Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Mám obavy, že jsem alkoholik
#14927
Mám obavy, že jsem alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Dobrý den, snažím se pití hlídat. Když řídím, nemám problém se uhlídat. Ale stává se mi, že jak začnu pít, prostě nemůžu přestat. Někdy to trvá i dva dny. Následně jsem schopný zase nějakou dobu nepít.
Nevím jak tento zlozvyk ovládat a mám strach, že si způsobím problémy jak ve vztahu, tak v práci.
Nemyslím si, že tím řeším nějaký problém. Prostě mi alkohol chutná. Přitom, když nejsem sám, tak není problém se uhlídat.
Janek79

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14958
Re: Mám obavy, že jsem alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Ahoj. Janku, pravděpodobně máš nemoc, kterou nazýváme alkoholismus. Alkoholikem se člověk stává zhruba ve chvíli, kdy si začne uvědomovat, že jak se napije, ztratí kontrolu a nedokáže zastavit.
Normální člověk se na alkohol vykašle. Alkoholik za každou cenu hledá důvod, proč se může zase napít...
Jediný lék je naprostá abstinence. Toto ti potvrdí kdokoliv, kdo má co činit s touto chorobou. Je jen na tobě, co s tím uděláš.
Standa
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14969
Re: Mám obavy, že jsem alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Dobrý den, mám za sebou protialkoholní léčbu. Jste-li alkoholik, posuďte dle následujícího:

Podle mezinárodní klasifikace se diagnóza závislosti stanovuje tehdy, jestliže během posledního roku došlo ke třem nebo více z následujících jevů (kritérií):
1)silná touha nebo pocit nutkání (bažení) - velmi naléhavé pocity, pro závislého je nejdůležitější udržet si přísun alkoholu bez ohledu na důsledky
2) časté užívání velkého množství a potíže v kontrole užívání (např. pokud jde o začátek a ukončení pití)
3) projevy odvykacího stavu (třes, nevolnost, pocení...)
4) prokázaná tolerance (zvyšování dávek) - navenek člověk běžně funguje při takových hladinách alkoholu, které by se u člověka bez tolerance projevily
5) redukce důležitých zálib a zájmů - většina času je věnována obstarávání alkoholu, popř. tomu, jak a kde ho vypít, závislý ztrácí zájem o koníčky, přátele, rodinu
6) trvalé užívání látky i přes škodlivé účinky - pokračování v pití i přes jasný důkaz zjevně škodlivých následků (poškození jater, deprese, poškození myšlení...)
pavla78

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter