Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Asi už v tom taky lítám.
#11801
Asi už v tom taky lítám. Před 11 rok, 5 měsíce  
Dobrý den, ahoj.
Mám takový pocit, že začíná démon alkohol řídit můj život a nějak se mi to nechce líbit. Nejsem člověk, který by pil každý den, ale jakmile přijde volný pátek a sobota jsem jak urvaný ze řetězu. Nemusím sice tvrdý alkohol, ale piv vypiju teda hodně. Neumím si u třetího říci dosti a jít domů. No prostě se musím vždy zhulákat. Mám strašně rád běhání a hory i vše co k tomu patří jenže když vypiju nic se mi nechce a jsem paralyzovaný a jediné co zvládnu je se buď otočit na posteli a nebo se spravit. Většinou to vydržím dva dny táhnout, ale pak už to naštěstí nedávám a přicházejí ony slavné deprese i výčitky. Hodně se na sebe zlobívám. Nejednou mé myšlenky směřovaly, jak odejít z tohoto světa. Naštěstí za pár dní střízlivění a sportování to přejde. Ještě se pokusím to nějak sám zvládnout, ale pokud to půjde tak dále budu muset asi vyhledat odbornou pomoc čehož se obávám, že budu pro okolí takový ten špatný, i když já obdivuji každého kdo se s tím pere a smekám klobouk před lidma, kteří abstinuji. Vím určitě, že bez alkoholu je svět mnohem krásnější a člověk si ho může více užívat. Asi bude nejlepší úplně přestat a zvyknout si na to jak se bude okolí na mě dívat. Oni si časem zvyknou snad a ani jim to nepřijde.
P.s. nemám moc kamarádu, kterým bych se takhle mohl svěřit a celkem dost mi to chybí, tak aspoň jsem se chtěl poděli tady a trošku vykecat ze sebe.
ota
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11802
Re: Asi už v tom taky lítám. Před 11 rok, 5 měsíce  
Oto, hodně toho víš o alkoholismu, radit nepotřebuješ.Zatím zajdi na AA, poblíž bydliště nějaká skupina je, je to anonymní, nesmí se mluvit o tom, kdo tam byl.Tam najdeš spřízněné lidi, možná i přátele,určitě neřeš okolí.Myslíš, že by Ti pomohli, kdybys padal na hubu?Že by Ti někdo nabídl pomoc?Přestaneš pít a poznáš opravdu dobré lidi kolem sebe, možná ten, o kterém ani nevíš, to uzná, a to bude dobrý kámoš.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11816
Re: Asi už v tom taky lítám. Před 11 rok, 5 měsíce  
Oto.Díky za upřímnost.Vážím si jí.Chlast a sport,či tůry a radost z pohybu a už vůbec vychutnávat krásy okolí s chlastem nejdou dohromady.Nefunguje to.Je fajn,že máš záliby,kterých jsi si vědom,že jsi na ně docela nezapomněl.No přibyla záliba a ted´už posedlost pít,která ti nedělá dobře.A ty to velice dobře chápeš.Jediná cesta?Seknout s tím jednou provždy.Seknout s pitím.Deprese budou sílit,výčitky taktéž až zůstane jedna jediná nenávist k sobě a k životu vůbec a upiješ se.Tvůj budík zvoní na poplach.Ty víš,že nadešel čas se rozhodnout.Tak hodně zdravého rozumu a síly.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11830
Re: Asi už v tom taky lítám. Před 11 rok, 5 měsíce  
Čau Oto. Chlape já chlastal a mezi tím běhal maratony. Hrůza. Asi by mne to zabilo. Ale když jsem se napil byl jsem línej jak veš. Pokud nemáš kontrolu nad svým pitím=máš pravděpodobně problém. Nemusíš být ještě alkoholik, ale sám na to zřejmě nemáš. Můžeš dělat řadu věcí, které tu jsou mnohokráte popsány. Je jen na tobě, jakou cestou se vydáš. Rád ti nabídnu moji cestu a můžeš mne kdykoliv kontaktovat.
Standa, nepijící alkoholik s úsměvem...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11842
Re: Asi už v tom taky lítám. Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahojte. Moc díky vám za reakce. Z mého okolí by to asi nikdo takhle nevzal. Většinou si lidé myslí, že to mají pod kontrolou a takový problém, který mám já si nějak nepřipouštějí. Kámen úrazu je v tom, že opravdu příjde pátek a začnou chodit smsky pojď na pivo a podobného ražení i já moc neumím řící ne, protože jsem momentálně bez partnerky a tím aspoň trošku zaženu nudu. Sám od sebe bych asi nešel, i když... Budu muset prostě těm lidem říkat, že klidně pujdu někam ven i sednout, ale nesmí mě nutit, abych pil a ani mít nějaké narážky vůči tomu. Teď, ale budu nějakou dobu spíše odmítat a budu se bavit tím co mě zatím nejvíc naplňuje a to jsou hory a sport. Začínám si dělat kolečka do kalendáře kolik dní to vydržím. Ideální by bylo kdybych mohl dát kalendář do jednoho velkého kroužku. Uvidíme.

Zatím se mějte famfarově a ještě jednou diky.
ota
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11848
Re: Asi už v tom taky lítám. Před 11 rok, 5 měsíce  
Oto-slůvko NE-SE MUSÍŠ UMĚT NAUČIT VE VŠEM-nejen co se týká alkoholických dýchánků.Ty jsi a zůstáváš zodpovědný JEN SÁM ZA SEBE.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12395
Re: Asi už v tom taky lítám. Před 11 rok, 4 měsíce  
Čau Oto, určitě to neházej za hlavu, mám spoustu kamarádů kteří byli sportovci, mohli být úspěšní a teď vysedávají po hospodách, dluží kam se podívají a jsou z nich trosky. Dřív jsme spolu hodně pařili. Přesně jak jsi říkal: táhnu to dva dny v kuse...měl jsem to stejně. Jsou dvě řešení: 1) vyhledej odbornou pomoc nebo za 2) přestaň pít. Já přestal a zničehonic jsem se stal úspěšným člověkem, mám přítelkyni a dobrou práci. Můžu si dovolit ji vzít někam o víkendu, nebo si zajedem na hory k moři. A to všechno díky ušetřeným penězům za alkohol. Nevěřil bych tomu ale alkohol se mi nyní hnusí. Život bez něj je mnohem lepší. Vykašli se na kamarády a běž za tím co chceš:)
Dejv25

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter