Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Velký problém,prosím o radu.
#10775
Velký problém,prosím o radu. Před 11 rok, 7 měsíce  
Dobrý den všem,jsem tu nový.Je mi 24 let a piji zhruba od 15 let.Léčím se na psychiatrii s depresema a úzkostí.Než jsem si přiznal,že mám v tomto problém tak jsem jako mladý zneužíval alkohol.Ted piji tak dvakrát týdně,už nemám skoro s kým všichni kamarádi se na mě vykašlali,kvůli mým excesům.Vím,že se takhle jednou zničím.Pokusil jsem se dvakrát o sebevraždu.Jím antidepresiva a ten alkohol s tím asi nebude moc dobrý.Nedokážu si představit život bez alkoholu.Bydlím v Brně vím,že je tam protialkoholní,ale já mám i problém psychického rázu.Proto nevím co ted.Do práce chodím,ale jsem neštastnej,prostě už to nejsem já.Je to chlast.
Tomáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10776
Re: Velký problém,prosím o radu. Před 11 rok, 7 měsíce  
Můžeš to zkusit ambulantně. Chodit na antabus. Když to nepomůže, tak léčebnu. Psycholog a psychiatr by tam měli být oba.
Jinak kombinace AD (předpokládám SSRI nebo SNRI) je velký záhul na játra. A další problém je, že tím pitím rušíš účinek antidepresiv. Při konzumaci alkoholu dochází k okamžitému uvolňování serotoninu a tím chvilkovému zlepšení nálady.
Zkus si najít na lepší náladu něco jiného. Mně pomáhá příroda a muzika.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10777
Re: Velký problém,prosím o radu. Před 11 rok, 7 měsíce  
Ano jak říkáš,když se napiju tak je mi vše jedno,beru SSRI no zítra jdu za psychiatrem.
Tomáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10779
Re: Velký problém,prosím o radu. Před 11 rok, 7 měsíce  
Tomáši.Kombinace psychofarmak a alkoholu není vůbec dobré řešení.Alkohol rozpouští úzkosti,strachy,deprese,navozuje pocit jednodužšího života,bez starostí-je to klamný úvod,kterým začne lákat na své účinky a k další konzumaci.Nutno zdůraznit,že takto funguje jen na počátku.Po častějším pití už naopak deprese,úzkosti,strach zvyšuje na neúnosnou hranici.Na Tvém místě bych využila zítřejší kontroly u psychiatra a přiznala mu celý svůj problém i s alkoholem a požádala nejen o radu,ale též pomoc.Říkáš,že si nedovedeš představit život bez alkoholu.Věř,že toto bylo nepochopitelné pro každého.S tou představou,že už by se nikdy neměl napít bojují všichni.Je v tom jenom strach a předsudky nic víc.Je to jenom krok do neznáma,nikoliv skok do prázdna.Všichni komu se podařilo vykročit a nepít jsou nadšeni svým novým životem,bez depresí,bez strachu-s klidným vědomím.Zjiš´tují,že je ten jejich nový život mnohem veselejší a barevnější-a věř,že mají pravdu!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10780
Re: Velký problém,prosím o radu. Před 11 rok, 7 měsíce  
Děkuji za reakce,myslím si že jsem si ty úzkosti a depresi právě vybudoval skrz alkoholu,ranní kocovina vždy vyřešilo pár panáků rumu,ted mám v sobě asi 8 panáků rumu a 5 piveček a je mi fajn,ale nejde to do kola.zítra s tím musím něco udělat.Hlavně musím do práce !!
Tomáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10782
Re: Velký problém,prosím o radu. Před 11 rok, 7 měsíce  
Tomáši, držím palce, já jsem to měl podobně, taky jsem v tvém věku pil na deprese a to není moc dobré. Teď je mi 33, deprese naštěstí nemám, ale alkohol piju stále...jen naštěstí už ty excesy nejsou takové jako dřív a snažím se to nějak omezovat.
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10787
Re: Velký problém,prosím o radu. Před 11 rok, 7 měsíce  
Tomáši jsem zvědavá jak jste dnes pořídil u psychiatra.V každém případě přestat s pitím by bylo na místě.Problém deprese-pití-ještě větší deprese je kolotoč alkoholické závislosti.Bude se stupňovat a prohlubovat.Máte před sebou celý život,kterého je škoda propít.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11108
Re: Velký problém,prosím o radu. Před 11 rok, 7 měsíce  
Ahoj Tome. Jedna důležitá otázka. Chceš přestat pít?
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11145
Re: Velký problém,prosím o radu. Před 11 rok, 6 měsíce  
Ahoj Tomáši...
Máš dvě možnosti. Buďto, pojedeš v tom rozjetém vlaku stále, nebo ne.
Musíš si vybrat.

Jseš mladej člověk. Máš před sebou možnost vyskočit z toho vlaku. Dožít život relativně hezky a s pocitem, že za to stál.
Cena za něj? I přes svůj strach se o to pokus.

Jako první přestaň pít. Ani bych nezkoušel ve tvém případě nějaké ambulantní pokusy.

Věřím tomu, že když se ti to podaří, docela dost psychických problémů časem odezní, protože je sám zpracuješ. Asi ne všechny a je i docela možné, že by si i tak možná bral třeba léky, ale no a co?

Oba víme, že tento vlak nemá brzdy, že opravdu radostné myšlenky se v tomto žití stávají dávnou minulostí. Oba víme, že konečná zastávka je smrt.

Já vím, že umřít musíme všichni, ale věř, že to bude horší a horší.

Držím ti palce k tomu, aby jsi do toho přeze všechny strachy, pochybnosti a konstrukce o tom, co a jak bude...přesto šel.

Ahoj.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Poslední úprava: 02/10/2012 22:41 Provedl: Roman123.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#11147
Re: Velký problém,prosím o radu. Před 11 rok, 6 měsíce  
Taky si to myslím:

Tím, že člověk přestane pít, se sice nevyřeší všechny jeho problémy, ale mnohé se zlepší a na ostatním se dá s čistou hlavou pracovat určitě mnohem efektněji.

Přeji odvahu jít proti proudu a sílu k vnitřnímu pokroku.
Michal Pooh
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter