Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Alkoholik - zacatecnik :)
#11304
Alkoholik - zacatecnik :) Před 11 rok, 6 měsíce  
Ahojte,

precetl jsem tu stovky prispevku za poslednich par let takze mi pripada jako bych nektere z vas znal osobne, jana m.,liba,katka a ja nevim kdo tu pise nekolik let stabilne...

Ted k memu pribehu, je mi 30+ do nejakych 24 jsem hodne sportoval takze jsem ani nekouril ani prakticky nepil , nebo prilezitostne. V podstate hulil jen travu tak jak v me generaci vsichni.

Mam dobrou praci kde se moc nepredru, dva male kluky a manzelku vlastni bydleni v podstate takovou dobrou existenci.

Moje piti zacalo pred par lety kdy jsem si koupil treba placatku kdyz sem vozil kocarek a nudil se , potom nejake pivka domu, ktere mi ze zacatku kupovala v podstate zena sama od sebe (rozhodne tim nerikam ze muze za me piti !! ) no a v poslednich par mesicich to prechazi do toho , ze trebas den nepiju potom si koupim 3 piva , nebo litr vina , ktere pri normalnim fungovani s rodinou vypiju, vecer jdu normalne spat , druhy den si dam treba pivo na spraveni (az po praci) . S manzelkou jsme minuly rok prosli krizi , diky ktere jsme se temer rozvedli(to nebylo kvuli alkoholu) a ted se snazime to dat nejak dohromady.

Co me na sobe vadi tak ze opravdu piju skoro cely tyden , treba jen pivko , dve, tri , ale piju , v praci uz se tesim jak si koupim neco a vypiju. Moje nevyhoda je v tom , ze jsem dost velky samotar navic pracuji s pocitacema takze skoro nechodim do hospod proste pochlastavam sam(teda spis doma s detma a zenou) a vubec mi to nevadi . V poslednich mesicich si zacinam vsimat jak me to zacina nicit fyzicky, jednak fakt mam ruce roztrepane, kdysi jsem zvladl zasroubovat maly sroubek jednou rukou s prstem v nose , dnes se mi trepe , horsi koordinace pohybu , daleko vetsi poceni (ja sportovec co se nepotil pokud nebezel 10km v horku nebo neujel 80km na kole), samozrejme manzelka uz z toho zacina byt taky nerves protoze ji furt smrdim pivem a nekdy kdyz mam depku tak jsem na ni protivny.Ne agresivni, ale protivny, jinak mam dobrou opici jsem mily, detem se venuju, dokonce dokazu resit pracovni telefony atd...

No proste zacinam citit solidni nabeh na neco skutecne nebezpecneho, nehlede na to , ze v posledni dobe si jdu koupit treba "povolene" tri pivka o vikendu , ale do toho nenapadne litrovku vina abych to pozivil, prestavam jist protoze kdyz piju nalacno tak jsem rychleji zdrblej...

No a vcera respektive predevcirem sem se rozhodl s tim neco udelat , protoze je fakt ze kaslu na tech malo kamaradu,ovsem zivotnich, co mam , na sve konicky a zabavy a doma jenom tupe cucim do pc a posloucham hudbu , pokud mozno takovou emocionalni aby to semnou pekne zacloumalo

Prectl jsem tady veskere info, ctu knihu p.Nespora a tedy snazim se vyvarovat stereotypum v chovani , treba kdyz manzelka je v praci a ja hlidam deti si koupit pivo, nebo kdyz mam po nocni a jsem unaven tak nechodim spat, ale zase si dam par piv a to me drzi na nohou cely den nez jdu spat.

Moje okoli o tom snad nevi, i kdyz zacinam citit na sobe, ze moje pracovni vykonnost uz se taky zacina snizovat, ale praci neflakam vzdy kdyz je mi blbe po chlastu coz je tak 1x za pul roku si vezmu dovcu , sef je zvykly na to ze jednou za takovy cas si "prilehnu kosilu " a do prace nejdu .
Neopijim se do mrtva , spis jsem ten hladinkar , kteremu staci proste urcita davka , okna nemivam leda kdyz k tomu hulim, pocural jsem se jednou v zivote u kamarada asi pred rokem a stydim se za to jeste ted. Tenkrat to ale byla obrovska pitka a nekteri meli vetsi nasledky

Takze co semnou, libi se mi od pana nespora ten system semaforu , protoze kolikrat sem si rekl , ze pit nebudu a najednou bezmyslenkovite jsem sel kolem obchodu a neco si koupil.Nebo sem si rekl dve piva a koupil si ctyri ...
Dnes mam obrovskou chut si neco koupit , no furt si predstavuju semafor a to co mi to vsechno bere.
Co se mi prici je pocit , ze uz bych nemohl nikdy pit , ale kdyz nebude zbyti tak to udelam.

Jednu vec nechapu , podle toho co ctu tak musi byt alkholiku plna zeme , protoze vsechny co znam piji alespon 1x 2x tydne , kvuli vycisteni hlavy a odreagovani , a tady se pise , ze uz i to je alkoholismus .

No to je pro zacatek asi vsechno snad me neposlete na leceni doufam , ze je to porad v mych silach se toho zbavit .
Pan HO
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11305
Re: Alkoholik - zacatecnik :) Před 11 rok, 6 měsíce  
Rada je jednoduchá, nepij vůbec nic měsíc, když to vydržíš bez nějakého bažení, změn nálad, chutí, je to OK.Spousta lidí popíjí, nejsou alkoholici.Nemusí pít!Nuda, blbost, parta.....klidně ale vydrží ten měsíc bez kapky alkoholu.My pijeme , protože náš mozek chlast vyžaduje.Máš první známky alkoholismus, víš to sám, cítíš to.Zajdi na AA, tam se dozvíš nejvíc, pochopíš to, co v žádném čtení nenajdeš.Zastav to včas.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11306
Re: Alkoholik - zacatecnik :) Před 11 rok, 6 měsíce  
No AA jsou odeme 70km daleko takze to je trochu problem, nicmene bazim bazim mam chut na pivko proste , jsem na to zvykly , ale konecne sem se rozhoupal tedy prestat .

Problem trosku je v tom , ze zatim me to skoro nijak neomezovalo nebo mi to tak aspon prislo az v posledni dobe sem zacal mit vykricnik v hlave , ze to neni zrovna OK .

Proste jak pises zkusim nepit , ale ted proste mam na to pivo chut.

Kazdopadne diky za reakci

PS.Chut mam ale jsem rozhodnut ji nepropadnout aby to nevyznelo ze jdu hned par tykadel koupit
Pan HO
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 10/10/2012 14:24 Provedl: Pan HO.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11307
Re: Alkoholik - zacatecnik :) Před 11 rok, 6 měsíce  
Bohužel hodně lidí ví,nebo aspoň cítí,že má problém s pitím,ale neřeší to,nebo spíš nechce.Pořád si říkají,ještě je to docela dobrý.Asi tak jako ty.V práci i v rodině funguješ.Je to ale jen otázka času a padneš na ústa.To už z toho vycouvat půjde mnohem hůř.Jestli si ale myslíš,že pití omezíš,je to blbost.To funguje jenom určitou chvíli,pak tam člověk zahulí ještě tvrději.
Jediná cesta je vzdát se alkoholu navždy.Nejdřív to člověk bere jako velký omezení,handicap.Jako by se bez alkoholu nedalo žít.Ano,pro nás je to tak.My s ním žít nedovedeme,nesmíme,nemůžeme,nechceme.
Bohužel je pravda,že jsme národ alkoholiků.Zrovna dnes zveřejnili zprávu,že je u nás neoficielně 700 000 alkoholiků!!!
Tak to je síla.Doposud se uvádělo číslo kolem 300-400 000.
Přeju ti,ať vytrváš s rozhodnutím něco se sebou dělat.
M

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11308
Re: Alkoholik - zacatecnik :) Před 11 rok, 6 měsíce  
Bude to moc silný, chutě, doufám, že nedostaneš alkoholické sny-živé, že piješ.Vydrž!!!!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11309
Re: Alkoholik - zacatecnik :) Před 11 rok, 6 měsíce  
Zatim je to dobre , chut byla , kriticka byla cesta z prace domu, ale nekoupil jsem nic. Ale je brzo za mesic uvidime
Pan HO
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11311
Re: Alkoholik - zacatecnik :) Před 11 rok, 6 měsíce  
U mě byla krize čtrnáctý den.Do tý doby jsem byla na koni.Pak mi zase vyšel ten houpací.Máš dobrý,že na to nejsi sám:-)
ha13

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11318
Re: Alkoholik - zacatecnik :) Před 11 rok, 6 měsíce  
Když někdo začne psát sem, tak snad taky už není sám, ne?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11319
Re: Alkoholik - zacatecnik :) Před 11 rok, 6 měsíce  
Ja tu pisu , protoze tu jsou lidi co s tim maji zkusenosti nebo s tim porad bojuji tak mi prijde lepsi nez to ventilovat nekde s lidma, kterym chlastat prijde normalni
Pan HO
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11320
Re: Alkoholik - zacatecnik :) Před 11 rok, 6 měsíce  
Jasně, tady Tě pochopí, nevysmějí se Ti.A protože ví, o co jde, přejí Ti vydržet.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter