Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Matka alkoholička
#13685
Re: Matka alkoholička Před 10 rok, 12 měsíce  
to ano.ale chtela sem porait jak zacit.jak sni o tom mluvit.a tak...
nikol

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13687
Re: Matka alkoholička Před 10 rok, 12 měsíce  
První otázkou jsou vždy finance. Je to hrozné, ale většinou tyto blízké osoby ještě podporujeme s tím, že jim dáváme na něco jiného.
Musíte zabránit přílivu financí k mamince a hlavně nesmí vědět, kde máte peníze. Nuťte ji se svlékat, abyste mohla vyprat její prádlo - či pokud by se zrovna vykoupala. Pokud můžete, dejte si sklenku či dvě s ní a pohovořte poklidně, třeba, že ste právě objevila, že víno je skutečně lék a že můžete vypít až 0,5l kvalitního vína denně. Pokud bude někdo z vás nablízku, dejte si s ní, ale pod podmínkou, že o sebe začne dbát. Pokud ne, zamezte ji přísun alkoholu či peněz. Donuťte ji znovu se dát do pořádku, zajít znovu na úřad práce a za odměnu si s ní společně dáte sklenku. Poté to zkuste se vším, co by pro ní bylo prospěšné. Pokud Vás nevezme za slovo, tak bude ještě horší. Ale alespoň ten úřad a léčba by neměla být problém.
Při otázkách pište na : Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
wetas

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13706
Re: Matka alkoholička Před 10 rok, 12 měsíce  
Pane Wetasi a Vy jste kdo? Co víte o alkoholismu jako nemoci? Čím se zabýváte, že se tady takto prezentujete? Domnívám se, že nebudu sama, kdo zareaguje podobně jako já. Tady píšou a vzájemně si pomáhají alkoholici a lidi, kteří mají s alkoholem problém. Kteří si mnohdy prošli peklem, padli na kolena a znovu se zvedají.O alkoholismu jako nemoci vůbec nic nevíte, protože byste sem nemohl napsat takový nesmysl (slušně řečeno) "Nedoporučuji nikomu hned abstinovat". Snad si raději prostudujte, komu jsou stránky určené a k jakému účelu mají sloužit. Pokud potřebujete nějakou propagaci svých rad, obraťte se, prosím, jinam
Lanička
Senior Boarder
Příspěvky: 79
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13717
Re: Matka alkoholička Před 10 rok, 12 měsíce  
to wetas: vy jste fakt úchlnej člověče! a to nemyslím vaše přesvědčení o léčivých účincích alkoholu... mě dělá zase dobře čokoláda, ale těžko jí můžu doporučovat cukrovkářům jenže váš zájem o matčino prádlo nebo v jiném tématu a uspokojování údy je jasný důkaz toho, že vy potřebujete psychiatra se zaměřením na deviace hm
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13722
Re: Matka alkoholička Před 10 rok, 12 měsíce  
pro wetas:tak já reaguju na váš příspěvek klidně a docela jste mě rozesmál, myslím, že tady zkoušíte provokovat a bavíte se rozhořčenými diskutujícími!
radit příbuzným alkoholiků(což jsem já také- mám závislého bratra),aby si sním dali za odměnu skleničku je vskutku cimrmanovská rada! myslím si o vás přinejlepším, že jste škodolibý a bavíte se bolestí druhých lidí! to druhé nepíšu, třeba by mě vymazali!
pro ostatní diskutující:tady pomůže ignorovat provokatéra, bývají na všech fórech
danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13723
Re: Matka alkoholička Před 10 rok, 12 měsíce  
Jen doufám, že nějaký zoufalý alkoholik nenalítne na rady "odborníka", nenapíše mu, kdoví, jak by dopadl.Na jeho radách není vůbec nic směšného.Můžou hodně ublížit.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13798
Re: Matka alkoholička Před 10 rok, 11 měsíce  
Dobrý den, už si nevím rady se svou mámou. Vše začalo před 3 lety, otec měl v pronájmu restauraci, začalo se mu dařit a protože se nudil, jak nám sám potom řekl, začal hrát automaty a samozřejmě vše prohrál. Půjčil si od své sestry, ode mně, od bráchy a mamka si vzala půjčku 300tis a dala mu je. nakonec mu restauraci vzali, okamžitě se rozvedli, byla na něj i exekuce. Mamka se odstěhovala, já s manželem jsme ji neustále se vším pomáhali. S otcem se nevídají, já také ne, nikdy mu to nezapomenu. Otěhotněla jsem a celé těhotenství řešila, že pije, její kolegyně se mě pořád ptala, proč každé pondělí chodí k zubařce, nebo má zánět močového měchýře atd. Skončila jsem zkolabováním ve nemocnici,ale naštěstí vše dobře dopadlo. Máma tajně pila, pořád mi lhala a říkala, jak se vše změní, až se malá narodí. Pamatuji si, jak sem ji volala z porodního sálu,ale nezvedla mi to, ve 20:30 už spala...
Nic se narozením nezměnilo, bylo to ještě horší. Skončila v práci, byla na podpoře, zavřená doma a pila. Pak už sem tam ani nechodila a nevolám o víkendu, nechci zase slyšet to opilecké blábolení. Neměla už na splátky úvěru, prodala byt a přestěhovala se do malinkého bytu. Chodila jsem s ní k psycholožce, i s malou, vždy v 7 ráno, brala antabus, ale te´d si myslím, že na to kašle. Peníze z prodeje bytu má na spořícím účtě od mého manžela, jinak by je hned utratila a neustále, každá týden chce na něco peníze, pořád má výmluvy, lže. Myslím si, že o víkendu pije,ale já už po 2 letech se chci taky soustředit na svou rodinu a ne ji pořád vodit za ručičku a litovat. Neveřím ji ani slovo, lže mi i do očí, i své matce. Nemáme spolu už žádný vztah, neřeší, že musí platit sociální a zdravotní. Chceme po ní už skoro 2 měsíce doklad, kolik je potřeba z toho úvěru doplatit a ona se jen vymlouvá, že to ji ta banka dát nechce, pak že to pošle do pátku atd. Teď se budeme stěhovat do domečku, budeme od sebe 7kma já se na to těším. Strašně mě její chování mrzí, nesnaží se to zlepšit. Pracuje od března,ale první výplatu nemá, protože paní účetní to prej poslala na jiný účet....tak chce peníze z togho spořícího účtu. K dnešnímu datu měla být zaplacená další splátka úvěru,ale už nevíme s manželem co dál, a už před 2 měsíci jsme ji řekli, že chceme vidět papír, kam ty peníze odcházejí a do té doby to nezaplatíme. Neřeší to. Na cigarety a chlast má evidentně pořád...
Každá si už žijeme svůj život, já se to snažím neřešit a těšit se už konečně ze svého života.
Maxinkaa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13799
Re: Matka alkoholička Před 10 rok, 11 měsíce  
Ono nic jiného ti nezbude, jen žít svůj život, mamka chce pít a bude pít tak dlouho, než se sama rozhodne jít na léčení, nebo se upít.Ještě jí můžeš poradit Anonymní Alkoholiky, kde je opravdu anonymní, pomůžou jí, ovšem, zase, musí chtít ona sama.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13813
Re: Matka alkoholička Před 10 rok, 11 měsíce  
Anonymní alkoholici jsou i na webu? U nás v malém městě nejsou a ona si to moc nepřipouští, do léčebny jít nechtěla.
Maxinkaa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13818
Re: Matka alkoholička Před 10 rok, 11 měsíce  
AA mají své stránky.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter