Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Kvartální alkoholismus
#13300
Kvartální alkoholismus Před 11 rok, 1 měsíc  
Ahoj. je to několik měsíců, co jsem přešel s pijáctví častého do pijáctví kvartálního.(Ob 2 týdny, ale mám pocit, že se to zase zkracuje) Když se napiju, piju cca. 3 dny mimo noci v kuse, už od rána.Zatím mi to nijak nevadí, ale bojím se, že dokud nespadnu na hubu opravdu tvrdě, problém si nejsem schopen připustit..Prostě mě to jednou za čas baví, ani nevím prostě proč se na to nedokážu vykašlat úplně.Chodím na AA a i na ambulantní léčbu, pak mi vždycky rupne v bedně, vezmu čtvrtek pátek dovolenou a od středy do soboty chlastám.. Pak jsem 2 dny hotovej..Mám z toho strach, je tu někdo kdo pije podobně???
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13301
Re: Kvartální alkoholismus Před 11 rok, 1 měsíc  
Ahoj Petře,
tak takhle nepiju já, ale můj mladší bráška. Psala jsem tenhle příběh cca před 3 měsíci.Vše pořád dokola, navíc situace je o to horší, že ted sice nepije až do bezvědomí, protože byl několikrát doslova těsně před smrtí, ale tzv. pochlastává, prý jen pivo. Co čtu z výpovědí alkoholiků tady na fóru, tak moc nejde tenhle stav t.j.kontrolované pití udržet dlouhodobě.Proto i píšu, obávám se, že zas do toho spadne, myslím do zpíjení se do němoty.
Jediná cesta je abstinence a myslím, že s pomocí terapeutů, léčeben je mnoho, stačí si vybrat. Myslím, že alkoholici jsou narušení a mají posunuté vnímání světa, že ztratili vůli k životu. Je to existenciální problém, nemůžu pořád pochopit všechny souvislosti.Pro blízké je to děsivé, vidět druhého, jak se "topí" a nemoci mu pomoct.
Petře, měj sice strach, ale jdi se léčit
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13302
Re: Kvartální alkoholismus Před 11 rok, 1 měsíc  
Ja ted pil od utery odpoledne do pátku večer, měl jsem volno..Přijde mi to, jako bych to pak chtěl všechno dohnat
Doma se semnou nikdo nebaví, zase akorát problemy.Jenže i kdyz to vím, těch pár dní jakoby volnosti mě zláká a naleju se.Dělám to tak, že když piju, ráno obejdu nonstopy,kde to znám, všude si dám pivo a wisku a večer lehnu našrot..je to k ničemu, nic to neřeší, ale ten falešnej pocit štěstí je tak lákavej ach jo..držím všem palce, držte prosím i mne
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13303
Re: Kvartální alkoholismus Před 11 rok, 1 měsíc  
Ahoj, já piju každý den. A bohužel to přestávám zvládat. A nevím, co s tím. Mám dost dobrou práci, úžasnou dceru, ale manžel od nás odešel. A od té doby to nezvládám. Nevím, co tím, Nechci pít, ale prostě to nedokážu. Držím, držím....a pak, jako by mi někdo vypnul mozek - stejně tu lahev koupím a vypiju ji.
MAtírna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13304
Re: Kvartální alkoholismus Před 11 rok, 1 měsíc  
Ahoj.Pokus se to zastavit, první týden je krutý.Ale např. u mě to funguje tak, že když pár dní zuby nechty vydržím, potom cítím, že ty silný chutě začnou slábnout.Musíš si to vyzkoušet, jak si na tom ty.Jestli nevydržíš sama doma, stehně budeš muset vydržet např. na detoxu, nebo v léčebně, jinak se upiješ a do bez tebe bude jako dělat tvoje dceka?
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13306
Re: Kvartální alkoholismus Před 11 rok, 1 měsíc  
Petře, já tohle všechno vím a vůbec nechápu, co to dělám. U nás v rodině nikdy nikdo na ničem závislý nebyl. Ani nikdo nekouří, prostě nic. Naši se mě vždycky snažili vést ke sportu. Vždycky jsem byla "jednička". Super vysvědčení, vysoká škola, štíhlá vysportovaná blondýna. A teď? Manžel v háji, 20kilo nadváhy, v práci se jenom modlím, aby už "padla", protože jsem UNAVENÁ!!!! Pak honem pro dceru nakroužky, večeři, úkoly. A pak jsem sama. ....Nepoznávám se. Nevím, kdo jsem. NENÁVIDÍM se za to.
Matírna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13307
Re: Kvartální alkoholismus Před 11 rok, 1 měsíc  
Ahoj. Jsem na tom podobně. Ale prý je to nemoc, prostě závislost na alkoholu.A věř mi, říkají to na Ačkách, že to nemůže skončit jinak než abstinencí nebo smrtí.Prostě nepoužíváš alkohol pro chut, ale pro účinky a to není dobře.Já když se rozpiju, mám třeba volno, prý mě potkávaj sousedi jak se motám domu a já io tom vůbec nevim.ted už to vědí i babička s dědou, jekdo byl u nich na návštěvě a prý se jejich sin motá po ulici z hospody domu.No a když se nenapiju, jsem zcela jinej člověk, ale stačí ten doušek..Jinak zkus zajít na Ačka (Anonymní alkoholiky) dozvíš se spoustu věcí a třeba taky hodně věcí o sobě pochopíš..Pak napiš, jak si dopadla
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13308
Re: Kvartální alkoholismus Před 11 rok, 1 měsíc  
Promin za chyby, nečetl jsem to po sobě.Až po odeslání
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13309
Re: Kvartální alkoholismus Před 11 rok, 1 měsíc  
Petr má pravdu.Ničíš se, pomalu, ale jistě.Zastav to.Vážně začni abstinovat, najdi si přátele, žij!Kila spadnou, vrátí se Ti chuť do života, zatím jen přežíváš, nežiješ.Moc Ti přeji sílu a jdi na to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter