebe kope, vzteká se až do pláče nebo zuřivosti, dělá naschvály.
Pomáhat alkoholikovi uzdravit se je umění lásky. Říkat mu pravdu bez známky zloby a nemávisti o tom co jeho pití ve vás způsobuje. Z lásky k člověku mu říci, že toužíte po vlastním štěstí a v případě, že chce tak žít on(a), odejít a nekompromisně ho v tom nechat. Neomlouvat jeho výstřelky, neplatit jeho dluhy, nevěřit mu jeho srdceryvné lítostivé sliby, neříkat mu co má dělat. Jestliže vás vtáhne do svého života, budete nešťastná,naštvaná,popudlivá, neurotická což je pro ní jasný důkaz toho, že pít musí, když jsou ti okolo takoví. Jedině vaše osobní štěstí jí bude nutit chtít něco změnit, uvědomit si zodpovědnost za to jaký žije život a začít aktivně hledat pomoc...
Těžké?...Ano. Nemožné?...Ne
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23632
Re: Pomoct, ale jak Před 9 rok, 3 měsíce  
Je pravda, že nemá cenu vyhrožovat, jen si promluvit s mamkou vážně, když bude střízlivá, že jí máš ráda, že ničí sebe, tátu a vás všechny, že je ti to líto, ale když nepřestane pít, odřízneš se od ní, budeš chránit sebe, rodinu, žít si svůj život.Ještě jí doporuč AA, nabídni jí, že tam s ní zajdeš, třeba se probere.Já skončila s pitím v 53 letech, znám paní, co v 70 letech přestala pít, užíváme si obě hezký život, když bude mamka chtít pomoc, ať mně zavolá.Požádej příbuzné, aby jí alkohol netolerovali, nevěřili jí výmluvy.Musí se léčit, je nemocná.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23680
Re: Pomoct, ale jak Před 9 rok, 3 měsíce  
Děkuji moc všem za rady a pomoc. Paní Libo ráda bych s mamkou mluvila za střízliva,ale nějak se mi to nedaří. Stihá se opíjet strašně rychle takže zastihnout ji střízlivou je nemožné. Má teď dlouhé volno dokonce až do 5.1. Takže je to zatím všechno vedeno přes telefon a samozdřejmě,že se sní vždy pohádám.Což mě pak šíleně mrzí,ale když to sní nejde po dobrém
veronika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter