Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: piju neustále...
#14013
piju neustále... Před 10 rok, 10 měsíce  
Ahoj všem, je mi 31let a mám za sebou dost perný rok, poslední čtvrt rok piju každý den. Chci s tím přestat, ale nezvládám to. Mám malou holčičku, zrovna zítra bude mít 3 roky. Nejsem schopná s tím přestat, každému lžu. Manžel i moje rodina o mém problému vědí, snaží se mi pomáhat, ale já jsem jako hluchá. Lidé, kteří nejsou závislí, tak to nechápou...Mám hrozný strach ze všeho...Trpím ještě panickou poruchou a alkohol byla vždy pro mě taková berlička, aby mi bylo líp...jenže teď už je to prostě neúnosný....nefunguju, jsem úplně načichlá chlastem, nepamatuju si, co jsem dělala minulý den....
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14014
Re: piju neustále... Před 10 rok, 10 měsíce  
Ahoj,
..taky jsem chtěla několikrát přestat SAMA ale.. pořád jsem si říkala, že to nějak sama ukočíruju..
Pořád jsem si něco nalhávala... Nezvládala jsem vůbec nic. Jen se utápěla v chlastu. Ztrácela lidi, který pro mě znamenali vše.
Jedna moudrá žena mi poradila ať si zajdu na AA - mítink anonymních alkoholiků. Vygooglovala jsem si to a nechtěla jsem tam jít. Ani nevím jak dloho trvala má zatvrzelost, že tam nikdy nepůjdu..
..jenže pak mě chlast naprosto vydrtil a brala jsem AA jako svoji poslední šanci. Buď to nebo se prostě už zabiju...
Jsem šťastná a vděcná za to, že jsem tam tehdy přišla. Jsem neskutečně ráda, že vím, že existuje taková skupina, na kterou můžu přijít, když potřebuji / chci.
Nepiju víc jak rok a vím, že bez AA by se to nikdy nestalo. Chodím na mítinky, poslouchám druhé a ....
Nikdy žádný můj plán, myšlenka, nápad... v reálu nedopadl tak skvěle jak jsem si to vysnila.
Jen střízlivý život je 1000x lepší, než jsem si to představovala.
Ivana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14015
Re: piju neustále... Před 10 rok, 10 měsíce  
takže jsi to zvládla ambulantně?!...bez léčby?!Můžu se zeptat, kolik si toho vypila? Denně?
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14016
Re: piju neustále... Před 10 rok, 10 měsíce  
Tam ambulatně bych to nenazvala...
Chodila jsem sice do jednoho centra pro lidi, kteří mají problémy s alkoholem, ale to mi nepomohlo v tom přestat pít. Na nějakou kratší dobu ano, ale pak jsem vždycky zapadla do koloběhu chlastu...
Já se tady nesnažím tvrdit, že se dá všechno zvládnout bez léčby. Já jsem v léčebně nebyla. Znám ale spoustu lidí, kteří tam byli a pomohlo jim to - odtrhlo je to od chlastu.
...jinak jo, pila jsem denně. Množství bylo jak kdy. Někdy půl litr vodky a pár piv. Někdy pár flašek vína... Někdy jen xpiv.. Myslím ale, že na tom tak úplně nezáleží
Ivana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14017
Re: piju neustále... Před 10 rok, 10 měsíce  
já právě do léčebny prostě jít nemůžu....vím, že by mi to pomohlo, ale nemůžu opustit moje tříleté dítě....
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14018
Re: piju neustále... Před 10 rok, 10 měsíce  
tak já se budu zas opakovat ale... pro mě byla skvělá věc zajít si na AA. Jsou tam lidé jako já. Vše je anonymní. Lidé, kterým můžu říct všechno a nebudou se na mě dívat jak na ......
Máš dítě.. Říkáš, co nemůžeš (léčebna)... ale tak najdi něco co udělat můžeš.
Ivana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14019
Re: piju neustále... Před 10 rok, 10 měsíce  
Děkuju Ivo, musím se s tím nějak poprat...ale furt tak nějak nemám ten apel k tomu, abych si řekla DOST... furt hledám pomoc od ostatních a nejsem schopná se tomu postavit sama....
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14020
Re: piju neustále... Před 10 rok, 10 měsíce  
..když jsem tehdy xkrát přestávala pít vždycky jsem to dělala jen kvůli jiným lidem. Nikdy proto, že bych chtěla sama... A nikdy mi to nevydrželo moc dlouho.. Zkoušela jsem to "silou vůle", že to přece zmáknu.. ale bylo to hrozný živoření... Byla jsem bez chlastu ale většina mých myšlenek se honila jen kolem něj...
a tak jednou jsem se zas opila a říkala si jak je všechno na nic a že můj život je o ničem. Že to nemá smysl...
...a nějak mi došlo, že to není normální. To, co dělám není normální. Že můj život vždycky nebyl takovej o ničem.
A tak jsem přestala pít - nemysli si , na začátku to nebyla žádná hitparáda. Ale tentokrát jsem nepila kvůli sobě...
Nechtěla jsem už pít.. trvalo mi ale hodně dlouho, než mi to došlo..
Ivana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14021
Re: piju neustále... Před 10 rok, 10 měsíce  
Nebola som na lieceni... Pila som velmi vela a uz som to nezvladala. Na tychto strankach som nasla kontakt na AA. Trvalo to asi 4 mesiace, kym som zacala abstinovat. Teraz mam 5 mesiacov triezvosti. Bolo to tazke, ale s AA je to ovela jednoduchsie. Dalsia vec je, ze poznam uz vela ludi, ktori abstinuju tzv. "nasilu" a su nestatni, je to na nich vidiet. Myslim, ze AA je super, lepsie ako liecebna. Ak je ovsem potrebne zastavit tah, je nutne vyhladat lekara, ak to dotycny nevie zvladnut sam. Vela statstia!
sad

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14022
Re: piju neustále... Před 10 rok, 10 měsíce  
Děkuju za rady, už jsme koukala, že na Kladně AA jsou taky, zkusím to...teď je mi neuvěřitelně zle, pila jsem ráno víno a celý den jsem s rodinou, je mi šíleně...dokonce jsem tady přemlouvala manžela, aby mě odvezl do nemocnice...jsem odhodlaná s tím skoncovat, ale moc si nevěřím.... mám děsnou chuť....a to, že mi je fyzicky šíleně mě v tom teda absolutně nepomůže...Mám na sebe hroznej vztek, lidi kolem jsou na mě naštvaní taky...ale jak už jsem psala snaží se mi pomoct, ač vidím, že jsou ze mě unavení...
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter