Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Alkoholismus mi poškodil nervovou soustavu
#11034
Re: Alkoholismus mi poškodil nervovou soustavu Před 11 rok, 7 měsíce  
Kubo gratuluji ti ze se ti tak dari! Jen tak dal a chtela bych ti rict ze jestli si pohravas s myslenkou ze zase nekdy budes "normalni" a pit s mirou tak na to predem zapomen, jinak prijde recidiva, takze abstinenci zdar!
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11036
Re: Alkoholismus mi poškodil nervovou soustavu Před 11 rok, 7 měsíce  
Připojuju se k Jessie, pití s mírou je pro člověka, který už má s pitím problém, pěkný hazard. Člověk může lhát sám sobě zatraceně dlouho, než sebere odvahu si to přiznat a seknout s tím. Hodně štěstí!
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11037
Re: Alkoholismus mi poškodil nervovou soustavu Před 11 rok, 7 měsíce  
Nic není černobílé, třeba Kuba bude pít s mírou...je ještě mladý a myslím, že s kontrolovaným pitím bude ještě experimentovat, jako já - jsem asi taky alkoholik, ale nikdy jsem se nesmířil s myšlenkou, že bych měl do smrti abstinovat...teď je mi 33 a zdá se, že už mám větší kontrolu nad pitím než dřív, už se neopíjím do němoty a dokážu přestat...Nemám rád takové to kázání zejména od léčených alkoholiků, jako že když jednou máš problémy s alkoholem, tak se nesmíš napít už nikdy... Přijde mi, jako by jim bylo trochu líto, že oni už nesmí a někomu by se třeba nedejbože podařilo pít kontrolovaně...
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11038
Re: Alkoholismus mi poškodil nervovou soustavu Před 11 rok, 7 měsíce  
Luďku, věř, že mě je srdečně jedno, kolik pije nealkoholik, a přeji mu to.Já bez pití žiji hezký život,nemám vůbec co závidět,proč?Co?Jsem nemocná, léčím se abstinencí, to je snad normální.Vím ovšem, co alkohol dokáže s člověkem, proto varuji, snažím se pomáhat.....každý dospělý, svéprávný člověk má svou volbu, jak žít, jak umřít.Spousta lidí pořád netuší, co ten alkoholismus je, asi taky patříš mezi ně.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11039
Re: Alkoholismus mi poškodil nervovou soustavu Před 11 rok, 7 měsíce  
Nic není černobílé?Pro mě je.Buď budu pít a je se mnou konec,nebo nebudu a můžu žít plnohodnotně.A to dokonce bez závisti.Jestliže se alkoholik nesmíří s tím,že už nemůže ani sklenku,je to jeho blbost.Žádné kontrolovatelné pití u alkoholiků neexistuje.Zákonitě přichází pád.U někoho dříve,u někoho později.To není kázání,to je holý fakt a realita.
ha13

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11040
Re: Alkoholismus mi poškodil nervovou soustavu Před 11 rok, 7 měsíce  
Naprosto souhlasim - kontrolovatelne piti si myslim u nemocneho cloveka je temer utopie, predevsim jeho! Je to jen dalsi sebeklam tehle nemoci, chybi opravdove vnitrni presvedceni a pochopeni sve nemoci a hlavne PRIJETI. Navic clovek, ktery se z toho dostane a chce opravdu zit plnohodnotne tak zjisti ze ten chlast vlastne nepotrebuje, je radost sama o sobe mit radost a alkohol je pretvarka, nahrazka. Ano, pripit si na oslavach, uzit si Novy rok to je vsechno hezky ale pro cloveka, ktery nikdy nezazil takovy pad a peklo co to vsechno dokaze, je to prijemna soucast zivota. Pro nas, alespon pro me to neni mozne a prijmula jsem to jako fakt a jde to, alkohol mi nechybi, s nekym kamarad clovek je a s nekym proste neni. Me prijde ze jsem spis hodne zjistila a ziskala urcitou zivotni zkusenost a jdu dal cestou zivotem, avsak uz ne sebedestruktivni, byla to a je tvrda prace na sobe ale stoji to za to!

Krasny den bez chemie preji vsem!
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11042
Re: Alkoholismus mi poškodil nervovou soustavu Před 11 rok, 7 měsíce  
Také souhlasím s výše napsaným. Kontrolované pití u závislého alkoholika není možné.

Sám jsem to v životě zkoušel opravdu mnohokrát, ale vždycky jsem na to tvrdě doplatil. Tyto pokusy opravdu nikam nevedou.

Navíc mám zkušenost, že po nějaké době začne člověk tu abstinenci chápat jako úlevu. Zvláště má-li dobrou základnu a kamarády, kteří jsou také abstinující alkoholici.

Nakonec upozorňuji Luďka: Nemusíš učinit jednorázové rozhodnutí až do smrti. Stačí, když se rozhodneš nenapít se v příštích 24 hodinách.
Michal Pooh
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11146
Re: Alkoholismus mi poškodil nervovou soustavu Před 11 rok, 6 měsíce  
Jsou lidi, co pijou celý život. Nemají zásadní problémy a denně si svojí dávku dají. Říká se jim pokud vím pijáci.
Končí často na špatný játra atd.

Kubo...
Přečti si ještě jednou ty dávky toho co vypiješ a jak dlouho piješ. Pak se tedy ptám čeho se bojíš?

Tady na těchto stránkách najdeš hodně různých scénářů, jak by co mohlo případně ve tvém životě být dál.

Docela věřím tomu, že kdyby jsi byl opravdu upřímný, našlo by se ještě pár vět o tom, co a jak skutečně je.
Třeba o tvých pocitech a hlavně o psychice.

Pochybuju o tom, že tady na těchto stránkách, by chtěl někdo někoho strašit, nebo dělat ze druhých za každou cenu alkoholiky apod.

Nemáme tu moc někoho nutit, přesvědčovat apod. Ono to totiž nemá cenu a ani to nejde.
Máme jen tu moc psát o svojí zkušenosti s dobrou vírou v to, že to někomu pomůže, dodá odvahu apod.

Navíc si myslím, že téma alkohol není zdaleka jen o alkoholu.
Týká se to zásadně psychiky a věcí před a po....

Možná, se dá i říct, že alkohol je často jen důsledek něčeho jiného. Kdyby to nebyl alkohol, bylo by to cokoliv jiného z množství možností, jak se úspěšně zlikvidovat v "dobré víře", že "to tak opravdu chci".

Podívej...přestaň se bát ataky, boj se radši toho, co vlastně děláš.
Ta ataka je jen začátek.

Nebo jsi nenapsal vše.

Ahoj.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Poslední úprava: 02/10/2012 23:31 Provedl: Roman123.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#11158
Re: Alkoholismus mi poškodil nervovou soustavu Před 11 rok, 6 měsíce  
Romane Romane.Fajn,že žiješ a že dáš o sobě aspon´občas vědět!Drž se.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11325
Re: Alkoholismus mi poškodil nervovou soustavu Před 11 rok, 6 měsíce  
Fajn téma. Nemohli byste ho ještě rozvést? Nechlastání je velice príma, ale psychika se s ním vyrovnává ještě dlouho. Panický úzkosti, vitamíny a minerály a dovícoještě. Prosím jenom erudovaně - žádný běž blbečku alkoholickej k psychiatrovi! Děkuji.
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter