Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Úklid v hlavě
#13068
Úklid v hlavě Před 11 rok, 2 měsíce  
Ahoj, dnes 13.2.2013, jsem se rozhodla, že se sebou musím začít dělat pořádek. Ráno jsem se probrala po prochlastané noci vedle své 5ti leté dcery. Nic si nepamatuji. Začala jsem pít před 5 lety na mateřské dovolené. Jsem finančně zajištěna, proto nikdy nebyl problém si alkohol koupit. Začalo to večerním posezením s manželem u lahvinky vínka. Nejdřív to byla jedna láhev, postupem času i tři za večer.Když jsme se přestěhovali do nového domu na vesnici, zvýšil se počet "přátel", se kterými se našla skoro každý den příležitost se opít. Pak jsem si začala alkohol doma schovávat, a když všichni odešli z domu do školy, do práce, tak jsem pila a myslela si, že odpoledne nikdo nic nepozná. Kvůli alkoholu mě několikrát manžel opustil, na den, dva. Slibovala jsem, že přestanu. Vydržela jsem to několikrát i pár týdnů. Už před rokem jsem na internetu hledala, kam se obrátit o pomoc, ale styděla jsem se, nedokázala vytočit telefonní číslo a říct: Dobrý den, jsem alkoholička a potřebuji pomoct. Dnes jsem tady, na těchto stránkách a jsem rozhodnuta přestat pít. Po včerejším prochlastaném večeru mě nejspíš nadobro manžel opustil. Zkazila jsem si to sama. Ale děti zůstaly se mnou, s opilou mámou. Tak abych i o ně nepřišla, chci přestat pít. Budu ráda za každou radu od Vás. Paja
Nic
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13069
Re: Úklid v hlavě Před 11 rok, 2 měsíce  
Pájo, moc toho asi o své nemoci nevíš, zajdi si na nejbližší AA, nemusíš se stydět, jsou to abstinující alkoholici, pili také jako Ty.Tam nejlépe najdeš recept, jak vydržet nepít.Není to lehké, dá se to zvládnout.Neoddaluj to .Tvé rozhodnutí je správné, kvůli sobě, dětem, možná i manželovi, nejvíc musíš chtít sama za sebe, přestat, rozloučit se s pitím.Budeš pak žít daleko lépe, důstojně, najdeš sílu, klid.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13075
Re: Úklid v hlavě Před 11 rok, 2 měsíce  
Ani včera, a ani dnes jsem se neopila. Nepila jsem vůbec žádný alkohol. Ani mne to nenapadlo se napít. Dělala jsem běžné věci, které dělám každý den, spolu s dcerkou jsme si hrály na "kočičky na návštěvě" a začala jsem si psát maily s Janou, která se mi ozvala a napsala, že je na tom stejně jako já a potřebuje se někomu svěřit. Jenže Jana pila včera, i dnes je opilá, napsala mi to. Řekla jsem jí, ať všechno pití, které doma má vyleje do záchodu, ať si dá kafe a počká na manžela a udělá si s ním hezký valentýnský večer.... asi mě neposlechne, proč by taky dala na rady alkoholičky, ale tím, že jí píšu, ulevuje se i mně. Snad se nebude zlobit, že jsem se o ní tady zmínila.
Za chvíli k nám příjde návštěva - sousedka s malou dcerkou. Děti si budou hrát a kamarádka (jako pokaždé) přinese víno. Asi se bude hodně divit, když ho odmítnu a řeknu jí, že jsem se rozhodla s pitím skončit.
Když jsem si tak dávala dohromady obrázek o svých nejbližších sousedech a přátelích, všichni jsou alkoholici. Všichni téměř denně pijí. Na vesnici se snad ani nic jiného nedělá.
Ne nadarmo se říká, že prostředí formuje. Asi se mi budou vysmívat, asi si ze mně budou utahovat, asi mně už nebudou tak často mezi sebe zvát. Ale já to oželím, nic dobrého mi to nepřineslo, spíš mi to začalo to dobré brát.
Nic
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13076
Re: Úklid v hlavě Před 11 rok, 2 měsíce  
Ahoj Pavlina,

skus pred navstevou precitat:
Léčba->Abstinence, dohled->Jak odmítnout alkohol a nabídky k pití - rady, tipy, triky

Daj potom vediet, ak budes chciet ako to slo . Ja sa chystam tiez pri prvej prilezitosti jednu z variant pouzit .

Ja mam za sebou sice len 5 dni bez alkoholu, ale je to citit aj na zdravi aj na hlave . Drzim palce.
Marek
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13077
Re: Úklid v hlavě Před 11 rok, 2 měsíce  
Ahoj Marku,
je po návštěvě, sousedka vypila celou láhev vína, kterou přinesla, sama. Já jsem dala 6 decek vody z kohoutku a kafe.
Vůbec mi to nedělalo problém. Pokecaly jsme spolu i tak, jen sousedka ke konci mluvila trochu hlasitěji, než je u ní obvyklé. Rady, jak odmítnou alkohol při návštěvě jsem ještě nečetla, ale ráno se do toho pustím.
Hezký večer
Paja
Nic
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13079
Re: Úklid v hlavě Před 11 rok, 2 měsíce  
Ahoj,

tesim sa s tebou . Je to pozitivny krok.
Vcera som si stiahol online knihu "Jak překonat problémy s alkoholem" tu so servera a pustil som sa do citania. Hladam, co mi odtial pomoze aj ked je jasne, ze si clovek musi "pomoct sam".

Dnes mam toho viac, tak zatial over.
drzim palce a zelam pekny vikend.
Marek
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13080
Re: Úklid v hlavě Před 11 rok, 2 měsíce  
Marku, moc se pleteš, kde najdeš pomoc je tu x krát popsáno.Sám moc toho nezvládneš.Alkohol je silnější než Ty.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13081
Re: Úklid v hlavě Před 11 rok, 2 měsíce  
Ahoj Marku, to jsem ráda, že Tvoje cesta se obešla bez nákupní zastávky :-D . Já mám dnes pracovně docela napilno, i když je pátek. Navečer mám zase návštěvu, ale přijede autem, takže jen u kafíčka. Neznám ten pocit - mít nutkání jít si láhev koupit, protože musím. Ale asi Ti to dalo hodně zabrat nenechat se svést, takže velká gratulace, že si to zvládl. Určitě budeš v pohodě i celý víkend.
Moje pití hodně ovlivňují sousedé a přátelé, kteří nic jiného, než že pijí, nedělají. Zaplnili by jednu léčebnu do posledního místa. Řešení je jednoduché - nebudu s nimi trávit čas u flašky.
Druhá věc jsou moje smutky a deprese o samotě....
Z toho musím ven, to je to, co mně ničí. Rozhodla jsem se, že když to na mně zase příjde, budu jíst čokoládu :-D
Co na to říkáš?
Nic
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13082
Re: Úklid v hlavě Před 11 rok, 2 měsíce  
je to mozne, ale ja to skusim

myslim, ze to nie je so mnou az take zle, este to skusim po vlastnej osi. mam za to, ze je to v hlave.

kazdopadne dik za motivaciu. neverim, ze je alkohol silnejsi ako ja.
Marek
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13086
Re: Úklid v hlavě Před 11 rok, 2 měsíce  
Marku, až uvěříš, bude už možná pro Tebe pozdě!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter