Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: jde na to nemyslet?
#11335
jde na to nemyslet? Před 11 rok, 5 měsíce  
Dobrý den:Moc prosím o radu. Jsem alkoholik, když se napiju jsem schopen pít mimo noci již od rána třeba 3 dny (když mám dovolenou zatím naštěstí).Na druhou stranu jsem schopen když cítím problémy to zastavit a naposledy jsem 5 měsíců nepin ani nealko pivo.To se mi povedlo už párkrát, ikdyž vím, že bych neměl vůbec.O to tady nejde, ALE...

Poradí mi prosím někdo, kde nebo jak se naučit žít v alkoholickém světě tak, aby mě prostě nelákalo se napít??Abych neměl strach když se ráno vzbudím po 3 měsících abstinence že dnes bude ten den, kdy si dám to jedno první pivko??Kdo mi může pomoci?Psychoterapie,anonymní alkoholici?Nemusim se napít, prostě chci žít bez alkoholu s tím, že ho nechci, což se mi nedaří..Děkuji za jakoukoliv radu
petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11336
Re: jde na to nemyslet? Před 11 rok, 5 měsíce  
petře sám budeš jen ten pěšák,který se musí se svým životem porvat.Je to vysilující a namáhavý boj-bez zdílení.Protože žádný normoš nepochopí ani nemůže pochopit celou zákeřnou nemoc,jakým alkoholismus či jiná forma závislosti je.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11340
Re: jde na to nemyslet? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ale čtu tady spoustu příspěvků, jak je život bez alkoholu skvělý..Já vím, opravdu je skvělí, ale ten pitomej kousíček mozku někde v mojí hlavě mi pořád alkohol připomíná, a já mu pořád řikám..Máš super život, nemáš takhle problémy v práci, se vstáváním, s rodinou, s přítelkyní, nevyhazuješ peníze, neničíš si zdraví...prostě milion věcí..A ten blbeček mi odpoví, ale co tak si jich pár dej, chvilku ti bude krásně, co ti na to A já mu odpovím nechci..a takto pořád dokola..přejde to někdy???????
petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11341
Re: jde na to nemyslet? Před 11 rok, 5 měsíce  
Petře-právě proto zdůrazńuju-Alkoholismus není zlomená ruka,noha.Není to zranění,které je vidět.Je to zákeřné A PŘEDEVŠÍM MENTÁLNÍ ONEMOCNĚNÍ.ozývá se nenápadně,plíživě a být s tím sám znamená naučit se sám se sebou vydržet ve všech životních situcích.Ne všichni mají tyto podmínky aby vydrželi a přežili.Využívám všech možností,které se mi nabízí ale také jsem po letech do toho opět spadla.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11342
Re: jde na to nemyslet? Před 11 rok, 5 měsíce  
Bez alkoholu a můžu potvrdit z vlastní situace je život pohádkou.Ovšem základem k úspěchu je neustále udržovat pokornou mysl a pracovat na tom.Alkoholik je ve své podstatě nepokorný.Jsou to výrazné sklony.které můžou zabít.O tom tu čteš neustále.pláč a nářek na jedné straně-rodiny,zoufalé děti-na druhé alkoholik,který nevidí ani nemůže vidět.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11344
Re: jde na to nemyslet? Před 11 rok, 5 měsíce  
Takže prostě cvičit mysl, pokoru a nepít..to je základ?
petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11345
Re: jde na to nemyslet? Před 11 rok, 5 měsíce  
jano,nezlobte se ale z vašich slov cítím že mluvíte jako člověk,který to nedal..je mi to líto,ale začněte znovu,bude lépe
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11347
Re: jde na to nemyslet? Před 11 rok, 5 měsíce  
Základ je naučit se žít sám se sebou. Se svými emocemi, se svou minulostí (nemyslím alkoholvou) prostě přijmout sám sebe. Doporučuji psychologa, piješ kvartálně. Mohlo by ti to pomoct.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11348
Re: jde na to nemyslet? Před 11 rok, 5 měsíce  
Po víc jak osmi letech,po svatbě svého nejstaršího syna jsem poprvé porvé porušila suchý dům.Stálo mne to recidivu.po roce jsem opět řešila otevřené víno v lednici na chalupě.Vylila jsem ho sama po dvou dnech,když mi začalo vadit.Také špatně.Měla jsem požádat o pomoc.Za týden jsem si ho koupila v krámě sama.Nyní se učím ,že ve všech situacích jsem v první řadě-já alkoholik,potom matka,dcera,milenka.Má nemoc je progresivní a trvá.Já si musím uhájit své vlastní bezpečí.Jestliže nechci chcípnout.A toto mi hrozí také.Alkoholismus není milosrdný k nikomu.Mám za sebou už potřetí 4měsíc střízlivosti.Vím,že to jde.Vím už jak je to záludné:vím sama jak je první rok nesmírně těžký
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11350
Re: jde na to nemyslet? Před 11 rok, 5 měsíce  
Chápu vás..Nikdo než alkoholik alkoholika nemůže pochopit.A mylně se domnívat že alkoholik je jen ožralej houmles v popelnici, je silná neznalost věci, jak si někteří normouši myslí.To už je pouze konečná fáze naší nemoci.Držím vám palce, držte prosím i vy mě..Začínám po 5 měsících znovu, bojím se budoucna, ale vím že sílu v sobě mám ač je to strašně silný nepřítel..Nepřítel který je součástí nás samotných, jde z něj strach,ale lidská mysl ikdyž třeba na více pokusů dokáže být silnější,vím to..hezký střízlivý večer Jano
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter