Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...46474849505152...54
Dolů
Téma: Lze přestat pít bez pomoci?
*
#20176
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 9 měsíce  
Cracen napsal:
Dík za podporu.

PS: ... teď už se mi stane, že na to tak nemyslím. Doufám, že je to posun správným směrem.


... si na najlepšej ceste vyviazať sa úplne.

[Oslobodíš si myseľ natoľko, že sa prestaneš sústavne kontrolovať a triezvenie prejde do rutinnej zručnosti/dovednosti.]
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20177
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 9 měsíce  
Sandra napsal:
Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat jestli tady je někdo kdo přestal pít bez odborné pomoci? Zvládl to někdo sám? Já už delší dobu pozoruji, že mne začal alkohol ovládat. Mám bohužel problémy ve vztahu a od té doby to řeším alkoholem.Včera jsem se tím svěřila i partnerovi. Přes den nepiju, ale vždy až večer. Nestačí mi málo, musím se napít tak až mám "dost" a piju obden. Chtěla bych strašně moc přestat.zvládnu to sama? Před 10ti lety jsem taky ze dne na den přestala kouřit, absťáky byly kruté, ale zvládla jsem to...

Jako každý problémový piják to budeš zkoušet sama, protože ti to někdo poradí. Je to normální pro náš mozek. Chceme to slyšet. Můžeš to zkoušet do úplného pomatení nebo smrti. A mezitím ztratit všechno.
Nebo to můžeš udělat jinak...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20178
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 9 měsíce  
Cracen napsal:
Dík za podporu.

PS: ze začátku jsem počítal den po dni jak je to dlouho co už jsem čistej, teď už se mi stane, že na to tak nemyslím. Doufám, že je to posun správným směrem.


Přestat pít není velký problém. Ale znova nezačít... Tím, že nemyslíš na chlast, neznamená pravděpodobně nic jiného než čekání na recidivu. Neřešíš příčiny problemu=zase se vrátí. Příčiny nejsou v rodině, práci, bydlení a vztazích. Jen v naší hlavě...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22920
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 6 měsíce  
Ahoj Vám všem,
doufám, že to nebude znít sobecky, ale chtěl bych se podělit o radost kterou mám : jsem čistej 150 dní.
Asi před třemi měsíci jsem popisoval čím jsem procházel a pomohlo mě i to, že ty moje bláboly vůbec někdo četl a že mi k tomu taky něco napsal. Děkuju Vám.
Musím říct, že největší pomoc a podporu mi poskytla moje rodina a když říkám rodina tak myslím hlavně moje žena. Bez ní bych to nedal. Miláčku děkuju Ti a miluju Tě, nejvíc !
S odstupem času musím konstatovat, že je to opravdu na pořád, je to nikdy nekončící boj a každý den musím dělat všechno proto abych neprohrál.
Nechci prohrát a to je to co bych Vám chtěl sdělit : Nechtějte prohrát a neprohrajete !
Cracen

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22921
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 6 měsíce  
Hurá, to je hezká zpráva, díky.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23549
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 4 měsíce  
Je to přesně 205 dní co jsem čistej.
Dnes mi skončila mimořádně náročná pracovní sezóna a mám konečně 14 dní volno. Asi to na mě všechno padlo, nevím co mám dělat, abych přestal myslet na chlast ! Asi se z toho poseru, to už se mi dlouho nestalo abych měl takovou chuť. Sory za ten výraz, ale jinak se to nedá říct. Tělo už je celkem v pohodě, ale co mám sakra dělat s tou hlavou !
Dá se jeden den vynechat abstinence a pak abstinovat dál ?
Minule jsem psal, že chci vydržet abstinovat a že je potřeba chtít vydržet, ale jak se k tomu donutit, když mi mozek neustále vysílá opačné signály než bych potřeboval ?
Je to nekonečnej boj, dá se vůbec vyhrát, přejde to úplně, nebo ne ?
To co píšu je plné otazníků asi mi docházejí síly a začínám pochybovat o celém tom smyslu mého snažení. Mé IQ na to co prožívám asi momentálně nestačí. Napsal jsem toho na můj vkus už dost, tak až se ozvu příště, tak Vám řeknu jak to dopadlo, ale teď je to tak 50/50%
Cracen

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23550
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 4 měsíce  
Když porušíš své nepití jedním dnem pití, ztratíš těch 200 čistých dní, rozpiješ se, bude to škoda, ne?Máš volno, vyraž někam na AA, třeba v Praze jsou dopo, k večeru, každý den....hodně se naučíš, pochopíš.Vydrž!!Nekaž si to!Odezní ty chutě, vše, pak už bude klid, dobře!!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23551
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 4 měsíce  
To je přesně to co zažívám já..A vyhrát se nedá, vysvobození je smrt upítím...205 dní čistej, ale mozek ti nedá pokoj..A to co píšeš, je jasné, že se napiješ
michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23552
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 4 měsíce  
Doporucuju studenou sprchu, ja takhle nevydrzela stres po skoro dvou letech abstinence a velmi rychle se vratila do starych koleji , vubec nevim, kde ted zacit... a pocit to je hroznej, rozhodne stoji za to, vydrzet. Ale rozumim, presne tohle mi bezelo v hlave pred tim prvnim pivem...
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23553
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 4 měsíce  
Je to jako s rakovinou..Nkdo se z ní dostane, někdo na ní umře..Záleží spíš na štěstí
michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...46474849505152...54
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter