Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: som alkoholik?
#11904
som alkoholik? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj.Potreboval by som radu.Mam40 rokov a pijem asi 15.Pijem tak 2-4 krat do roka,niekedy nepijem aj pol roka avobec mi to nejde na chut a ani na to nemyslim ,ale ak vypijem 2-3 pohariky tak to neviem zastavit a pijem aj 4 dni.Narobim vela hanby a potom ma to mrzi.som alkoholik?Zvladnem to aj sam,alebo vyhladat odbornu pomoc?Dakujem za radu.
peter

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11905
Re: som alkoholik? Před 11 rok, 5 měsíce  
Petře-jsi alkoholik.Kvartální alkoholik-zatím.U nich se kvartální období časem začne zkracovat a doba pití prodlužovat až se nedá zvládnout vůbec nic.Nemůžu odhadnout a říct přesně kdy se tak stane.Důležité pro tebe je že dobře cítíš svůj alkoholismus,že si ho dokážeš uvědomovat,že si přiznáváš,že to s pitím máš už podezřelé-cítíš to dobře.Co s tím uděláš je ve tvých rukách.Bud´to necháš být až se staneš otrokem svého alkoholismu.A nebo se rozhodneš přestat pít docela.Prognozu,konce jsem ti dala.Věř,že není o co stát.Je to tiché šílenství,které bolí nejen tebe,ale i nejbližší.Být na tvém místě?Rozhodla bych se S DŮSLEDNOSTÍ A ZODPOVĚDNOSTÍ SÁM K SOBĚ.ZAČÍT HLEDAT SITUACE,KTERÉ MNE K PITÍ PŘIVÁDÍ(PŘEPRACOVANOST,ÚNAVA,POCIT VYČERPÁNÍ,NEBO NAOPAK SITUACE NADMĚRNÉ SPOKOJENOSTI,VYVÁŽIT A PŘIDAT SI NA NÁLADĚ A SPOKOJENOSTI,STRES,DEPRESE,TOUHA ODMĚNIT SE,NEZVLÁDNUTÍ URČITÝCH SITUACÍ-TĚCH FAKTORŮ JE ŠIROKÁ ŠKÁLA.hLEDAT VLASTNÍ SPOUŠTĚČE K NAPITÍ.Začít pracovat se svými spouštěči a sám se sebou.Můžu ti doporučit zapojit se do AA,kde tě navedou na tento a tisíce jiných způsobů jak a proč vůbec abstinovat.Pokud by se nedařilo?Vyhledala bych pomoc psychiatra s AT problematikou.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter